Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witajcie forumowicze


Maciek97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na tym forum, ponieważ czytanie go w jakimś stopniu mi pomaga. Ale do rzeczy...

Mam na imię Maciej, mam 17 lat i uczę się w technikum. Nerwica (chociaż nie wiem czy to do końca ona) męczy mnie od ok. miesiąca. Objawia się to w:

1. Nadmiernie rozpamiętuję różne przykrości bądź niepowodzenia. Dla przykładu napada mnie myśl o żartowaniu sobie kolegi ze mnie. Olałem to nawet, słuchając muzyki na słuchawkach. Kolega ten nie jest zbytnio lubiany, bo chyba każdy z mojej klasy pytał mnie, jakie mam o nim zdanie, a ja nie chcę oceniać ludzi. Bardziej chyba zabolała mnie reakcja 3 lub 4 moich kolegów, którzy też się śmiali. Mimo, że kolega przeprosił, to i tak jakoś dziwnie chodzi mi to po głowie i towarzyszący temu dziwny lęk.

2. Wyolbrzymianie problemów. Na przykładzie podanym wyżej. Często w moich myślach jest taka jakby wizja tego, że jestem ofiarą jakiegoś znęcania. Ale: Nikt się już ze mnie w szkole nie śmieje, nie jestem ani bity, ani ponizany, ani nic z tych rzeczy. Po prostu jestem traktowany jak kazdy normalny w szkole. Przez ta durna mysl nawet przechodzi mi przez głowe myśl o zmianie szkoły, co jest tak samo bez sensu jak te wyolbrzymianie "problemów".

3. Częsty brak apetytu

4. Dosyć niska samo ocena

5. Przejmowanie się wszystkim co ktoś o mnie mówi.

6. Układanie durnych i bezpodstawnych scenariuszy.

To chyba te główne objawy. Na moje szczęście mam osobę, z którą mogę o wszystkim pogadać. Ciesze się również, że znalazłem te forum. Polecacie może jakieś czynności pomagające się odciąć od tego wszystkiego? Co myślicie o wizycie u psychologa? Zamierzam iść tam jakoś za 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×