Czy zwariowałem?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Czy zwariowałem?

przez Troip 03 lut 2010, 16:15
Jakiś czas temu leżałem sobie w łóżku przed zaśnięciem i poczułem się dziwnie. Przed oknem coś sie pojawiło i wiedziałem, że to tam jest i nie jest jednocześnie - należało do innej rzeczywistości, ale wszedłem w to i za moim oknem zwykłego kamienicznego domu pojawił się jakiś futurystyczny aparar - coś w rodzaju skanera zaawansowanej technologii. Wyglądał jak nowoczesny telewizor o sferycznym kształcie: zeskanował mnie. W środku tego aparatu było czarne koło absorbujące każdy foton światła.
Aparat skanował mnie jakimiś promieniami, które wyglądały jak płaszczyzna były wąskie i jednocześnie szerokie. Po pewnym czasie w moim pokoju pojawili się ludzie i zrozumiałem, że widzę ich dlatego, bo ten aparat jest przekaźnikiem ich hologramów. Powiedzieli mi kilka rzeczy dość zwykłych - są z innej planety, a z nami nie ma o czym gadać, bo prowadzimy wojny i wysadzamy dzieci w powietrze
Potem powiedzieli mi, że ich planeta jest taka sama jak nasza z tym, że mają inny system edukacji i uczą dzieci empatii i syntonii - jest to u nich w programie kształcenia, a nasz problem polega na tym, że koncentrujemy się na ładowaniu tylko iw wyłącznie technicznej wiedzy.

Całe kino trwało około pół godziny. Czy możecie mi odpisać, czy to jest poważny obłęd, czy tylko gra wyobraźni?

Troip30@wp.pl
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
01 lut 2010, 20:05

Re: Czy zwariowałem?

Avatar użytkownika
przez tet 03 lut 2010, 16:56
czy jesteś w stanie stwierdzić w 100 %, że to nie był sen? :shock:
Avatar użytkownika
tet
Offline
Posty
683
Dołączył(a)
21 wrz 2009, 11:56

Re: Czy zwariowałem?

przez polakita 03 lut 2010, 17:33
Troip, ja się nie dam nabrać na te opowieści... może chodzę do psychiatry ale ja jeszcze nie zwariowałam ;)
polakita
Offline

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Czy zwariowałem?

przez celineczka3 03 lut 2010, 17:59
Jeśli takie sensacje nie zdarzają Ci się w ''realu'' to raczej wyobraźnia zadziałała a może to był taki półsen....do diagnozy obłędu potrzebne by były takie historyjki w pełnej świadomości i to dość częste:)
celineczka3
Offline

Re: Czy zwariowałem?

Avatar użytkownika
przez Pasman 03 lut 2010, 18:33
>Powiedzieli mi kilka rzeczy dość zwykłych - są z innej planety,

aaa to transmisja z sejmu .
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !
Avatar użytkownika
Offline
Posty
762
Dołączył(a)
18 sty 2010, 05:32
Lokalizacja
Łódź

Re: Czy zwariowałem?

Avatar użytkownika
przez Majster 03 lut 2010, 18:44
Ja nie wiem, czy to jest prawda, ale tej trawy to juz bym nie palił..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1859
Dołączył(a)
04 gru 2009, 18:24
Lokalizacja
Miasto korków pozbawione

Re: Czy zwariowałem?

Avatar użytkownika
przez Majster 03 lut 2010, 18:49
A dogadaj sie moze z nimi czy nie zalatwia jakiej lepszej roboty na tej ichniej planecie? Jakies wiesz - kursy jezykowe, moze jakies przysiegle tlumaczenia? Moze jakas ambasade da sie jednak otworzyc? Jak nie oficjalna to chociaz cos tak jak Tony Halik .. ;)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1859
Dołączył(a)
04 gru 2009, 18:24
Lokalizacja
Miasto korków pozbawione

Re: Czy zwariowałem?

przez miki74 03 lut 2010, 18:54
A co byś powiedział na wizytę u psychiatry? Ja bym Cię do niej namawiał, po przeczytaniu Twego postu. Pójdź sobie dla spokoju własnego sumienia, by się dłużej nie zadręczać. Taka moja rada.
miki74
Offline

Re: Czy zwariowałem?

przez qwertyuiop 03 lut 2010, 19:02
hahahahaha chyba ktos tu sie naogladal za duzo filmow, gdyby cos sie z Toba dzialo to bys pisal o swoich odczuciach, typu wystraszylem sie, pomocy, zdenerwowalem sie, a Ty opowiadasz bajeczke o kosmitach :roll:

[Dodane po edycji:]

moim zdaniem to sen albo kogos wyobraznia poniosla
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
23 sty 2010, 22:32

Re: Czy zwariowałem?

przez gregory21 03 lut 2010, 21:06
ehh ... jesli palils cos .. o stary wyluzuj... jesli jednak mowisz jak najbardziej powaznie... to stary jedyna droga .. psychiatra i o szybko:)
gregory21
Offline

Re: Czy zwariowałem?

przez wovacuum 03 lut 2010, 22:31
Pasman, tak jestem za transmisjà z sejmu 8)
wovacuum
Offline

