Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzień dobry wszystkim


patrycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Tak po krótce ... mam 24 lata i tą koszmarną nerwicę - zaczęło się 7 miesięcy temu od lekkich i krótkich zasłabnięć - 2 miesiące przeleżałam w szpitalu gdzie po badaniach chyba na wszystko i wszystkiego okazało się że jestem zdrowa , a jednak chora. Mam dość serdecznie - teraz doszło silnie pocenie rąk , uczucie słabości , totalnej paniki że zaraz umrę i nikt mi nie pomoże , duszności i wogóle totalnego rozbicia. Nie jestem w stanie o niczym innym nie myśleć jak tylko o tym że pewnie zaraz zejde z tego świata , a najgorsze jest to że w domu ogólnie jest wszystko ok , ale jak tylko wejde do autobusu , na uczelnie , gdziekolwiek gdzie czuje że zaraz dostane ataku nerwicy następuje koniec świata - zaraz mam wrażenie że zemdleje. Faszerowano mnie oxzazepanem , afobamem , itp. a ja nadal zle się czuję.Pomocy!!!Pozdrawiam serdecznie!Patucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAJ PATRYCHA, MIŁO CIĘ POZNAĆ. SŁUCHAJ, WIELE JEST OSÓB, KTÓRE CIERPIĄ DOKŁADNIE NA TE SAME OBJAWY. STRACH TWÓJ POLEGA NA TYM,ŻE BOISZ SIĘ, ŻE COŚ CI SIĘ STANIE PODCZAS ATAKU!! KOCHANA, ZROZUM, JESTEŚ ZDROWA!1 NIC CI SIE NIE STANIE PODCZAS ATAKU, A IM BARDZIEJ BĘDZIESZ PANIKOWAĆ, TYM BARDZIEJ ATAK BĘDZIE MOCNIEJSZY. A CO NAJGORSZE, IM BARDZIEJ BĘDZIESZ O TYM MYŚLEĆ, ŻE DOSTANIESZ ATAKU NA UCZELNI CZY W AUTOBUSIE, TO TYM BARDZIEJ SIĘ TO STANIE. JA TEŻ MIAŁAM TAKIE OBJAWY JAK TY, KAŻDY CHYBA PODCZAS TAKICH DOLEGLIWOŚCI ZACZYNA SIĘ BADAĆ OD STÓP DO GŁÓW, JESTEŚ ZBADANA, ZROZUM WIĘC,ŻE NAPEWNO CI SIĘ NIC NIE STANIE!! A JESLI NADEJDZIE ATAK, POMYŚL: TO NIC TAKIEGO, ZA CHWILKĘ PRZEJDZIE. NIE DENERWUJ SIĘ, ŻE ZNÓW MASZ ATAK, A JESTEŚ ZDALA OD DOMU CZY GDZIEKOLWIEK. WIDZISZ JA TEŻ TAK MIAŁAM-W DODATKU JESTEM OSOBĄ BARDZO AKTYWNA, A NIEDYSPOZYCJA JAKĄ SĄ OBJAWY NERWICOWE BYŁA DLA MNIE KATORGĄ. NIE WIEDZIAŁAM, CZY TO FAKTYCZNIE NADMIAR ZAJĘĆ, BAŁAM SIĘ IŚĆ DO PRACY, NA UCZELNIE JECHAĆ, POMYŚLAŁAM: BOŻE CO BĘDZIE JAK DOSTANĘ ATAKU NA WYKŁADZIE??ALBO W SAMOCHODZIE?? SŁONKO, POTRZEBNA CI JEST WIARA!!JA UPORAŁAM SIĘ TROSZKĘ Z CODZIENNYMI MAŁYMI ATAKAMI, POZOSTAŁY JESZCZE TE SILNIEJSZE,ALE NIE FASZERUJĘ SIĘ NICZYM!! TYLKO ZIÓŁKA!!CHODZĘ NA TERAPIĘ. ALE SILNA WOLA!!MUSISZ ZROZUMIEĆ, ŻE TWOJE OBJAWY NIE SPOWODUJĄ ŚMIERCI, POTEM, ŻE TO NIC TAKIEGO, ŻE POTRAFISZ NAD TYM ZAPANOWAĆ, BO KTO CHCE ŻYC Z NERWICA?? CHCESZ?? PEWNIE NIE. A POTEM WALCZYĆ. NO I WIESZ... POLECAM CI IŚĆ DO PSYCHOLOGA, BO MUSISZ ZNALEŹĆ PRZYCZYNĘ SWOJEJ NERWICY!!ON PO POZNANIU CIEBIE BLIŻEJ MOŻE CI DORADZIĆ, CZY MUSIAŁABYŚ SIĘ PODDAĆ FARMAKOLOGII. OBJAWOM MOŻESZ ZAPOBIEGAĆ, PRZEZ RÓŻNE FORMY: JOGĘ, FARMAKOLOGIĘ, ZMIANĘ STYLU ŻYCIA, ALE PRZYCZYNĘ MUSISZ ZNALEŹĆ I JĄ JAKOŚ WYLECZYĆ. POWODZENIA!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pati, to co opisujesz przeżył chyba każdy z nas.Potrzebujesz psychologa lub psychiatry . Przełam opory bo to żaden wstyd, tylko oni mogą ci pomóc. Cierpisz dopiero 7 mies. a jeżeli nie zaczniesz się leczyć, możesz mieć przechlapane całe zycie.Zastanów się nad tym. Pozdrawiam :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey Pati, powiedziałbym, że mam to samo co Ty... Rano pije magnez i tabletke Persen Forte ( spoko-ziólka), wieczorkiem syropek Passiflor i meliska przed snem, nie jest źle, zacząłem żatować ze swojej nerwicy, to naprawdę pomaga, bałem się już autem jeździć aż tydzień temu zrobiłem 200km w jeden dzień po Wrocławiu, zauważyłem, że trzeba się przełamywać z każdym dniem po trochu, byle nie zamykać się w domu, nerwica jest do "zrobienia" ale trzeba dać z siebie wszystko, sam nad tym pracuję. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×