Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-25 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-25 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

Które z cech DDA macie?

DDA/DDD (ACoA) - Dorosłe Dzieci Alkoholików / Dorosłe Dzieci rodzin Dysfunkcyjnych

Które z cech DDA macie?

przez gosia17 09 lut 2018, 22:48
Do mnie często wraca to, że nie potrafię mówić o swoich potrzebach i wyrażać złości.

Raz, że w dzieciństwie ojciec i jego alkoholizm były w centrum. Dwa, że nawet, jak nie pił to nie mówiło się o takich rzeczach. A trzy , szukam akceptacji u innych i "miłości szeroko rozumianej", więc się dostosowuję. Złości nie wyrażam, bo to może kogoś ode mnie oddalić, ktoś to może zbagatelizować i złość kojarzy mi się z dzieciństwa z agresją i czymś niszczącym.

Które z cech DDA macie?

przez Heledore 11 lut 2018, 20:27
Ojca alkoholika. :P Szczęśliwie nie mam z nim już bardzo długo nawet najmniejszego kontaktu.

A szczerze- czuję się za wszystko odpowiedzialna. I stety-niestety załącza mi się opcja opieki nad znajomymi podczas spotkań, kiedy są już wstawieni. Uważam, że zostało mi to po czasie, kiedy opiekowałam się ojcem, bo myślałam, że dla mnie się zmieni. Byłam naiwnym dzieckiem. :roll:
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Które z cech DDA macie?

przez 520m.n.p.m. 03 mar 2018, 18:06
Cecha, z którą sobie nie potrafię poradzić i nawet nie wiem jak się za nią zabrać to wstyd, toksyczny wstyd i chore poczucie winy. Ktoś mnie krzywdzi a ja odruchowo usprawiedliwiam tą osobę i oskarżam siebie, że to moja wina.
Wstydzę się wszystkiego, nie umiem być z siebie dumna. :hide:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Które z cech DDA macie?

przez Heledore 03 mar 2018, 21:04
520m.n.p.m., mam to samo. Poczucie winy permanentne. Bo czegoś nie zrozumiałam, bo powiedziałam (nieświadomie) coś w taki sposób, że uraziłam kogoś... powodów są miliony. Tylko poczucie winy to samo. Walczysz z tym jakoś?
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Które z cech DDA macie?

przez Wirginia Zachodnia 28 mar 2018, 16:04
Poczucie, że moje potrzeby są nie ważne.Że ja cała jestem mało ważna. Zazwyczaj byłam dzieckiem niewidzialnym. Czasem stawałam się bohaterem, jeśli sytuacja tego ode mnie wymagała.

Które z cech DDA macie?

przez arahja7 11 kwi 2018, 22:45
Nigdy nie wiem czy moje potrzeby są adekwatne i czy mam prawo je mieć. Zawsze jest to w jakimś stopniu loteria.
Ostatnie 6 lat szukałam miłości poprzez seks, nieświadomie. Zawsze myślałam, że taka oczywistość jak nierozróżnienie seksu od miłości mnie nie dotyczy, a tu psikus.
ignorowani - distorted_level68

więcej bagażu niż ktokolwiek udźwignie
III Miss Forum

Które z cech DDA macie?

przez Domatorka009 14 maja 2018, 14:42
Uważam, że jestem spisana na straty i nie poradze sobie z tym chyba nigdy.
Wierzę w siebie, mam wysoką samoocenę, pracuję, chce pojsc na studia zaoczne.Ale mimo wszystko nauczyłam sie pewnych rzeczy w domu i szybko przestaje sie motywować i wszystko olewam tak jak rodzice. Przez to tracę ludzi ktorzy mi pomagają, i chca dla mnie dobrze. Wile razy próbowałam to zmienić, ale chyba juz nie dam rady

Które z cech DDA macie?

przez gosia17 14 maja 2018, 21:23
Lubię perfekcjonizm, ale nie ten w moim wykonaniu. Mój jest przesadny, wysysający energię i niszczący psychicznie. Często czegoś nawet nie zaczynam, gdy wiem, że nie mogę zrobić tego tak, jak chcę i wynik mnie nie zadowoli. Tak samo było z jedzeniem, zjadłam ciasto o mój boże to teraz już się mogę nażreć na całego. Wykonałam 70% planu, no Gośka, jak mogłaś przenoś to 30% na jutro i jutro ma być 130% normy. Ubranie makijaż i dodatki muszą na siebie pasować, a jak nie jesteś w 100% pewna odpowiedzi to na uczelni siedź cicho.

Sortuj wg