Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam, i... w ktorym dziale opisac swoje problemy?


Tosiek741

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jeetem kobieta, 18 lat, ponad dwa lata temu stwierdzono u mnie nerwice, od 1.5 roku lecze sie u psychologa w mojej szkole (technikum) . jestem jednak chorobliwie niesmiala i po takim czasie nie potrafie wyznac pani psycholog, ze w wieku 13-14 lat maniakalnie cielam na kostkach i rekach. nie potrafie nawiazac dluzszego kontaktu z ludzmi. w wiekszych grupach tak sie denerwuje ze jestem doslownie cala mokra od potu i az mi slabo. mam tez straszna hustawke nastrojow, dzis popoludniu plakalam przez niewiadomo co, bylam sklonna nawet sie zabic, a po godzinie wszystko bylo dobrze. maniakalnie boje sie ludzi, tego, gdy ktos na mnie krzyczy, dostaje histerii nawet gdy ktos powie cos do mnie twardszym tonem. najbardziej jednak boje sie czyjegos dotyku, zwlaszcza gdy mam zablokowane lokcie. zaczynam wtedy krzyczec, rzucac sie, az sama sie boje.

 

mam znacznie duzo wiecej takich wahan nastrojow, i mam drobne pytanie: gdzie moglabym to wszystko dokladnie opisac?

 

wiem, ze takie fora nie postawia mi diagnozy, jestem umowiona na wizyte u mojej psycholog, postaram sie jej jakos to powiedziec, jednak chcialabym wiedziec, na co mam zwrocic szczegolna uwage.

ps nie lecze sie farmakologicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tosiek741, pamiętaj że te wszystkie specyficzne nazwy to głównie narzędzie dla lekarzy, żeby łatwiej im było określić objawy i sposób leczenia. W sumie nie ma jednoznacznego kryterium co kto ma, wszystko to kwestia umowna. Ja w papierach mam schizofrenię, ale to nie oznacza, że należę do jakiejś innej kategorii. Dobrze dogaduję się tu z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×