Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROSZE POMOZCIE!!!!!!!!


amtln

Rekomendowane odpowiedzi

CZY TO JEST NERWICA????!!!!

Od paru miesiec nie czuje sie dobrze.Mam bardzo dziwne objawy

uczucie pieczenia i zmeczone nogi

zimne stopy

uczucie pradu przechodzacego przez organizm,uczucie zimna

mrowienia w lewej rece(dokladnie w palcach)

bole brzucha

dziwna biegunka

bardzo szybki puls przy atakach i rozczerwienienie na twarzy,czerwone plamy na piersiach

 

Mialem robione 4 razy ekg,badania krwii moczu przeswietlenie serca klatki piersiowej i wszystko wporzadku,bralem tabletki na depresje i bylo gorzej,odstawilem je.Biore tabletki na spowolnienie akcji serca atenolol,nie wiem czy pomagaja.

Mieszkam w Anglii i to tyle co oni sa wstanie mi zaoferowac a ja dalej nie czuje sie wporzadku.

PROZSE CZY KTOS WIE CO TO JEST,NAPRAWDE MAM JUZ DOSC!!!!!

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:10 pm ]

Lekarze twierdza ze wszystko ze mna wporzadku,badania krwi wporzadku cukru wporzadku moczu wporzadku,nawet po ataku paniki czy jak to sie zwie,wszystki badania zrobione bezposrednio na pogotowiu ok,ekg,krew.Bylem u lekarza od serca i powiedzial ze ok(ogladal 3 ekg,1 po ataku i 2 normalne plus przeswietlenie serca)

Teraz dokucza mi strasznie zoladek,zgaga nadkwasnosc,plus to uczucie pieczenia w nogach ale tylko gdy nie jestem zajety,bo gdy pracuje czuje sie calkiem calkiem i nogi mnie nie piecza.Najgorsze sa wieczory i jak klade sie spac,wtedy mozg tak jakby pracowal na ekstra obrotach,czuje drzenie wewnatrz,a jak zamkne oczy galki ocznbe tak jakby drzaly.Gdy jestem taki naladowany rozdrazniony czuje dreszcze na calym ciele.

Z gory Dziekuje za pomoc

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:11 pm ]

Lekarze twierdza ze wszystko ze mna wporzadku,badania krwi wporzadku cukru wporzadku moczu wporzadku,nawet po ataku paniki czy jak to sie zwie,wszystki badania zrobione bezposrednio na pogotowiu ok,ekg,krew.Bylem u lekarza od serca i powiedzial ze ok(ogladal 3 ekg,1 po ataku i 2 normalne plus przeswietlenie serca)

Teraz dokucza mi strasznie zoladek,zgaga nadkwasnosc,plus to uczucie pieczenia w nogach ale tylko gdy nie jestem zajety,bo gdy pracuje czuje sie calkiem calkiem i nogi mnie nie piecza.Najgorsze sa wieczory i jak klade sie spac,wtedy mozg tak jakby pracowal na ekstra obrotach,czuje drzenie wewnatrz,a jak zamkne oczy galki ocznbe tak jakby drzaly.Gdy jestem taki naladowany rozdrazniony czuje dreszcze na calym ciele.

Z gory Dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że to co przeżywasz to typowe objawy nerwicy. Luthien i bethi mają rację, że powinieneś zasięgnąć pomocy u psychologa bądź psychiatry.

U mnie nerwica zaczęła się bardzo podobnie (miałem zbliżone objawy - przyspieszone bicie serca, mrowienie w rękach i głowie). Nie jestem jednak specjalistą.

Z własnego doświadczenia wiem jednak, że jeśli nie zacząłeś jeszcze na dobre brać tabletek to lepiej na nie uważaj (zwłaszcza na benzodiazepiny - dają uzależnienie i bardzo ciężko je odstawić).

Atenolol jak wiesz ma na celu spowolnienie akcji serca. Nie ma raczej jakiegoś działania uspokajającego. W momencie gdy twoje serce zaczyna "walić" jak oszalałe - pomogą, ale tylko na to. Na pewno uspokoisz się w tym sensie, że twoje serce przestało tak "łomotać".

Gdy się denerwujesz twoje serce zaczyna przyspieszać i "wali" coraz mocniej. Wtedy Ty zaczynasz się jeszcze bardziej "nakręcać" i wpadać w panikę bo nie wiesz co się dzieje. Na skutek przyspieszonej akcji serca rośnie Ci ciśnienie. Krew krąży bardzo szybko. Podejrzewam, że stąd te wypieki i czerwone plamy na piersiach. Jak idziesz np. biegać czy robisz jakiś wysiłek fizyczny to też rośnie Ci ciśnienie i niektóre osoby dostają wtedy wypieków. Ale nie jest to przecież nic złego - jest to naturalne. Czasami niektórzy mówią do dziecka "ale dostałeś kolorów - co ty tam robiłeś?", a w domyśle "co żeś tam zbroił?".

Jeśli chodzi o ataki paniki to one przemijają i nie są jakieś groźne - na pewno są bardzo nieprzyjemne. Najważniejsze to starać się opanować w tym momencie (nawet powtarzanie sobie słów: "jestem zdrowy i nic mi nie jest" może pomóc i to bardzo). Wiem, że jest to bardzo trudne ale gdy kilka razy uda Ci się zapanować nad sobą poczujesz się pewniej. Uwierzysz w to, że możesz to przezwyciężyć - bo możesz. Poczucie, że się udało doda Ci siły do walki.

Gdy pracujesz czujesz się lepiej ponieważ wtedy nie masz czasu myśleć o swoich problemach i dolegliwościach. Gdy idziesz spać zaczynasz myśleć i "kombinować". Na pewno jesteś też przemęczony.

Nie jestem jednak specjalistą i mogę się mylić.

Najlepiej chyba będzie jak skonsultujesz się z psychologiem bądź psychiatrą.

Jeśli rzeczywiście jest to nerwica, to tak jak powiedział mi kiedyś na pogotowiu starszy lekarz: "Z tego się wychodzi!".

 

Pozdrawiam serdecznie,

trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×