Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzień dobry i krótkie pytanie :)


Asembler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, przed chwilą się zarejestrowałem na forum, znalazłem odpowiedni temat i postanowiłem się przywitać :papa: .

 

Forum znalazłem przez przypadek wczoraj wpisując jakąś frazę w wyszukiwarkę. Czuję, że mam problemy, ale jeszcze nie do końca potrafię je zdefiniować, staram się zrozumieć w tym samego siebie, przyglądać się z pewnym dystansem i analizować towarzyszące mi w danych sytuacjach uczucia, emocje, zachowanie. Zdaje sobie sprawę, że to nie zastąpi to pomocy specjalisty, ale nie powinno mi to z drugiej strony być czymś złym, wręcz przeciwnie, staram się pracować sam ze sobą.

 

Na tym etapie nie potrafię nic powiedzieć czy mam depresję, nerwice, zaburzenia osobowości czy inne rzeczy, które nawet nie wiem jak się nazywają. To jednak chyba normalne, w końcu nie jestem specjalistą.

 

Mój jedyny do tej pory realny kontakt z psychologami (i ogólnie z psychiatrą, psychoterapeutą, psychocoś tam) był jak byłem w podstawówce i to raczej jedna standardowa wizyta, która była potrzebna do wypełnienia jakiś formalności. Tak więc w tej materii jestem zupełnie zielony.

 

Sam czuję, że mam problemy, koleżanka, z którą kiedyś szczerze porozmawiałem wiele razy mi mówiła, że powinienem pójść do psychologa, podobnie mówiła mi niezależnie jedna bliska osoba z najbliższej rodziny. Co ciekawe jestem osobą raczej opanowaną, z pewnością pewną siebie, nie boje się kontaktu z ludźmi, nie mam problemów w utrzymywaniu kontaktu wzrokowego, staram się zrozumieć samego siebie, od pewnego czasu skrupulatnie wręcz zapisuje na papierze różne sytuacje, swoje przemyślenia co do nich, ich powody, moją reakcje, co uważam czuły w tym momencie inne osoby, jakie towarzyszyły im emocje, jakie one miały oczekiwania, potrzeby, może to w nich jest problem, nie we mnie. Ta ostatnia myśl dręczy mnie od pewnego czasu i powoduje liczne wątpliwości....

 

W każdym razie już samo to, że staram się ze sobą pracować, tak systematycznie i poważnie do tego podszedłem.... już świadczy, ze jednak coś nie jest w porządku. Jakaś moja próba małej "autoterapii" też więc nie wzięła się z niczego. O objawach może napiszę innym razem.

Mam 21 lat. Mam możliwość pójścia na konsultacje do "terapeuty" lub "lekarza psychiatry". Nie znam się na tym, czy może potrafilibyście odpowiedzieć gdzie lepiej bym na początku skierował swoje kroki?!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć młody! witam Cię tak w skrócie bo już póżno. Stara Depresantka -najpierw idziesz bez skierowania do psychiatry(znajdż jakiegoś dobrego) bo to jest ważne, tak cichaczem popytaj ,który dobry. Potem psychiatra skieruje Cię do psychologa (tam na miejscu powinien być) z tymi wynikami testów znów do psychiatry i wtedy DA Ci diagnozę ,no jak każe brac leki to bierz i obserwuj jak się po nich czujesz? w razie czego to znów konsultacja.Jak się będziesz czuł nie bardzo to jakis bliższy termin. Pa! pozdrawiam Cię. :papa: odezwij się tylko po-po południu bo idę na miting ,a mam go prowadzić,napisz gdzie mieszkasz i jak masz na imie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bambibambi, Witam ,witam! Ależ 3 lata choroby to jak nowicjusz ,gdy się przestajesz leczyć. Nie wiem czy w ogóle miałaś okazję uczestniczyć na mitingach?. Wspaniała rzecz dobre leczenie jest w grupie po to żeby Ci pomogło funkcjonować wśród ludzi bo na tym rzecz polega. Słuchasz ludzi ,może mają podobne problemy a nawet takie same, powoli oswajasz się ,nawet czasem wyluzujesz się poczujesz się pewniej , bezpieczniej .Może też podzielisz się swoimi problemami to tacy sami ludzie jak Ty jak Ja oni Cię nie wyśmieją ,nie pogardzą to tacy sami ludzie jak my z takimi samymi problemami się borykają .Bo jesteśmy zagubionymi, wrażliwymi osobami patrząc na ten świat zabiegany .My stajemy w miejscu i spoglądamy ,że to nie ten świat ,nie ten czas jaki byśmy sobie wyobrażali w naszej podświadomości.

Asembler, cześć Ciebie również Witam ! naprawdę koniecznie musisz pójść do lekarza na konsultacje to dobierze Ci odpowiednie leki .Bo nawet ta sama choroba może wymagać innych leków,koniecznie też wykup je i zażywaj to bardzo ważne. Możesz też chodzić na terapie, mitingi jeśli masz możliwość i pracuj ,pracuj nad sobą bo to nie walka lecz PRACA. pozdrawiam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×