Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć wszystkim :)


Victor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Nazywam się Wiktor, mam 23 lata i raczej nic mi nie dolega.

Może opiszę jak w ogóle doszło do tego, że zainteresowałem się tym forum i tematem nerwic...

Od jakiegoś mniej więcej roku mam pewien dziwny problem z oddychaniem. Coś w stylu zapominania o oddychaniu - muszę intensywnie myśleć o tym by zrobić wdech i wydech, inaczej jakby o tym zapominam. Zazwyczaj ten stan nie trwa dłużej niż pół godziny i przechodzi. Czasem zdarzało się to raz na parę tygodni, czasem codziennie - bez reguły. Oczywiście zdrowotnie było ze mną wszystko ok, lekarz zasugerował, że może to być na tle nerwowym. Później jakoś pół roku temu trochę się to nasiliło - doszły jeszcze bóle głowy i okropny ból całej szczęki i jakby zębów. Tak samo - fizycznie wszystko ok. Zasugerowano mi wizytę u psychiatry, bo to może być nerwica. I okazało się, że nie nerwica, a stres - tyle, że w ilościach krytycznych. Pierwsze problemy pojawiły się przy stresie związanym z mieszkaniem, chorobą bliskiej mi osoby, śmiercią w rodzinie najlepszej przyjaciółki, a potem jeszcze (pół roku temu) umarła najbliższa mi osoba (rak mózgu). Podobno właśnie przez to zaciskam zęby i mam te problemy z oddychaniem. Dostałem hydroksyzynę do brania głównie przed snem, bo wtedy najczęściej miałem kłopoty z oddychaniem. I faktycznie jest lepiej. Psychiatra stwierdził, że to stan przejściowy ponieważ nie mam żadnych lęków ani zaburzeń wymagających leczenia i wszystko wróci do normy jak przebrnę w końcu przez kłopoty. Chociaż jestem ponoć na prostej drodze do nerwicy neurastenicznej (której de facto mam pierwsze objawy) o ile nic się w moim życiu nie zmieni. Na moje szczęście mój okropny charakter trochę mnie w tym wszystkim ratuje, bo jakimś cudem nie załamuję się i umiem się zmusić do w miarę normalnego funkcjonowania. No i tyle. Pomyślałem, że chociaż niby to tylko przejściowy problem to warto się zainteresować i przede wszystkim dowiedzieć się co robić by jednak w tą nerwicę nie wpaść. ;)

A przy okazji fajnie będzie też pogadać na inne ciekawe tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×