Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam wszystkich:(


Marcin21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nazywam sie Marcin,chciałem sie z wami przywitac i odrazu napisac cos o sobie.Od ponad roku lecze sie na Depresje,chociaż gdy pierwszy raz wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym rozpoznali u mnie Zespoł Paranoidalny,jednak udało mi sie z tego wyjsc,w szpitalu leżałem 3 razy głównie z powodu depresji,teraz regularnie zażywam leki i czuje sie dosc dobrze jezeli chodzi o depresje.Niedawno stawałem na komisje i orzekli mi niepełnosprawnosc w stopniu umiarkowanym.Moim najwiekszym problemem jest to że nigdy nie radziłem sobie w żadnej pracy,polega to na tym ze gdy dostaje polecenia co mam robic to nic do mnie nie dociera,pracownik mowi mi co mam robic na danym stanowisku a ja go wogóle nie rozumiem i tak bylo zawsze,poprostu nie radze sobie w zadnej pracy,mowiłem o tym lekarzowi lecz on sie mnie zapytał dlaczego tak sie dzieje,niestety tego to ja juz nie wiem,może jest tutaj ktos kto ma podobne problemy do moich,totalnie sobie z tym nie radze,wiem ze moja cala wypowiedz nie nalezy do najlepszych ale nie miejcie do mnie o to nerwów.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

U mnie tez kiedys jakis dyletant dal takie rozpoznanie

A to dlatego ze bylem zbyt gadatliwy i dokladnie , szczegolowo opowiedzialem co mi sie pod deklem kotluje , a ze nie mialem zadnej wiedzy , operowalem wlasnymi przenosniami i neologizmami - lekarz nie ogarnal i tak zinterpretowal

Leczenie wyimaginoanego zes paranoidalnego to meczaca kuracja :-(

Masz zaburzenia uwagi , moze to na skutek lekow ?

Masz fart ze wczesnie sie zaczales leczyc , jak jest bardzo zle , trzeba pamietac ze wkrotce bedzie lepiej :-)

Ta choroba oscyluje jak sinusoida , nieregularnie niestety ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami zastanawiam sie czy są jakies leki abym mogl zaczac lepiej wszystko rozumiec,jezeli np ktos mi tlumaczy co ma w danej chwili zrobi to zebym to rozumiał,a tu lipa ja niczego nie rozumie to tak jakby ktos mowil do mnie w innym języku przez to niczego nie potrafie sie nauczyc szok normalnie,jezeli moje cale zycie tak bedzie wyglądac to mysle ze w któryms momecie odbiore sobie zycie zeby poprostu juz sie nie męczyc szok normalnie.Dzieki ze ktos sie odezwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje jeszcze raz tym co sie odezwali bardzo dziekuje,szczerze mówiąc bardzo mnie to cieszy poniewaz nie mam zadnych kolegów ani kolezanek.Teraz przedstawie wam jakie leki biore poniewaz jeden rozmówca chce to wiedziec,wiec tak Biore Sulipiryd,Deprexolet 30mg,Piracetam na to abym mial lepsza koncentracje ale to mi nie pomaga sam nie wiem dlaczego,Depakine ale tez sam nie wiem dlaczego lekarz akurat przepisal mi lek ktory jest na padaczke z tego co wyczytalem ten lek jest stabilizatorem nastroju,ale on tez mi raczej nie pomaga zreszta jezeli chodzi o depresje to tak jak juz wczesniej wspomnialem radze sobie swietnie.Tylko jak juz wiecie problem jest zwiazany z tym ze nie radze sobie w zadnej pracy i tak juz jest odkad poszedłem pierwszy raz do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd to lek przeciwpsychotyczny , calkiem niezle sie sprawdza , mi kiedys pomogl , podobnie jak deproxelet ( Lerivon Mianserin ), ale moga dzialac sedatywnie , musisz poczekac minimum 2 tyg.

jesli po tym czasie nie bedzie zmiany i wciaz bedziesz śpiący , zadaj innych lekow . Piracetam abo pomaga , albo nie , i to jedyny lek ktory mozesz odstawic samodzielnie jak Ci sie skonczy a poprawy nie zauwazysz - szkoda kasy

Reszte lekow , a szczegolnie Deproxelet odstawiamy stopniowo , pooowoooli aby zastapic innym.

Gdy odstawisz gwaltownie mozesz ( ale nie musisz ) doznac objawow odstawiennych 3x30 mg depro to troche sporo , powinienes brac na poczatek 3x10 max , ale to moja opinia , NIE odstawiaj tego gwaltownie .

