Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hej


amadaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

chyba w końcu nadszedł czas, w którym zdałam sobie sprawę, że sama nie dam rady, że potrzebuję pomocy :(

 

Mam 30 lat, fajnego męża i wspaniałego synka. Kocham ich obu, ale ostatnio wydaję mi się, że jestem dla nich ciężarem.

 

Nie potrafię sobie dać rady ze sobą - mam problem z wywiązaniem się z zaplanowanych rzeczy, wszystko odkładam na później. Przepisuję w kalendarzu z jednego dnia na drugi. Mam problem z samooceną i motywacją. Nie skończyłam studiów bo się nie uczyłam. A jak już się nauczyłam to bałam się iść na egzamin.

W zeszłym roku wróciłam na studia - jeden semestr poszedł super, kolejny znowu zawaliłam, bo nie byłam w stanie usiąść przy książkach i się czegokolwiek nauczyć. Do głowy wpadały mi inne sprawy, którym poświęcałam swój czas, żeby po kilku dniach stracić nimi zainteresowanie. Także znowu jestem na powtarzaniu semestru. Boję się, że znowu zawalę, ale nadal się nie uczę.

 

Ostatnio utraciłam zdolność samodzielnego podejmowania decyzji - ciągle się pytam innych o zdanie, wszystko mi zobojętniało - nawet jak mi się coś nie podoba - dostosowuję się.

 

Nie mam żadnych bliższych znajomych - oprócz jednej - nie potrafię nawiązać relacji z innymi - o co jeszcze kiedyś bym siebie nie podejrzewała. Sama nie pójdę do sklepu np. z ciuchami bo się "boję" ekspedientki - to tak śmiesznie brzmi, ale to prawda. Boję się, że będzie mnie oceniała. Nie lubię rozmawiać z obcymi przez telefon - tzn. tylko wtedy jeżeli to ja mam inicjować rozmowę. Jak ktoś dzwoni zawsze odbieram.

 

Kiedyś byłam osobą bardzo cierpliwą, dużo robiącą dla innych- teraz łatwo się irytuję i denerwuję.

 

Od miesiąca ciągle chodzę zmęczona, co chwilę podjadam - głównie słone rzeczy typu paluszki, chipsy, frytki i piję colę. Od tego już źle się czuję, ale nie przestaję. Wiem, że powinnam, ale nie potrafię. Wytrzymałam tak jeden dzień i ciągle chodziłam głodna, choć normalnie zjadłam posiłki.

 

Już nie wiem co się ze mną dzieje. Jeszcze niedawno jakoś się trzymałam, a teraz mam mętlik w głowie i nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×