Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie radzić z urojeniami?


budzik86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 19 lat i jestem koneserem (nie zwykłym "zjadaczem") wszelkich nowoczesnych technologii (komputerów,smartfonów,tabletów itd.)

Bardzo męczy mnie jedno urojenie,a polega ono na tym że gdy słyszę setny raz jak ludzie po 50-tce krytykują demokrację w Polsce i używają ciągle tekstów typu "za komuny było lepiej" to boję się że rzeczywiście wróci PRL i nie bedę mógł sobie kupić nic zachodniego (np.komputera,smartfona itp.) i że bedę żył jak 30 lat temu

Biorę Rispolept 4 mg ale nie ma żadnego efektu.

Czy znacie jakieś sposoby/techniki przezwyciężania urojeń?

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to, że może się odwrócić Polska w socjalizm, czy po prostu masz takie myśli i cię drażnią?

 

Jeśli jest u Ciebie takie przekonanie, to można by właśnie coś poczytać. Pogadać z kimś o polityce. Przestaniesz w to wierzyć jak myślę. A jak nie to najlepiej będzie wybrać się do psychologa.

 

Przeczytaj sobie "Rok 1984".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz w to, że może się odwrócić Polska w socjalizm, czy po prostu masz takie myśli i cię drażnią?

 

Jeśli jest u Ciebie takie przekonanie, to można by właśnie coś poczytać. Pogadać z kimś o polityce. Przestaniesz w to wierzyć jak myślę. A jak nie to najlepiej będzie wybrać się do psychologa.

 

Przeczytaj sobie "Rok 1984".

 

Nastraszyło mnie to gadanie ludzi w średnim wieku i jeszcze starszych jaka to była super idealna,kryształowa i w ogóle nieskazitelna epoka,że w końcu zacząłem się bać że rzeczywiście wróci, bo ludziom w tym wieku się tak ona podobała i że stracę wszystkie zdobycze nowoczesnej techniki (że nie bedę mógł ich kupić) oraz że bedę żył jak 30 lat temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budzik86, ale kto przepisał ci ten risolept i co u ciebie zdiagnozował? Większość osób raczej nie tęskni za komuną.

"Rok 1984" to lepiej jeszcze nie teraz.

 

Rispolept przepisał mi lekarz psychiatra i zdiagnozował zaburzenia urojeniowe,tylko czy znacie jakieś sposoby/techniki na ich przezwyciężanie oprócz farmakologii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×