Skocz do zawartości
Nerwica.com

cześć Wam


koki89

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

 

mam 25 lat. Moja przygoda z nerwicą rozpoczęła się w dzieciństwie. Po pewnym wydarzeniu zacząłem mieć natrętne myśli. W wieku ok 9-10 lat wszystko ustało, az do momentu kiedy byłem w liceum. Z znowu, obrażanie Boga w kościele, strach przed ostrymi przedmiotami, obarazanie bliskich w myślach etc. Nie musze Wam pisać wiecie jak jest z nerwicą. Od momentu kiedy zostawiła mnie dziewczyna w wieku 20 lat nikogo do siebie nie dopuszczałem. Nie mówiłem rodzicom aby nie być dla nich obciążeniem, w wieku licealnym byłem u psychologa ale nic nie pomógł, polecił tylko alby się czymś zająć. Od tamtej pory sam z tym walczyłem. Wiecie jak jest, codziennie zastanawiasz się, po co i dla kogo zyje się :( ..... Tak to dobrze ukrywam, ze wszyscy w moim otoczeniu uwazają mnie za twardą i samodzielną osobę.

 

W pewnym momencie znalazłem sens, poznałem Ją :) niestety nerwica nie dawała spokoju. Z całych sił rzuciła się w jej stronę. Ona wiedziała o mojej przypadłości (jeszcze wie dwóch przyjaciół). Nerwica nie dawała spokoju, podpowiadała, ze okłamuję mnie, zdradza etc. Niestety jestem impulsywną osobą i dawałem sie nerwicy. Byłem nie ufny co do niej, chociaz nie miałem powodów. Częste kłótnie i pretensje. Niestety nie wytrzymała tego i rozstaliśmy się w kłótni. Ja zakończyłem związek, sam nie wiem czemu do teraz, bo kocham ją mocno.

 

W obecnej chwili codziennie sie upijam zeby zasnąć. Nie paliłem ponad dwa miesiące, znowu palę. Nie mogę znaleźć sobie miejsca, mało jem. Nie jest ciekawie, najgorsze jest to, ze nikomu nie moge o tym powiedzieć......

 

Nie leczę nerwicy, nie mam pojęcia gdzie i jak. Nie chce zeby otoczenie uznało mnie za psychicznego (przepraszam nie chce nikogo obrazić ale wiece jak reagują osoby nie znające tematu. Jak się chodzi do psychiatry albo psychologa to jest się gorszym). Dlatego nie pójdę do poradni. Szukam jakiegoś psychoterapeuty, niestety są drodzy :-O Nie mam pomysłu, nie chce zeby znowu nerwica coś popsuła, bo myślałem, ze bede w koncu szczęśliwy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koki89, osoby korzystające ze wsparcia psychologa czy psychiatry wcale nie są gorsze. Powinieneś wyzbyć się takiego stereotypowego myślenia i przestać udawać, że jest OK, gdy tymczasem sobie nie radzisz. Pozwól sobie pomóc. Idź do poradni zdrowia psychicznego, tam lekarz rzetelnie Cię zdiagnozuje i zaproponuje odpowiednie leczenie (leki i/lub psychoterapię). Na pewno alkohol i papierosy nie są dobrym lekarstwem na walkę z nerwicą czy depresją po rozstaniu z dziewczyną. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×