Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich :)


Roxsz121

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym po prostu coś powiedzieć o moich dolegliwościach. Z tego co zdążyłam już przeczytać na tym forum wywnioskowałam że mogę cierpieć na fobię społeczną. Nigdy nie miałam większych problemów z kontaktami z innymi ludźmi. Miałam nawet taki okres że wręcz przeciwnie, byłam bardzo pewna siebie. Chodziłam do szkoły plastycznej i wielokrotnie ktoś zaglądał mi przez ramię kiedy pracowałam nad czymś. Od jakiegoś czasu to się całkowicie zmieniło. Urodziło mi się rodzeństwo i żeby pomóc mojej mamie zaoferowałam się jako opiekunka żeby ona mogła wrócić do pracy jak najszybciej. Miałam rok przerwy od szkoły a później zapisałam się do szkoły zaocznej. Ogólnie bardzo mało wychodziłam z domu praktycznie w ogóle. Od tamtej pory mam problem z opanowaniem nerwów. Kiedy idę do lekarza nie śpię pół nocy bo tak się stresuje a kiedy tam już pójdę to czego bym sobie nie obiecywała po drodze (np. że dam sobie radę,nie poddam się temu i tym razem będzie inaczej) to i tak kończy się tak samo dotykam klamki od gabinetu i się zaczyna cyrk. Ręce zaczynają mi się trząść, jest mi gorąco, mówię mało wyraźnie a jak mam coś podpisać to tak jakbym się dopiero zaczynała uczyć pisać po 10 mocnych kawach. To samo kiedy spotykam się z nowymi ludźmi. Najgorzej kiedy poznaję kogoś nowego przez kogoś kogo już dobrze znam i później ta osoba się mnie pyta dlaczego się tak trzęsę. Strasznie jestem wtedy skrępowana, jest mi strasznie wstyd a moja twarz robi się strasznie czerwona, dzięki czemu wyglądam w towarzystwie jak sygnalizator świetlny. Zapisałam się także do szkoły kosmetycznej żeby trochę z tym powalczyć ale zastanawiam się nad rezygnacją. Kiedy wykonuję zabiegi na koleżankach to jest istny koszmar a moja nauczycielka dość często pyta dlaczego mi się tak ręce trzęsą i już w ogóle przestaje panować nad sobą, chociaż zawsze się staram ale jest coraz gorzej. Mam zamiar się z kimś skontaktować w celu uzyskania pomocy ale nie bardzo wiem z kim a nie chcem pytać po ludziach. Mieszkam w małym mieście nie chcem żeby ktoś z zewnątrz o tym wiedział, więc jeśli ktoś miał by jakąś poradę na ten temat będę bardzo wdzięczna. No i to w zasadzie tyle. Zdecydowałam się napisać na tym forum żeby po prostu poznać nowych ludzi dodatkowo takich którzy mogą okazać mi prawdziwe zrozumienie i wsparcie oraz poczuć że nie ja jedyna mam tego typu problem. Oczywiście jest mi przykro że w ogóle musicie radzić sobie z takimi problemami bo wiem jak to jest i życzę wszystkim jak najlepszych wyników w walce z tym paskudztwem ;)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ....moglabym sie cos poradzic.....bo juz sama nie wiem co ze sb zrobic ....

 

-- 22 lut 2014, 12:21 --

 

Brałam leki na nerwice lekowa....bylo ok.....koszmar sie zaczal jak odstawilam ...nie moge spac nie moge jesc....mam wrazenie ze nie jestem soba....biore leki prawie 2 tyg ....ale nie ma poprawy.....mial ktos moze podobna sytuacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×