Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wierzycie w przypadki???


ashley

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawa co myślicie o przypadkach. Istnieją czy nie? Czy znaczna część wydarzeń w naszym życiu ma jakiś konkretny cel, czy poprostu są kwestią przypadku? Czy nawet niektóre pojedyncze z pozoru niewiele znaczące rzeczy mogą mieć jakiś konkretny cel? Macie czasem takie znaki? Tzn że coś tak wyjdzie albo tak się zdarzy, że poprostu "to nie może być przypadek". Czekam na Wasze opinie. Napisalam ten temat, bo dzisiaj wlaśnie zaskoczylo mnie zupelnie pewne male wydarzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zestawienie przypadki - przeznaczenie: Jestem bardziej skłonny ku przypadkom.

 

Ale jest jeszcze inne rozumowanie. Wszystko ma swoją przyczynę i swój skutek. Zwykle na to, że jakieś wydarzenie nastąpi składa się wiele innych pobocznych wydarzeń-przyczyn, a ono samo powoduje również wiele następujących po nim wydarzeń-skutków. I wtedy ani to nie jest przypadek, ani przeznaczenie. To najbardziej logiczne moim zdaniem podejście do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg przyczynowo-skutkowy nie zawsze zależy od nas.

Są inni ludzie, którzy nic nie mają wspólnego z naszymi przyczynami.

 

Wierzę w przypadki, lubię przypadki, kocham jak zdarzy się coś co mnie powali z zaskoczenia, a nic ode mnie nie zależy.

Ostatnio taką nowinę usłyszałam w listopadzie, to na tydzień wyszłam chyba z depresji, żeby się lać z tego całymi dniami. XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może. nie wiem..

 

chyba znaczy to samo..-

przypadkiem spotkałam Cię na ulicy... (bo akurat zachciało Ci się wyjść do sklepu po bułki o tej porze co ja!!) Przypadkiem się zakochałam... (bo akurat miałam zły dzień) Przypadkiem nagle pojawiło się dziecko. (bo kioskarz z nudów przebijał szpilką gumki) Przypadkiem dowiedziałam się, że mnie zdradziłeś... (bo pachniesz czyimiś perfumami, bezgustnymi, nie moje)

 

Przypadkiem mam zrabane życie?

Trzeba było nie wychodzić do tego sklepu po te bułki, bo to była główna przyczyna! XD

 

Okropne, niech już będą obie wersje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przeznaczenia to dużo w tym jest. Chociażby wizje przyszlości, które ma wielu ludzi. Oczywiście te sprawdzające się. Ja nie wierzę w przypadki w ważnych sprawach. Wierzę, że jak dążymy do jakiegoś celu to na naszej drodze niewiele jest przypadków, a raczej wszystko jest po to, żebyśmy mogli do tego celu dojąć. To tak jakby coś nas prowadzilo i pomagalo nam. Wczoraj coś spieprzylo mi plany tak perfidnie. To bylo jak wyraźny znak. Dzisiaj to rozwiązalo się lepiej niż sobie wyobrażalam. To nie mógl być przypadek :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×