Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam!


lenny86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum. Od ponad 4 lat cierpię na nerwicę (chyba, nigdy nie była dokładnie zdiagnozowana) oraz depresję. Pochodzę z rozbitej rodziny a moja samotnie wychowująca mama była alkoholikiem. Objawy nerwicy zaczęły się kiedy dowiedziałem się, że moja była dziewczyna zdradzała mnie. Na początku były to ataki duszności później ataki paniki i wytworzyła się fobia, z którą prawie sobie poradziłem. Nauczyłem się żyć z atakami paniki a napady duszności ustały kiedy zrozumiałem, że to siedzi w mojej głowie. Niestety, za każdym razem kiedy oswoję się z jakimiś objawami nerwica serwuje mi nowe doznania. Dalej cierpię na ataki paniki ponad to czuję ciągłe napięcie i boję się, że coś mi się stanie (dostanę wylewu albo zawału). Ponadto od kilku dni zacząłem miewać kołatania serca. Mam 26 lat, widywałem się z dwoma psychologami, z których żaden mi nie pomógł... Obawiam się, że może być już tylko gorzej...

 

PS. z natury jestem (byłem) wesołym człowiekiem

 

Proszę o wskazówki gdzie szukać pomocy w leczeniu nerwicy i (o ile to w ogóle możliwe) "naprostowaniu" mojej psychiki z objawów DDA/DDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam podobne objawy do Twoich. 9 miesięcy temu poszłam do psychiatry, który przepisał mi Seronil i Aloban. Aloban rzuciłam po 3 tygodniach barania bo czułam się jak zombie. Ale Seronil bardzo mi pomógł. Nie mam już napadów duszności i lęków. Znów jestem wesołą dziewczyną. Myślę, że powinieneś poszukać innego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że do tej pory myślałem, że wariuję. Nikomu nie odważyłem się powiedzieć o moich problemach ponieważ nie chciałem aby ktokolwiek mnie wziął za świra. Dopiero kilka minut temu przed napisaniem pierwszego postu i przeczytaniu cech DDA stwierdziłem, że jest to opis mojej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×