Skocz do zawartości
Nerwica.com

O Sztukach [i sztuczkach] wszelakich - twórczość..


Sorrow

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie.

Twórczość, szeroko pojęta sztuka, czy ktoś z was się tym się zajmuje?

Czy macie może galerię albo jakieś swoje prace w necie?

Jak twórczość wpływa na wasze samopoczucie i na odwrót?

 

Ja dużo rysuje, co prawda nie mam zbyt dużych umiejętności, ale za to wkładam w swoje rysunki dużo uczuć.

To trochę pomaga. No a poza tym warto tą nerwicę zaprzęc do jakiejś pracy.

 

Ciekawa sprawa. Mam spore trudności z koncentracją, ale jak coś mnie wciągnie, to znowu popadam w obsesję. Niestety nigdy tak nie miałem z rysunkiem.

 

Do niedawna rysowałem głównie coś w stylu mandali, ostatnio bardziej interesuję się symboliką. Ponadto lubię rysować kobiety.

Link do mojej galerii jest w moim podpisie. Co sądzicie o tym, co rysuje?

Czy Wy też moglibyście pokazać jakieś prace:>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rysuję

styl manga a także portrety.

lubię wyrażać swoje uczucia poprzez postacie.

mam kilka

 

IMG_0250copy2.jpg

 

IMG_0252copy.jpg

 

IMG_0254copy.jpg

 

 

 

stare i kiepsko zeskanowane, ale cóż :P

 

Ty, Sorrow lubisz rysować kobiety, a ja pedałów.

Zaraz zobaczę twojego devianta[/img]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, za czasów szkoły podstawowej, śpiewałam w chórze :)

A teraz lubię sobie pograć na klawiszach. Niestety nie było mi dane chodzić do szkoły muzycznej, dlatego jestem samoukiem i chyba całkiem nieźle mi to wychodzi ;)

A jak się można samouczyć muzyki?

Ostatnio jestem zainteresowany tym tematem :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mizer jestes naprawde utalentowana

az milo popatrzec na twoje rysunki

myslalas zeby rozwijac ten talent :?: np. jakies studia plastyczne :?:

 

Sorrow ta swastyka nienajlepiej mi sie kojarzy

:roll:

z kolei rysunek owej lampy z jakims okiem ,dziwnymi odnozami ,pileczka i czyms co przypomina uszy jest schizofreniczny

nie chcialbym cie urazic bo nie znam sie na sztuce ale bije od tego totalny koszmarny mrok

oczywiscie nie twierdze ze jestes pozbawiony umiejetnosci rysowania

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest swastyka, tylko sauwastyka.

A swastyka sama w sobie nie jeste zła - oznacza Słońce, Boga i Powodzenie.

Dlatego właśnie naziści ją wybrali na swój symbol :P .

Tyle, że nazistowska swastyka jest pod kątem tak by wyglądała jak dwie runy sieg i na białym tle oznaczającym biały suprematyzm i czerwonym oznaczającym socjalizm.

 

Jak już mówiłem ostatni zmierzam w stronę symboliki a tak się składa, że swastyka jest bardzo ważnym znakiem mającym około 10000 lat.

Ale jako, że swastyka i sauwastyka budzi w ludziach dziwne skojażenia, stworzyłem własny symbol, który widać na moim avatarze.

 

 

Akurat ta lampa to nie moje dzieło i zgadzam się, jest mocno schizofreniczna :lol: .

 

Nom, w sumie, to trochę mroczne to co rysuję jest. A będzie jeszcze mroczniejsze :twisted: .

Ale planuję zacząć też rysować świetliste rzeczy. W końcu nie samym mrokiem człowiek żyje ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale planuję zacząć też rysować świetliste rzeczy. W końcu nie samym mrokiem człowiek żyje Wink .

 

to dobrze

mrok i blask powinien byc w rownowadze , wtedy panuje harmonia :)

http://images.google.pl/images?q=tbn:eREWHN_pjrg9XM:www.1voyage.com/chine/images/ying-yang.jpg

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się można samouczyć muzyki?

Ostatnio jestem zainteresowany tym tematem

 

A można ;) Trzeba tylko mieć dobry słuch, przynajmniej ja mam i bardzo mi to pomaga. Potrafie zagrać większość rzeczy, które usłysze. Nawet sama nauczyłam się grać na dwie łapki. Ćwiczyłam i ćwiczyłam aż w końcu się udało :)

Teraz często puszczam sobie jakąś płytę i próbuje grać to co leci. Bardzo mnie to odpręża, a jeszcze jaka radość z tego jak coś mi wyjdzie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :* :*

 

nie wiem jak rozwijać talent.

chciałam iść na medyvyne, bądź co innego a dodatkowo ASP.

 

a rysuję dla czystej przyjemności, to jest oczyszczające

 

Sorrow- Twoje rysunki są takie...klimatyczne. Podobają mi się, widać, że też wyciągają złe emocje :)

 

 

aha, Sorrow, czemuniedopatrzyłam się żadnej kobiety??