Pozdrawiam

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz,ja tez mysle ze 30 mg deprexoletu to zdecydowanie za duzo,ale niestety mam takiego dziwnego lekarza.Jedyne o czym marze to Praca w której dawałbym sobie rade,i nie wazne czy podobała by mi sie ta praca czy nie najwazniejsze to dawac sobie rade.Mysle ze jezeli potrafiłbym sie czegos nauczyc to mimo tego ze ciezko jest teraz z praca to ja bym nie mial problemu znalesc sobie pracy.Widzisz moi rówiesnicy maja prace,mają samochody,dażą do czegos a ja caly czas stoje w miejscu i to mnie dobija,czasami zastanawiam sie dlaczego tak jest ze niedosc ze jestem chory to jeszcze nie daje sobie rady w zadnej pracy.Pozdrawiam

 

-- 20 wrz 2011, 22:21 --

 

Chciałem jeszcze dodac i troche cie poprawic(bez obrazy)nie biore 3x30mg deprexolet tylko raz dziennie 30mg ale i tak tragicznie sie czuje po tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin21, Witam Cie serdecznie.

Też jestem w domu na rencie.Nigdy nie pracowałam bo zachorowałam przed 16 rokiem życia i jakoś ciężko mi iść tym bardziej ,że mieszkam na wsi i mam tylko średnie wykształcenie bez konkretnego zawodu.Rozumiem,że oglądasz się na znajomych,że oni tak a Ty jakby był podwójnie skrzywdzony.Też się tak czułam,a teraz bardziej to akceptuję i czekam może się za kilka lat zmieni,kto wie. W sumie to takie ludzkie,każdy ma ambicje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to jestes mozna powiedziec taka małą szczesciarą,dostałas rente masz z czego sie jakos utrzymac,ja jednak nie mialem tyle szczescia bo zachorowalem w czasie mojego pierwszego stażu gdzie nie dawałem sobie rady jak wszedzie,i dlatego ze zachorowalem nie w czasie szkoły a w okresie poza szkolnym to z tego tytułu renta mi sie nie należy,stawałem juz na dwóch komisjach i kilka razy sie odwoływałem,wiesz gdybym miał rente tak jak ty to bym sie cieszył że cos wogóle mam,a tak to nie mam nic zyje na utrzymaniu rodziców i niedosc ze nie mam nic,to nic nie potrafie,zdrowy normalny czlowiek mogłby powiedziec Darmozjad z ciebie Marcinie.No i niestety taka jest prawda a szkoda bo chcialbym to zmienic a nie potrafie i nie wiem jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam coś podobnego, kiedy ktoś coś mi tłumaczy, zwłaszcza osoba nieznajoma to tak jak grochem o ścianę, nic nie rozumiem co do mnie mówi. Ale co ciekawe kiedy przysłuchuję się czyjejś rozmowie to mógłbym przytoczyć później całą konwersację (no może trochę przesadzam). Z leków raczej niczego nie próbowałem, nie wierzę za bardzo w farmakologię. Po prostu trzeba się skupić na tym co ta osoba mówi, a nie na tej osobie. Innej rady chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze gdyby tak bylo to przed ten dlugi czas udało by mi sie wkoncu umiec skupiac uwage na tym co kto mowi do mnie,jednak mi sie to wciagle nie udaje,czuje sie tak jakby moj umysl plywał w jakies smole,to naprawde jest meczące,mysle ze kiedys moze uda mi sie znalesc na to sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Monika1974 ja poprostu straciłem wiare w siebie,wogóle do mnie nie dociera ze jest mi w stanie cos pomóc poprostu w to nie wierze,rok temu jak lerzałem w szpitalu to jeden starszy kolega mi powiedział ze jezeli ma sie wiare w siebie to mozna wszystko osiągnąc,ale jezeli sie jej nie ma to juz jest po chłopie,a wracając do terapi to uwierz mi na słowo ze nie mam możliwosci sie zapisac na taka terapie,jedynie jak bylem w szpitalu to chodziłem na terapie to jednak mi nic nie dawało nudziło mnie to wszystko,gdyby czasy byly inne pracodawcy bardziej wyrozumiali to jeszcze pół biedy,a tak to sama widzisz jak jest jezeli pracodawca widzi ze w pierwszym dniu idzie ci naprawde kiepsko to poprostu ci dziekuje za prace,każda firma chce dobrych pracowników,ponieważ z tego maja kase,nikt nie chce takiego niedorajdy jak ja,zastanawiam sie po co ja żyje jak w tym zyciu brakuje sensu.Jednak dziekuje ci ze sie odezwałas to miłe z twojej strony.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×