Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam i odrazu błagam o pomoc :(


sylwia01210

Rekomendowane odpowiedzi

Hej:) Mam na imię Sylwia mam 22lat i jestem w 14tygodniu ciąży od pół roku jestem mężatka ( ale nie wiem ile to jeszcze potrwa)... Mam problem z którym nie wiem gdzie się zgłosić.Odkąd pamiętam mam lęk przed ludźmi .. nie lubię wychodzić sama z domu, jak jestem w sklepie sama to zaczyna mi się kręcić w głowie i czuje się nieswojo , strasznie dziwnie, strasznie się pocę ... idąc ulicą mam wrażenie ze każdy się na mnie patrzy i śmieje albo że zaraz mnie uderzy albo coś zrobi ;/ i wtedy serce mi jak głupie wali ... najgorsze że taki sam stres mam w czasie kiedy zjeżdża sie rodzina .. czuje sie wtedy jakbym była w jakimś obcym miejscu w śród obcych ludzi , nie lubię też jak ktoś mnie odwiedza. Strasznie mnie to meczy i przez to z mężem sie nie dogadujemy bo on nie rozumie i myśli że przesadzam...nie wiem jak sobie z tym radzić ..mąż mi w tym nie pomoże bo on nie rozumie i nie chce zrozumieć a jedynie jeszcze mnie wyśmieje.Pomocy :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sylwia01210, Witaj- Dobry psychoterapeuta powinien Ci pomóc.Jesteś w ciązy musisz myśleć o sobie i dziecku dobrze,że chcesz się w końcu leczyć.To mądra i odważna decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Moim zdaniem powinnaś isc do psychologa (może najlepiej prywatnie jak masz taką możliwość) - on wtedy Ci powie, co Ci jest, jakie leczenie czy terapie trzeba wprowadzić oraz pomoże Ci z mężem - spokojnie możesz się wygadać psychologowi, że masz taki problem i ze nie wiesz jak zacząć rozmowę z nim o tym i ze boisz się, że Cię odrzuci wtedy i wyśmieje. Lekarz/rka powinna powiedzieć Ci, jak zacząć ta rozmowę i pewni zmotyzmotywujesz Cię do niej i uspokoi. Myślę, że tak będzie najlepiej, gdy powiesz mu dopiero po pierwszej wizycie - żeby widział, że na prawdę jest problem, a nie uważał, że przesadzasz.

Zgadzam się z poprzedniczka, że jesteś ciąży i powinnaś dbać o siebie bardziej i myśleć o przyszłości.

Ja wiem, że łatwo powiedzieć "idź do psychologa" a trudniej zrobic, ale lepiej teraz, niż później żeby stan się pogorszyl, trafić do szpitala psychiatrycznego i zostawić dziecko i męża w domu... Wiem, że to drastyczny obraz, ale tak może być, dlatego lepiej zaczac z tym walczyć juz teraz, dla dobra swojego, ale i Twojej rodziny, która zaraz się powiększy.

Powodzenia! Trzymam kciuki ze się uda! :). Pisz co tam u Ciebie, z chęcią przeczytam i również się wypowiem :).

 

EDIT:

przepraszam z góry za błędy i powtórzenia (itp), ale pisze z telefonu i nie mam możliwości spojrzenia na cały tekst. Poprawie wszystko jak będę na komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×