Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich ;)


Sch01

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o naukę, potrzebuję dużo czasu by zapamiętać cokolwiek, wiekszosć zapominam od razu po egzaminach.

 

W przypadku halucynacji nauczyłem sie je w pewnym stopniu odrozniać i po prostu staram sie je ignorować. (słyszę rozmowy w trzeciej osobie na mój temat, jednak często dostrzegam ze nikogo nie ma w miejscu z ktorego dobiegały glosy, gdy widzę odległe osoby uswiadomiam sobie ze nie mogę słyszeć rozmów z kilkudziesięciu metrów mając w uszach słuchawki z bardzo głosnią muzyką..)

 

Jakie masz objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam halucynacji ani nic w tym stylu. Rozumiem, że podchodzisz z dystansem do leków, ale może warto byłoby się skonsultować z psychologiem. Pomyśl o tym. Widzę, że założyłeś też temat w dziale schizofrenia. Jeśli masz takie podejrzenia, warto się gdzieś zgłosić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o temat w dziale schizofrenia, to przez pomyłkę :)

 

Po rozmowach twarzą w twarz z innymi czuję sie jeszcze gorzej przez długi czas, tak jakbym się za bardzo odslonił lub coś "naruszył" (nie potrafię tego opisać). Potencjalne skutki uboczne lekarstw też mnie odstraszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o swoich problemach innym ludziom, znajomym, bo czuje, że nie powinnam, wiec zakładam maskę i udaję, że jest wszystko ok. Ale z psychologiem/psychiatrą jest inaczej, przynajmniej w moim przypadku. Wiesz, każdy inaczej reaguje na leki, jedni mają skutki uboczne, drudzy nie. Czasem warto zaryzykować.

Jeśli twarzą w twarz trudno Ci rozmawiać, a masz potrzebę wygadania się, to zawsze możemy pogadać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizjo, równie dobrze mógłbyś zapytać jak wygląda przeszczep serca albo jak powstał wszechświat. To trochę skomplikowane.
Witam serdecznie!

Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam "prawdopodobnie" zdiagnozowaną dystymię. Swój prawdziwy portret psychologiczny wystawiłam sobie sama przy pomocy internetu. Z problemem, żyję od 2005 roku-to już 10 lat. Chcę, aby... (jak niżej)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam natarczywe mysli zwiazane z uszkodzeniem ciała, nieprzyjemne skojarzenia w trakcie jedzenia i tym podobne (ostatnio miałem halucynacje smakowe w trakcie jedzenia słodyczy) Sprawdzam też kilkadziesiąt razy czy zamknąłem drzwi lub czy dobrze nastawiłem budzik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam natarczywe mysli zwiazane z uszkodzeniem ciała, nieprzyjemne skojarzenia w trakcie jedzenia i tym podobne (ostatnio miałem halucynacje smakowe w trakcie jedzenia słodyczy) Sprawdzam też kilkadziesiąt razy czy zamknąłem drzwi lub czy dobrze nastawiłem budzik.
Przepraszam! Jestem nowa. Błędnie się przyczepiłam. Sory, się! :uklon::uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×