Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-25 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-25 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

Przymusowe leczenie psychiatryczne na mocy orzeczenia sądu

Subforum tematyczne związane ze schizofrenią. W tym miejscu można dyskutować na tematy związane z zaburzeniami schizofrenicznymi, psychozami etc.

przez Mbleble1990 12 maja 2018, 13:23
Witam, choruję na schizofrenie prostą, od kilku miesięcy się leczę. 3.5 miesiąca temu narozrabiałem trochę po alkoholu, wybiłem szyby w szklarni i wybiłem parę szyb na kilku działkach. Teraz żałuję, ale już za późno. Najpierw miałem wezwanie na komisariat, potem na badania psychiatryczne i tu się zaczyna problem. Psychiatra który mnie badał stwierdził, że jest prawdopodobieństwo popełnienia przeze mnie w przyszłości czynu zabronionego o wysokiej szkodliwości społecznej. Nie wiem na jakiej podstawie to stwierdził ale tak stwierdził. Normalnie gdybym był zdrowy bym dostał co najwyżej grzywnę czy zawiasy, ale, że jestem chory to grozi mi detencja sądowa czyli przymusowe umieszczenie osoby w szpitalu psychiatrycznym na mocy orzeczenia sądu wydanego w postępowaniu karnym. Przecież taki psychiatra może cały czas pisać do sądu, że istnieje prawdopodobieństwo popełnienia przeze mnie przestępstwa, cały czas może mnie badać i mówić, że jestem dalej chory. Taka detencja ponoć trwa to latami, raz na pół roku odwiedza Cię lekarz który stwierdzi czy mogę wyjść czy dalej muszę zostać w psychiatryku. Strasznie się się obawiam, czytałem już o ludziach których detencja trwa kilkanaście lat za drobne przestępstwa np. kradzież kawy. Ja na prawdę nie zamierzam nic zrobić w przyszłości,ale skąd psychiatra może o tym wiedzieć, moje leczenie daje poprawy, teraz widzę, że to było głupie i nie zamierzam w przyszłości popełnić żadnego przestępstwa., rzuciłem alkohol, narkotyki. A agresja jeśli u mnie występowała była głównie przez alkohol i to rzadko. Zacząłem regularnie brać leki. 18 maja mam mieć robione badanie głowy, psychiatre mam 17 maja a drugiego psychiatrę 29 maja. Moje pytanie jest do osób które się na tym znają, którzy przeżyli coś takiego na własnej skórze albo ich bliscy, znajomi. Ile może trwać taki pobyt w psychiatryku w moim przypadku ? Czekam teraz na rozprawę sądową, stresuje się jak nie wiem, nie wiem co robić, chyba spiepszyłem sobie życie przez jeden głupi wybryk.

przez Reghum 12 maja 2018, 13:47
Raczej wątpię żeby cię trzymali na siłę kilka lat, to też koszty dla podatników. Ja bym na twoim miejscu poszedł do szpitala i próbował udawać albo po prostu być normalną osobą, bez odpałów, nawiązywać kontakty, to może cię wypuszczą. Nie mam innego pomysłu. A jak wrócisz do domu to już twoja sprawa czy będziesz ćpać czy nie. Ja już nawet po energolach nie mam efektu, piję je żeby być mniej zmęczonym, ale nie mam jakiś "triggerów".

przez Kleopatra 12 maja 2018, 13:59
Jeśli tak można, odwołaj się od decyzji biegłego lub np. przedstaw odmienną opinię swojego lekarza, poproś o opinię innego biegłego, bo inaczej Cię zamkną, a na wypuszczenie nie będziesz miał żadnego wpływu. Możesz latami siedzieć, oni Cię nawet mogą nie zbadać za pół roku i wydać z automatu, że ciągle stanowisz zagrożenie, tak na wszelki wypadek. Oddział "sądowy" to podobno masakra. Idź do prawnika, serio, odwołuj się, rób, co tylko się da.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Liber8 12 maja 2018, 14:30
Mbleble1990 napisał(a):Nie wiem na jakiej podstawie to stwierdził ale tak stwierdził.

To proste - stwierdził tak, na podstawie tego co zrobiłeś w przeszłości + teraźniejszości - czyli w rozmowie, którą z Tobą przeprowadzał. Nie wybija się szyb w szklarniach i na działkach, mogłeś wziąć na celownik banki, a nie działkowców.

A mówiąc na poważnie
Mbleble1990 napisał(a):Ile może trwać taki pobyt w psychiatryku w moim przypadku ?

Tego nie da się określić, wątpię by znalazła się na forum choć jedna osoba, która by Ci określiła ile to potrwa konkretnie.

