Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć


Sheriff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie. Trochę gorzej się czułem więc nie wchodziłem na forum, poza tym albo miałem coś z Internetem albo były jakieś problemy techniczne ze stroną.

 

Ekspert, obecnie chodzę do psychiatry, który zaznaczył że psychoterapia przydałaby mi się, ale najpierw musi mnie doprowadzić do porządku lekami, bo jest źle. Biorę około 2 miesiące escitalopram 10mg, który niewiele mi pomaga. Wczoraj byłem na kolejnej wizycie i zwiększono mi dawkę do 15mg. Mam ja brać przez 3 tygodnie. Jeśli wciąż nie będzie poprawy lub będzie ona niezadowalająca (a podejrzewam że tak będzie) to mam zwiększyć do 20mg. Jak nie pomoże to ma coś do tego dołożyć lub zmienić na coś mocniejszego - podbudował mnie tym, że nie zostawił mnie na lodzie i chce pomóc.

Lekarz zdiagnozował ogólnie nerwicę, ale ja podejrzewam fobie społeczną. Prosty przykład, jechałem ostatnio autem nocą i czułem się spokojnie, do czasu kiedy zaczęło się robić jasno. Wydawało mi się że inni na mnie patrzą, widzą że ze mną coś jest nie tak i spirala się nakręca - przyspieszony oddech, rewelacje żołądkowo-jelitowe, stawanie co kilkanaście minut do toalety.

To samo jest jak wchodzę do sklepu, bez kolejki daje radę, natomiast stanie w kolejce z ludźmi to znowu zawroty głowy i tak dalej :( jestem ostro pochrzaniony

Wszelkie sugestie i rady mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheriff, najważniejsze, że korzystasz z pomocy. Mam nadzieję, że zwiększona dawka leków zacznie działać i poczujesz się lepiej. Rozumiem, że na początku lekarz chce trochę poprawić Twój stan, ale w dalszej perspektywie powinieneś naprawdę rozważyć uczestnictwo w psychoterapii. Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×