 

[ Dodano: Nie Cze 11, 2006 11:30 am ]

mogę rysunek wsadzić?

nowy?

 

Luiz.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Sorrow.

Właśnie wszedłem na Twoją stronkę - jako 666-sty.

 

Dobrze, że znajdujesz wytchnienie w twórczości.

Co do mojej opini - Na Twoich rysunkach nie widać zwykle ani linii, ani gładkiego cieniowania - być może to zamierzony "szum", ale nie wygląda imponująco. Jeśli nie jest zamierzony, spróbuj innych ołówków, porozmazuj trochę. Bo w takiej konwencji to ja wolę sobie nie wyobrażać tych Twoich kobiet :lol:

 

A o mnie może za chwilę.

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Nie Cze 11, 2006 1:03 pm ]

Ostatni rysunek jest świetny, Mizer! Choć mangi nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej opini - Na Twoich rysunkach nie widać zwykle ani linii, ani gładkiego cieniowania - być może to zamierzony "szum", ale nie wygląda imponująco. Jeśli nie jest zamierzony, spróbuj innych ołówków, porozmazuj trochę. Bo w takiej konwencji to ja wolę sobie nie wyobrażać tych Twoich kobiet :lol:

Hmm...

Nie jestem pewien...

Na co mroczniejszych obrazkach "szum" jest celowy - ma on lepiej wyrazić brutalność emocji.

 

Ale z drugiej strony przy normalnych rzeczach, typu rysowanie postaci mam problemy z cieniowaniem.

Hmm...

Rozmazywać?

To znaczy rozmazywać cienie palcem? To sprawi, że będą gładkie?

Spróbuję, dzięki za radę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy rozmazywać cienie palcem? To sprawi, że będą gładkie?

Chyba warto spróbować, bo większość obrazków wygląda na rysowane kredkami. Do tego dobre ołówki z samego grafitu (i w ogóle) - cieniujesz delkatnie, tak, żeby nie było czuć linii i wygładzasz paluchem. Dobrze mieć pod ręką przynajmniej dwie różne twardości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

A tak w zasadzie, to jakiej twardości najlepiej używa się do cieniowania i robienia różnych rzeczy? Jakoś nie udało mi się tego znaleźć w żadnym z moich podręczników :| .

 

nie wiem jak rozwijać talent.

chciałam iść na medyvyne, bądź co innego a dodatkowo ASP.

Na ASP możesz znaleźć świetnych nauczycieli, tyle, że musiałabyś mieć teczkę z kilkunastoma-kilkudziesięcioma ukończonymi rysunkami w dużym formacie i chyba rysowanymi z rzeczywistości. Na ASP cholernie trudno jest się dostać.

 

Sorrow- Twoje rysunki są takie...klimatyczne. Podobają mi się, widać, że też wyciągają złe emocje :)

Dzięki :) . Cieszę się, że komuś się podobają :D .

 

Ty, Sorrow lubisz rysować kobiety, a ja pedałów.

Czemu akurat pedałów:>? I w jakim sensie, chodzi o ich wygląd?

 

aha, Sorrow, czemuniedopatrzyłam się żadnej kobiety??

Mam 4 szkice z kobietami w Scrapsach. Tyle, że są niewidoczne dla gości i użytkowników poniżej 18tki z powodu durnego przepisu, że nagie postaci mają być widoczne od 18 lat. Ale i tak są dość kiepskie.

Ale za to jest jedna kobieta na mojej najnowszej deviacji :) .

 

A można ;) Trzeba tylko mieć dobry słuch, przynajmniej ja mam i bardzo mi to pomaga. Potrafie zagrać większość rzeczy, które usłysze. Nawet sama nauczyłam się grać na dwie łapki. Ćwiczyłam i ćwiczyłam aż w końcu się udało :)

Teraz często puszczam sobie jakąś płytę i próbuje grać to co leci. Bardzo mnie to odpręża, a jeszcze jaka radość z tego jak coś mi wyjdzie :mrgreen:

Ja za to lubię sobie growlować i śpiewać do płyt.

Właśnie kończe śpiewać i skrzeczeć z albumem Prometheus: The Discipline Of Fire And Demise Emperora :D .

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się założyć własny zespół Extreme Metalowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, wygląda na to, że wszyscy rysujący rysują lepiej niż Ja

Osobliwe wyzannie, jak na kogoś, kto pisze "ja" z wielkiej litery ;)

Widzisz prace tych którzy się chwalą :)

 

A tak w zasadzie, to jakiej twardości najlepiej używa się do cieniowania i robienia różnych rzeczy?

Ja używam miękkiego (ciemniejszy), natomiast do szkicowania konturów i cieniowania siatką linni twardszego, choć można inaczej. Używam bezdrewnowych*, więc miękki szybko się zaokrągla i wygodniej mi nim cieniować.

 

*olowek%20polska1.jpg

 

A tak w ogóle, to dopiero niedawno się zorientowałem, że poza długopisem ołówkiem też da się rysować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×