Oszacowałbym to tak
Jak będziesz grzeczny, nie będziesz szalał, zachowywał się przyzwoicie w stosunku do innych pacjentów i personelu, to nie będzie sensu Cię trzymać latami, bo to by było bez sensu.
Jak nie będziesz grzeczny, to przetrzymają przez kilka ładnych miesięcy. Narozrabiałeś i teraz musisz udowodnić terapeutom i lekarzom, że nie będziesz rozrabiał.
Trochę to potrwa, w zależności od Twojego stanu zdrowia i czy postanowisz utrudniać, czy ułatwiać życie, sobie jak i innym.

przez nieboszczyk 12 maja 2018, 14:31

przez Kleopatra 12 maja 2018, 14:38
Chyba, że lekarz biegły wydający decyzję co pół roku będzie dbał tylko o swój interes, i nie wypuści Cię, bo nie daj Boże coś nabroisz po tym, jak on pozwoli Ci wyjść - i on będzie miał problemy. A tak - święty spokój.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez nieboszczyk 12 maja 2018, 14:48
jest coś takiego jak "złoty pacjent"
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez nieboszczyk 12 maja 2018, 21:34
najlepsze to że na takiej detencji nie masz żadnych praw.każdy tam może cie bez konsekwencji lżyć,pobić okradać,gwałcić(jeśli jesteś dziewczyną) nawet zabić(elektrowstrząsami,złośliwym zespołem neuroleptycznym czy brakiem dopaminy) i twoje rodzinie jeśli masz takową oznajmić że zmarłeś na zapalenie płuc,etc.są to wyroki śmierci "siłami natury" wspomagane poprzez robienie wody z krwi fundując białaczke polekową codziennymi zastrzykami z neuroleptyków.podobna afera była z projektem "dożywocie dla ćpunów i alkoholików" polegające na dożywotniej detencji też na oddziałach psychiatrycznych jeżeli delikwent pod wpływem alkoholu czy narkotyków np spowoduje wypadek samochodowy czy wybije szybe dając do zrozumienia że świat jest zły i niema poco sie leczyć.to nie przeszło i wywołało spore oburzenie w komentarzach.

http://wyborcza.pl/1,75968,17552850,Doz ... ierci.html
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez nieboszczyk 12 maja 2018, 21:41
w "koku" rekordzista przebywa na detencji bodajże od 64 lat

przez nieboszczyk 14 maja 2018, 16:24

przez Mbleble1990 14 maja 2018, 18:45
Ja pier.dole 10 lat już tam siedzi i to jeszcze w Toszku, tam gdzie ja pewnie trafie, czytałem właśnie o kolesiu który z powodu kradzieży dżemu siedzi już 34 lata w psychiatryku, jak to możliwe, że oni tam tyle siedzą. Ile to może trwać w moim przypadku? Rozbiłem szybę w altance i w szklarni na działkach.
Muszę coś robić, pisałem już na e maila do jednego adwokata, spróbuje też się odwołać od decyzji biegłego, przecież ja byłem poczytalny i mogę iść normalnie do więzienia, powinienem być traktowany jak zwykły człowiek, czyli dostać grzywne, zawiasy czy prace społeczne co najwyżej ale nie psychiatryk.

przez klex 14 maja 2018, 22:58
Reghum napisał(a):Raczej wątpię żeby cię trzymali na siłę kilka lat, to też koszty dla podatników.

No raczej bym się tu nie zgodził bo takiemu pacjentowi wystarczy dać jedzenie za 10 zł tabletkę za 1 zł nocleg w tanim hostelu kosztuje z 20 zł . Szpital od państwa otrzymuje za osobodobę od 150 zł do 300 zł więc jakbym był biznesmenem sam bym założył taki szpital.
12513238

przez klex 14 maja 2018, 23:24
Licząc 150 zł dziennie zysku miesięcznie daje to 4 500 zł
w ciągu roku 54000
w ciągu 10 lat pół miliona za 1 pacjenta
12513238

przez Mbleble1990 15 maja 2018, 11:15
nieboszczyk napisał(a):http://fakty.interia.pl/polska/news-skazano-go-na-rok-uderzyl-straznika-od-10-lat-siedzi-w-psych,nId,2581228

Z drugiej zaś strony są przypadki, że ludzie wychodzą szybko po dużo gorszych przestępstwach niż moje np.
Za przejechanie ciężarówką ponad 20 osób - wyszedł z psychiatryka po 3 latach
Za postrzelenie rodziny - wyszedł z psychiatryka po 2 latach
Za zgwałcenie 2 letniej dziewczynki - wyszedł z psychiatryka po 1.5 roku
Za zabicie 6 osób - wyszedł z psychiatrryka po 2 latach
Za zabicie 4 osób - wyszedł z psychiatryka po 3 latach

Sortuj wg