Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzień dobry!


Arcoiris|_2006

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim! Mam na imię Agata, mam 37 lat (skończę za miesiąc ;-)). Na lęki cierpię od 10 roku zycia, na nerwicę lękową, ataki paniki od 15 roku zycia. Miałam agorafobię, którą pokonałam, a właściwie ograniczyłam w wielkim stopniu. Ale nie wybrałabym sie sama w żadną podróż. Mam też klaustrofobię. Wiele innych sytuacji tez wywołuje u mnie napady lęku. Tyle lat nauczyło mnie panowac nad sobą do tego stopnia, ze otoczenie nie widzi, ze np. zaczynam wpadać w panikę. Potrafię w większości wypadków zapobiec atakowi paniki odpowiednim oddechem, odwróceniem uwagi itp. Nie stosuję żadnych leków na receptę (tylko hydroxizinę, porcję dla dzieci), wyłącznie ziołowe. Sporadycznie hydroxizinę. Generalnie boję się wszystkiego. Mam niską samoocenę, niekończące się wyrzuty sumienia. Prowadzę normalne zycie rodzinne, chodzę do pracy, załatwiam różne sprawy. I nikt nie wierzy, ze mam nerwicę. Ale ją mam. Poprostu walczę z nią w codziennych sytuacjach i staram się unikac takich, w których wiem, ze sobie bym nie poradziła. Boję się więc takich sytuacji...mimo że wiem, że często ludzie z nerwicą w trudnych chwilach okazują się silniejsi od ludzi tzw. odważnych. Moze to kwestia wprawy?

 

Pozdawiam serdecznie

 

Agata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam cie czytajac twoj post zobaczylem wiele wspolnych rzeczy

Mam niską samoocenę, niekończące się wyrzuty sumienia. Prowadzę normalne zycie rodzinne, chodzę do pracy, załatwiam różne sprawy. I nikt nie wierzy, ze mam nerwicę. Ale ją mam. Poprostu walczę z nią w codziennych sytuacjach i staram się unikac takich, w których wiem, ze sobie bym nie poradziła. Boję się więc takich sytuacji...mimo że wiem, że często ludzie z nerwicą w trudnych chwilach okazują się silniejsi od ludzi tzw. odważnych. Moze
iwelu sprawch jest umnie podobnie ale mozna z tym wlaczyc popozdrawiam trzymaj sie mocno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×