Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cześć


Major Tom

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Nazywam się Major Tom, 24 lata, forum znam od dawna, co jakiś czas przeglądam. Postanowiłem w końcu poszukać kontaktu i w pewnym sensie - pomocy.

 

Cierpię na nerwicę na różnych płaszczyznach. Pierwsze objawy - w podstawówce. Przez całe moje życie było to bagatelizowane, przede wszystkim przeze mnie. Wstydziłem się tego i wstydzę dalej, ponieważ nerwica skrajnie nie pasowała do modela człowieka za jaki chciałem uchodzić. Drżenie rąk tłumaczyłem zawsze alkoholizmem udając, że się śmieję z tego. Pamiętam, że gdy byłem nastolatkiem, planowałem popełnienie samobójstwa, ponieważ uważałem się za kompletnie nieprzydatną i ułomną jednostkę, że nie dam sobie rady w dorosłości i mój stan się nie zmieni. Jak w każdym przypadku kiedy chcę coś zrobić, powstrzymywały mnie myśli o ewentualnych konsekwencjach, w tym przypadku nie mogłem znieść myśli o cierpieniu jakie bym zadał własnej matce kończąc ze sobą w ten sposób.

Na przestrzeni lat jedne objawy słabły inne się nasilały. Nigdy się tego ostatecznie nie pozbyłem, choć były okresy sporej poprawy. W ostatnich latach dochodzi depresja i przesadny sentymentalizm, choć pewnie jedno wynika z drugiego. Ostatnio pojawiły się natrętne myśli i wspomnienia. Wszystko to kryję w sobie udając brak zmartwień. I tu jest mój problem który przedstawię w innym temacie. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×