Skocz do zawartości
Nerwica.com

LISTA CERTYFIKOWANYCH PSYCHOTERAPEUTÓW.


Rekomendowane odpowiedzi

To jest tylko jedna z kilku list .

Są jeszcze listy psychoterapeutów wystawione np. przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Psychoterapeuta to nie zawód i nie potrzeba być psychologiem. Równie dobrym psychoterapeutą może być lekarz, albo inny specjalista medyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:smile:

Pewnie czasem idąc do nowego lekarza baliście się o to, czy ten lekarz nie jest przypadkiem jakimś oszustem ;)

Od tej pory nie będziecie się więcej bać ! :mrgreen:

Oto strona Naczelnej Izby Lekarskiej , na której znajduje się Centralny Rejestr Lekarzy, gdzie każdy pacjent może znaleźć podstawowe informacje nt. danego lekarza.

Wystarczy, że wpiszecie imię i nazwisko lekarza. Dowiecie się mdzi. czy lekarz ten ma aktywne prawo do wykonywania zawodu, czy ukończył wszystkie stopnie specjalizacji.

I tak w wypadku psychiatry warto zwrócić uwagę na to, czy ma on wszystkie, czyli I i II stopnie specjalizacji. ------> http://www.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd

Nawiasem polecam wszystkim... wizyty w publicznych poradniach. Bowiem najczęściej jest tak, że lekarz przyjmujący "państwowo" (tz. za naszą składkę na ubezpieczenie zdrowotne) po południami przyjmuje prywatnie. Naprawdę nie warto tracić kasy na prywatne wizyty, kierując się przeświadczeniem, że nas lepiej potraktują. Często bywa odwrotnie. Wiem z doświadczenia.

Oczywiście wszystko zależy od danego lekarza.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko , ze problem w tym , ze trzeba znać jeszcze pesel lekarza bo jak się nie zna to nic z tego ! :lol:

 

" Ta sekcja umożliwia uzyskiwanie podstawowych informacji o lekarzu na podstawie numeru Prawa Wykonywania Zawodu (PWZ), numeru PESEL lub imienia i nazwiska. Prosimy wpisać posiadane informacje o lekarzu w polu znajdującym się poniżej i wcisnąć 'ENTER' lub przycisk 'OK'. "

Jest napisane wyraźnie, że imię i nazwisko LUB pesel. Spróbuj wpisać samo imię i nazwisko a przekonasz się , że działa :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w wypadku psychiatry warto zwrócić uwagę na to, czy ma on wszystkie, czyli I i II stopnie specjalizacji

hmm, mam głupie pytanie: a o co chodzi z tymi stopniami?? bo mam okazję iśc do psychiatry który jest podobno dobry i ma właśnie te dwa stopnie, ale nie chce już iśc do żadnego psychiatry, bo byłam już raz (u takiego co ma jeden:P) i się troche zraziłam... :> dzięki za odp ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to o co Ci chodzi, tutaj za tym nic więcej się nie kryje.

Jeżeli lekarz ma tylko stopień I to nie znaczy , że jest gorszy tylko , że na ten drugi egzamin mu się nie chciało pójść i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]Psychoterapeuta to nie zawód i nie potrzeba być psychologiem.

 

Na ten moment. W fazie opracowywania jest nowa ustawa (zdaniem wielu wadliwa), która może wywrócić polską psychoterapię do góry nogami, znacznie zubożyć możliwość dostania się do właściwego dla siebie specjalisty i podnieść ceny sesji.

Możliwe jest oczywiście, że zamysł jest poprawny (pozbycie się 'szarlatanerii'), ale efektem może być wylanie dziecka z kąpielą.

Szczegóły na Facebook: http://infobot.pl/r/1U9H

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wcześniej pracowałam w Krakowie, obecnie prowadzę prywatną praktykę w Warszawie oraz w Grodzisku Mazowieckim. Tych, którzy szukają pomocy, zachęcam do zapoznania się ze stroną internetową mojego gabinetu: www.terapia-polak.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ja gdzies czytalam, ze to jest tak, ze ten certyfikat jest drogi mega a trzeba go odnawiac co 7 lat. wiec ktos moze sie szkolic na certyfikat ale go nie wyrabiac... Sam certyfikat nie leczy ludzi jeszcze. wiec nie wiem juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sam certyfikat się nie płaci, natomiast owszem - mówi się, że "certyfikat jest drogi", bo trzeba spełnić wiele wymagań by go zdobyć - 4,5 roku szkolenia z psychoterapii, wiele godzin superwizowania swojej pracy terapeutycznej, praca własna mająca na celu poznanie i uwolnienie się od własnych trudności (by później lepiej i efektywniej pracować z pacjentami) - wszystko to jest płatne, i to niemało. W tym sensie certyfikat wiele kosztuje. I owszem, sam certyfikat "nie leczy", jednak jego posiadanie świadczy o pewnych kompetencjach, które wynikają choćby z konieczności wypełnienia formalnych wymagań o których wspomniałam - na koniec jeszcze oficjalny egzamin sprawdzający te kompetencje. O konieczności odnawiania certyfikatu nic nie słyszałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:smile:

Pewnie czasem idąc do nowego lekarza baliście się o to, czy ten lekarz nie jest przypadkiem jakimś oszustem ;)

Od tej pory nie będziecie się więcej bać ! :mrgreen:

Oto strona Naczelnej Izby Lekarskiej , na której znajduje się Centralny Rejestr Lekarzy, gdzie każdy pacjent może znaleźć podstawowe informacje nt. danego lekarza.

Wystarczy, że wpiszecie imię i nazwisko lekarza. Dowiecie się mdzi. czy lekarz ten ma aktywne prawo do wykonywania zawodu, czy ukończył wszystkie stopnie specjalizacji.

I tak w wypadku psychiatry warto zwrócić uwagę na to, czy ma on wszystkie, czyli I i II stopnie specjalizacji. ------> http://www.nil.org.pl/xml/nil/rejlek/hurtd

Nawiasem polecam wszystkim... wizyty w publicznych poradniach. Bowiem najczęściej jest tak, że lekarz przyjmujący "państwowo" (tz. za naszą składkę na ubezpieczenie zdrowotne) po południami przyjmuje prywatnie. Naprawdę nie warto tracić kasy na prywatne wizyty, kierując się przeświadczeniem, że nas lepiej potraktują. Często bywa odwrotnie. Wiem z doświadczenia.

Oczywiście wszystko zależy od danego lekarza.

Pozdro

 

 

 

 

 

 

Link działa ! Dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na bezpłatne konsultacje psychologiczne, psychoterapeutyczne.

 

W ramach oferty: jedno - dwa spotkania 50 minutowe o charakterze konsultacyjnym.

Jeżeli:

• dręczy Cię niskie poczucie własnej wartości, poczucie winy, lęk

• masz poczucie braku perspektyw, beznadziei, wewnętrznej pustki, smutku

• uciekasz od życia w wirtualny świat, uzależnienie, pracę

• trudno Ci się cieszyć z prostych, codziennych spraw, odczuwać radość i zadowolenie z siebie

• trudno Ci nawiązać bliskie, intymne relacje z innymi, zaufać, czujesz się samotny, inny

• czujesz bezradność, zagubienie w nowej, kryzysowej sytuacji

• chcesz lepiej poznać i zrozumieć siebie

 

Podczas konsultacji możesz sprawdzić, doświadczyć i dowiedzieć się:

• jak wyglądają spotkania z psychologiem, na czy polega psychoterapia, i jakiej formy pomocy potrzebujesz

• miejscach, specjalistach, różnych sposobach pracy terapeutycznej. Mogę pomóc wybrać Ci, skuteczne i adekwatne, do zgłaszanego problemu, sposoby jego rozwiązania

• z jakiego rodzaju pomocy, wsparcia możesz najlepiej skorzystać

• jakie jest źródło doświadczanych trudności i jakie są sposoby na trwałą zmianę

• jakie kroki i decyzje możesz podjąć, aby zmienić swoje życie

 

Zapraszam na jedno - dwa spotkania konsultacyjne. Czas trwania - 50 minut. Jedyna opłata to 15zł, za jedną konsultację, za wynajęcie gabinetu.

Zapisy: Telefon: 692-910-866; mail: terapiadda@op.pl

Miejsce: Stowarzyszenie Od-Do, Warszawa, ul. Siedmiogrodzka 5 kl. II domofon 9.

 

Nazywam się Zbigniew Kołakowski. Mam 37 lat. Z wykształcenia jestem psychologiem, pedagogiem, edukatorem seksualnym i trenerem. Od wielu lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz grupową z Dorosłymi Dziećmi Alkoholików (DDA) i dorosłymi pochodzącymi z rodzin dysfunkcyjnych. Jako trener - od 2013 roku przeprowadziłem ponad 400h warsztatów, szkoleń i treningów dla osób dorosłych. Mam wieloletnie doświadczenie w pracy, jako psycholog szkolny, z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, a także pochodzącą z rodzin dysfunkcyjnych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, zapraszam na strony: www.terapiadda.pl oraz www.od-do.org (Strona Stowarzyszenia, gdzie oferujemy szeroką pomoc psychoterapeutyczną, rozwojową dla DDA i DDD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×