Wątek jedzeniowy

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Wątek jedzeniowy

przez Lilith 14 gru 2017, 16:35
Liber8, haha fajne foty :mrgreen: Ogólnie, to schabowego najlepiej robi znajoma i zawsze się wpraszam na papu do Niej :mrgreen:
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wątek jedzeniowy

przez Liber8 14 gru 2017, 18:08
Lilith, thx, wiadomo, nie ma to jak schabowy, ale mam czasem myśli podczas jedzenia, jak zarżynali tę krowę :bezradny:
Nie wiem, może kiedyś przejdę na wege.

Wątek jedzeniowy

przez Lilith 14 gru 2017, 18:18
Liber8, no u mnie takie myśli się nie pojawiają i całe szczęście, bo uwielbiam mięsko :D
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wątek jedzeniowy

przez Motocyklista 14 gru 2017, 19:40
Hmm, ode mnie polecam na dzisiaj:

Obrazek
Obrazek
W moim wydaniu. Na necie pełno różnych wersji.
Kawałki z piersi kurczaka(300g, zawsze kupuję 600g bo i tak połowę wyrzucam/oddaje bezdomnym zwierzętom. Nie lubię błon, żyłek i innych bleee :mrgreen: ), dowolny brokuł. Kasza pęczak. Sosik to śmietana 12% z dodatkiem kilku suszonych, krojonych pomidorków w zalewie ziołowej. Można dodać kukurydzę aby było słodsze. Od biedy dolać słodkiej śmietanki. Kurczaka dużo wcześniej doprawiam ziołami prowansalskimi oraz rozmarynem i odstawiam. Nie dodawać chilli - nie pasuje(IMO). Soli nie używam. Czasem do mielonego sypne ;D. Na koniec smażenia trochę pieprzu. Można również wcześniej podsmażyć cebulkę. Też dobre wychodzi. Dokładnych proporcji nie piszę bo każdy ma inny smak^^
Robiłem to danie również z ziołowymi talarkami(własnej roboty ;p). Pasuje, aczkolwiek wolę kaszę. Oczywiście to, co na talerzu widoczne to na dwa razy!. W sumie na trzy dni powinno styknąć. Wiem, wygląda jakby mój labrador się wyrzygał, zjadł i jeszcze raz wywalił nosem, ale za to jakie smaczne! haha

pełno mam zdjęc swoich potraw. Co jakiś czas może wrzucę ;d

hmm, coś nie idzie mi bezpośrednie wklejanie obrazków ;o. Czego przez załącznik?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me
Moderator

Wątek jedzeniowy

przez Lilith 14 gru 2017, 19:47
Motocyklista, tagi szwankują :( Tylko załączniki przechodzą po aktualizacji Forum. Zgłoszone i czekamy na naprawę.
Administrator

Wątek jedzeniowy

przez bringthenoise 14 gru 2017, 20:09
Liber8 napisał(a):Lilith, thx, wiadomo, nie ma to jak schabowy, ale mam czasem myśli podczas jedzenia, jak zarżynali tę krowę :bezradny:
Nie wiem, może kiedyś przejdę na wege.

Liber, schabowy to swinka, nie krowa :P

Ja z tych nie jedzacych miesa od lat, wiec dzis na obiadokoloacje puree ziemniaczane z mizeria, mixem salat w smietanie i tarta marchewka.

Wątek jedzeniowy

przez Dissident 14 gru 2017, 20:13
bringthenoise napisał(a):schabowy to swinka, nie krowa
a schab wołowy? ;)
Dissident

Wątek jedzeniowy

przez Liber8 14 gru 2017, 21:14
Przyjęło się, że schabowy bywa z tuszy świnskiej, ale dla mnie schabowego może być z każdego rodzaju mięsa. Niedawno robiłem schabowego z piersi kurczaka.
Raz zrobiłem schabowe z udka korczaka, ala trybowanie zajmuje za dużo czasu - chyba najtańsza wersja kotletów, 4 duże udka to jakieś 10 zł. Na upartego możnaby z 4 udek zrobić 8 małych kotletów.