Re: Czy zwariowałem?

przez miki74 04 lut 2010, 16:58
Troip, a ja myślę, że możesz mieć początki jakiejś choroby. Myślę tak na podstawie tego, co napisałeś w poście otwierającym ten wątek oraz na podstawie wątku o filmie Avatar, który napisałeś. Nie zwlekaj z wizytą u psychiatry. Wszystkiego dobrego!
miki74
Offline

Czy zwariowałem?

przez Troip 04 lut 2012, 14:13
Właściwie po dwóch latach nie plasuje tego wydarzenia po stronie snu, czy choroby - są inne możliwości.
Jak będę miał czas to je wyliczę. Oczywiście dopiszę pewnie kilka innych "rewelacji", ale nie starał bym się polaryzować możliwości na sen i na "szaloną realność".


-- 08 lut 2012, 13:54 --


Patrząc wstecz nie plasuje tego wydarzenia po stronie senso stricto halucynacji, czy snu. Myślę, że był to efekt kilku czynników, które się na te "widzenia" złożyły, Nie przyjmuje także możliwości jednej interpretacji, a przyjmuje kilka. Pierwsza i najprostsza: poczucie osamotnienia połączone z wyobraźnią. Druga: jakaś łagodna forma obłędu udzielonego: znałem dwie osoby, które wierzyły w podobne banialuki i chętnie o tym mi opowiadały. Osoby te należały ewidentnie do jakiejś sekty i poprzez to były w ciągłym stanie psychozy. Trzecia możliwość to doświadczenie wizji z nieświadomości zbiorowej, które zostały przyozdobione przez moją wyobraźnię. Najbardziej prawdopodobna wydaje mi się druga możliwość. Nigdy nie wierzyłem w zbawczą rolę, czy mesjanistyczne posłannictwo cywilizacji pozaziemskich, moja osobowość gdzie indziej plasuje tak zwane nadzieje ludzkości, jeśli oczywiście w dzisiejszych czasach można mówić o jakichś nadziejach. Wiarę w to, że zajmuje się nami jakaś wyższa cywilizacja i chętnie nas odwiedza, a także pomaga nam uważam za tak idiotyczną i durną, że nie chce mi się tego komentować. Od razu przestrzegam wszystkich czytających ten post przed kontaktami z różnego rodzaju szaleńcami, sekciarzami i często schizofrenicznymi guru, którzy opowiadają podobne banialuki. Profity finansowe nie są jedynymi, które mogą skłonić podobne indywidua do szukania sobie wyznawców.
Często może to być po prostu psychopatyczna i narcystyczna chęć władzy. Osobą, która w podobny sposób "kupiła" te durne rewelacje można świetnie manipulować z pozycji "oświeconego" czy "wtajemniczonego". Często tacy "mistrzowie" mają sami poważne zaburzenia psychiczne, które u siebie postrzegają jako "niezwykły dar". Jednakże najczęściej doskonale wiedzą, co robią i dlaczego, choć może gorzej jest, gdy same wierzą w to, co głoszą – są bardziej sugestywni. Niestety w większości wypadków są to osoby stosujące różne formy sugestii, NLP, czy łagodne formy hipnozy, znajdują sobie ludzi będących w okresie rozbicia, czy niepewności. I jak wszyscy sekciarze mają niejawny system wartości i zasad, którymi nie dzielą się z innymi, a tylko we własnym wąskim gronie (niejawny system wartości to jedna z żelaznych zasad sekt, czy grup wyznaniowych). Dziwię się także, że w tym kraju przy popularności różnego rodzaju takich grup nie ma wielu ośrodków terapeutycznych, które by "wyciągały" naprawdę często wartościowych ludzi z takich środowisk. Piszę o ośrodkach terapeutycznych, nie informacyjnych - poza tym trudno gasić ogień benzyną. Przekonanie, że przybysze z obcej cywilizacji odwiedzają nas, czy się nami interesują szybko zniknie po zerwaniu z takim środowiskiem, jeśli oczywiście sami w to nie wierzymy. Być może osoby równie wrażliwe jak ja mają po spotkaniach i dyskusjach z takimi ludźmi poczucie, że dotarły do jakiejś tajemnicy i odkryły coś, co dostępne jest tylko nielicznym. Tacy ludzie tylko na to liczą. Może być również tak, że osoby, które wchodzą w podobne środowiska mogą mieć wątpliwości (przeważnie są to inteligentni i poszukujący ludzie) i na własne nieszczęście same niwelują dysonans poznawczy: "Przecież to niemożliwe, by manipulowali mną, przecież to tacy sympatyczni i mili ludzie, emanujący (specjalnie użyłem tego słowa) ciepłem, miłością i zrozumieniem. Tak ci bezwzględni manipulatorzy często mówią o emanacjach, niestety są to tylko emanacje obłędu, głupoty, czy zwykłej bezwzględności, potwornego cynizmu i bezprecedensowego poczucia niezwykłości.
[quote][/quote]
Offline
Posty
4
Dołączył(a)
01 lut 2010, 20:05

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Przeskocz do