Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam Wystarczył mi miesiąc aby pokonac depresje


Martinez633

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kiedys tutaj bywałem,borykałem sie z problemem depresji,wtedy nie wiedzialem jak sobie z ta choroba poradzic jednak nie poddawalem sie szukalem wyjscia z sytuacji,wkoncu wpadlem na pomysl aby dostarczac do organizmu duzo naturalnych serotonin np z owocu kiwi,po krotkim czasie zaczołem powracac do zycia,czułem ze moje samopoczucie powraca do normy,potem juz odstawiłem leki antydepresyjne,kiwi łączyłem z bananami jadłem 1 kg tych owoców dziennie,na początku bylem bardzo steptycznie nastawiony bo przeciez jak owoce moga pomóc zwalczyc depresje,jednak kiwi zawieraja duzo naturalnych serotonin,jedynym warunkiem jaki musza spelniac to aby byly swieze niezbyt miekkie takie kwaskowate,przez okres 2 lat bralem antydepresanty i efekt byl marny,byc moze powodem depresji byl fakt ze bylem niedozywiony,jednak ja wiem ze równiez duze ilosci naturalnej serotoniny moze pomoc kazdemu nabrac sily do walki z ta chorobą piszcie co na ten temat myslicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszcie co na ten temat myslicie.

Martinez , powiem Ci szczerze ,że pierwsz raz słyszę o terapii antydepresyjnej , w dodatku skutecznej leczonej owocami a głownie kiwi. Słyszałem ,że najwięcej serotoniny z owoców maja banany ,ale w tym prawdy to nie wiem.

Według mnie Twoja depresja cofnęła się samoistnie , a owoce niewiele w tym Ci pomogły , bardziej jako efekt placebo. Nie wiem jakie nasilenie i głębokość miała Twoja depresja co było jej pzryczyną ( zewnętrzne konflikty rodzinne , społeczne) , czy pojawiła się tak z nagła od "wewnątrz". Jak więc widzisz jest tu w tym wszystkim bardzo wiele szczegółów , które sa bardzo istotne i mogą decydować o pokonaniu depresji . Powiem Ci jeszcze ,jako dobrą radę , gdyby pojawiła się znowu depresjia ( a kiwi by juz nie pomagało) i musiał byś iść do psychiatry , to WTEDY NIC NIE WSPOMINAJ ,ŻE LECZYŁEŚ SIĘ KIWI I POKONAŁEŚ W TEN SPOSÓB DEPRESJĘ. JEŚLI SIĘ Z TYM ZDRADZISZ BĄZ PEWNY ,ŻE WIĘKSZOŚC LEKARZY POTRAKTUJE CIĘ NIE DO KOŃCA POWAŻNIE I PRZEPISZE CI CO NAJWYŻEJ KILO KIWI +KILO BANANÓW + WITAMINY I MINERAŁY W WIĘKSZYCH ILOŚCIACH DAWEK DZIENNYCH .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem są terapie oparte na witaminach i minerałach w dużych dawkach,ale nie o to mi chodzi czy ktos o tym słyszał czy nie,trzeba podkreslic fakt ze chodzi tutaj prawdopodobnie o wyczerpanie organizmu z powodu niedożywienia,tak wiec niedobór różnych witamin badz tez minerałów wywołuje objawy nawet psychiczne co jest juz potwierdzone,nie chodzi tez o to aby mówic o tym lekarzom poniewaz lekarz opiera sie jedynie na terapiach grupowych itp oraz lekach,te zas potrafią wyrządzic spustoszenie w organizmie,dlatego lekarz innej metody nie bierze na powaznie,wiec niech tak bedzie ma takie prawo,wiem na 100% że w moim przypadku duze ilosci witamin minerałów oraz tych wszystkich substancji ktore wplynely na moje samopoczucie ze to wlasnie to mi pomoglo,poniewaz wystarczył mi rownież krotki okres zaniedbania w tym temacie i mozna było odczuc pogorszenie,czy to był efekt placebo?czy ja sobie to wmówiłem?nie sądze,przez 2 lata próbowałem sobie wmówic ze wszystko jest wporządku i nic dobrego mi nie przyszło.Mozna by jeszcze wziac pod uwage naturalne antydepresanty typu 5-htp,jest w 100% naturalny pochodzi z owoców czy tez roslin z tym że nie jest tani,lekarze nie mogą brac tego pod uwage bo gdyby sie okazało że jest inny sposób na polepszenie sobie zdrowia to lekarze nie mieli by dochodu bo chodzi tutaj o terapie bez leków,a taka terapia jest tania i nie przynosiła by zysku firmom farmaceutycznym.Ilu jest ludzi którzy cieżko pracują w dużym stresie i nerwach a pózniej okazuje sie ze nie wytrzymują cisnienia i nagle psychika im strzela,po co te wszystkie naturalne substancje?skoro są leki które mogą pomóc,nie chodzi mi o to aby kazdy odrazu przechodził na taką metode skoro chodzi do lekarza to dobrze,bierze leki?niech bierze,ale nic nie ma w tym złego aby dodatkowo szukac naturalnych sposobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×