Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć, moje objawy i podejrzenie nerwicy


Berrent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum, zarejestrowalem sie tutaj, poniewaz podejrzewam jest ze mna cos nie w porzadku. Od mniej wiecej 3 lat mam problemy z oddychaniem i takim uczuciem ciezkosci na plucach i blokada w mostku.Poczatkowo myslalem ze to byc moze serce sobie nie radzi, poniewaz cwicze na silownii i dosyc ciezkie ciezary dzwigam. Jednak cos juz kolo roku czy nawet poltorej mam takie objawy ( dzis zrobilem sobie taki rachunek sumienia i wsluchalem sie w siebie i napisalem na kartce jak sie na codzien czuje)

 

-Gdy tylko wychodze z domu, to mam takie uczucie jakby w powietrzu brakowalo tlenu, a przy tym pojawia mi sie taka pustka w glowie, taki jakby przeciag(zawroty glowy) i od czasu do czasu szumienie w uszach

-dusznosci

-czuje sie czasami slabo, jakbym byl zmeczony mimo ze dopiero wstalem

-czasami gdy ktos idzie przede mna badz za mna, przestaje oddychac, wstrzymuje mi sie oddech jakos tak podswiadomie

-od 2 miesiecy mniej wiecej budze sie minimum raz w nocy

-bedac gdzies na miescie czy w autobusie czy w galerii czy dyskotece,zdarza mi sie rozgladac wokol siebie bez wyraznej przyczyny

-strasznie trudno mi sie skoncentrowac na czyms, teraz za tydzien zblizaja mi sie egzaminy na studiach, przeczytam 2-3 strony i albo jestem rozkojarzony albo robie cos innego niz to

-strasznie mnie denerwuja (kiedys tego nie mialem) dzwieku np, odstawianego talerza, kubka, czy jak zalozmy widelec upadnie na ziemie, to ten dzwiek jest taki drazniacy i przeszywajacy

-drza mi rece i czasem mam taki tik ze glowa przechyli mi sie delikatnie lecz gwaltownie na lewa strone

 

 

 

O ile wczesniej jakos funkcjonowalem z tym, tak wczoraj bedac u fryzjera jak mi sie zaczely wlasnie trzasc rece i dostalem pare takich tikow, postanowilem wlasnie szukac jakiegos wyjscia i podjac probe zwalczenia tych objawow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Berrent!

 

Drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy. Konieczna jest wizyta u specjalisty. Niemniej jednak Twoje podejrzenia nerwicy mogą okazać się słuszne, tym bardziej, że relacjonujesz takie objawy, jak: problemy z oddychaniem, uczucie ciężkości w mostku, duszności, uczucie słabości, wybudzanie się w nocy, problemy z koncentracją etc. W pierwszej kolejności radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu, by sprawdzić, czy dolegliwości nie są konsekwencją jakichś problemów typowo zdrowotnych. Jeżeli badania wyjdą w porządku, dopiero wówczas można szukać źródeł problemów w psychice. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×