Zmierzam do tego, że los zabijanych zwierząt był mi raczej obojętny, tak jakby teraz zaczynam patrzeć na to inaczej. Miałbym problemy z zabiciem takiej krowy, świni, czy nawet kury. Mówię o sytuacji pokoju, bez żadnego głodu, wojny, czy walki o przetrwanie.

Mam w rodzinie osobę, która pracuje w rzeźni :mrgreen: nie wiem na jakim stanowisku, nie pytałem i nie interesuje mnie to :D
Rezygnacja z jedzenia mięsa nie jest taką prostą sprawą. Zobaczymy jak to będzie dalej.

Wątek jedzeniowy

przez zupa z rzodkiewek 15 gru 2017, 00:37
Motocyklista, no nie przez Ciebie zrobiłam się głodna :mrgreen: nie będę jeść po nocy :oops:

przeslij mi dziś obiad :yeah: bo wczorajszą kolacje spaliłam :time:
Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.
Maya Angelou.
Moderator

Wątek jedzeniowy

przez Liber8 16 gru 2017, 11:32
Witam :uklon: :mrgreen:
Z samego rana obiad, potem do biedry na zakupy przedświąteczne, z biedry do domu, odgrzewam obiad i efekt widzimy na zdjęciach. Ceny w marketach coraz wyższe. Samopoczucie dużo lepsze niż wczoraj ;)
Obiad nie wygląda zachęcająco, ale zapewniam, że był ok 7/10. Czuję, że ten wątek będzie moim ulubionym, dawjacie foty co tam jecie :D

aIMG_20171216_101122_HDR.jpg

bIMG_20171216_102348_HDR.jpg

://// do końca roku w sklepie mnie nie zobaczą :D
paragon.jpg

Wątek jedzeniowy

przez Motocyklista 16 gru 2017, 22:51
zupa z rzodkiewek,
'Szpinakowa podnieta' : mielone z piersi z indyka, cebulka, kukurydza, ser feta chudy, brązowy makaron, szpinak brykiet 500g + przyprawy na koniec, ponieważ szpinak wypłucze. Oczywiście to na dwie, trzy porcje ;p

makro nie liczę... jeszcze
It's not who I am underneath, but what I do that defines me
Moderator

Wątek jedzeniowy

przez zupa z rzodkiewek 16 gru 2017, 22:57
Liber8, widac, że smakowało :lol: rachunek tez niezły ale najważniejsze że masz co jeśc. Motocyklista, to pewnie orgazm zaliczony :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.
Maya Angelou.
Moderator

Wątek jedzeniowy

przez Liber8 18 gru 2017, 15:20
zupa z rzodkiewek, tak jest, było pyszne :pirate:
Motocyklista, zdrowo się odżywiasz :D

Dzisiaj były flaczki, robione rano, a w porze obiadowej tylko odgrzałem, no i cola :/ nie jest to może zdrowe jedzenie ale nadrabiam mandarynkami i marchewką :mrgreen: :hide:

IMG_20171218_125915_HDR.jpg

Wątek jedzeniowy

przez Gerg7 22 gru 2017, 00:30
Luzik :)
Ja niedawno wypiłem szklankę mleka i za ~pół godziny poprawiłem z 30 dkg kiszonej kapusty =przed chwilą :D

Ale dzisiaj pokleiłem kluchy ( pierogi ) z jagodami i grzybami ( grzybowe schowałem na wigilię ; uszek nie chciało mi się robić ;p ), jutro wędzę pstrągi, już się marynują w pomieszczeniu gospodarczym. Koledzy mi dołożyli trochę roboty....

https://imgur.com/a/P6qu1

https://imgur.com/a/swONu

Sortuj wg