Skocz do zawartości
Nerwica.com

Najlepsze horrory-stare i nowe.


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Kto lubi oglądać horrory?

Kto się fascynuje tym gatunkiem filmowym? Ja jestem fanem tego gatunku i moim zdaniem, najlepsze, najbardziej kasowe horrory amerykańskie, realizowano w latach: 70, 80 i 90-tych.

Wtedy panowała moda na horrory. Teraz to już wygląda trochę inaczej, ale nadal są realizowane, dobre horrory, takie np. jak: "Piła" (cała seria), "Hostel " (trzy części), "Motel" (dwie części), "Teksańska masakra piłą mechaniczną: początek", "Piątek trzynastego" (nowa wersja remake'u).

 

A o to jeden z przykładów:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie przepadam ale żona lubi. Oglądaliśmy ostatnio Smętarz dla zwierzaków 1i 2. 1 schizowata na maxa a 2 jak komedia ;)

 

To zależy, jak jest realizowany horror.

Dawniejsze horrory były i są prawdziwą klasyką.

W Stanach Zjednoczonych jest wielu, znakomitych producentów i reżyserów tego gatunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich lat to tylko horrory Wan'a są akceptowalne, bo mimo, że nie stronią od współczesnych kiepskich zagrywek to mają zawsze trochę klasycznych świetnych momentów, które zakładam, że faktycznie by mnie nastraszyły gdybym był 15 lat młodszy, reszta to kompletne gówno, lepiej obejrzeć sobie po raz n-ty coś z klasyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ostatnich lat to tylko horrory Wan'a są akceptowalne, bo mimo, że nie stronią od współczesnych kiepskich zagrywek to mają zawsze trochę klasycznych świetnych momentów, które zakładam, że faktycznie by mnie nastraszyły gdybym był 15 lat młodszy, reszta to kompletne gówno, lepiej obejrzeć sobie po raz n-ty coś z klasyki

Te współczesne horrory też są dobre, przynajmniej niektóre.

Gdzieś czytałem, że ma powstać remak'e "Dzieci kukurydzy". Jest to seria dobrego horroru z udziałem dzieci, które niosą śmierć dorosłym.

No i czytałem o pomyśle kolejnej części "Piły", czyli byłaby wtedy "Piła 8", bo jest aż 7 części tego horroru.

Obejrzałem wszystkie i byłem bardzo zadowolony z tego horroru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecność - jak ktoś boi się duchów, nawiedzonych domów, opętań itp. to ten film dostarczy mu niesamowitych wrażeń, a trzeba jeszcze dodać, że ten film oparty jest na faktach.

7557683.3.jpg

 

Profil na filmweb - http://www.filmweb.pl/film/Obecno%C5%9B%C4%87-2013-627100

Małżeństwo Warrenów, których historię przestawiono w filmie: https://en.wikipedia.org/wiki/Ed_and_Lorraine_Warren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie, osobiście zafascynowała nowa wersja horroru "Teksańska masakra piłą mechaniczną: początek".

Świetne sceny, mrożące krew w żyłach.

 

Od młodych lat byłem fanem horrorów. Kiedyś oglądałem ich najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecność - jak ktoś boi się duchów, nawiedzonych domów, opętań itp. to ten film dostarczy mu niesamowitych wrażeń, a trzeba jeszcze dodać, że ten film oparty jest na faktach.

Tak, na faktach, mieszkała tam liczna rodzina i mieli krzywo zawieszone drzwiczki od szafek w kuchni więc się otwierały, wcześniej mieszkali tam inni i nikt nie narzekał, jedna z dziewczynek postanowiła napisać książkę żeby nieco zarobić, wciąż mieszka tam czy ona czy jedna z sióstr sama więc straszyć tam musi fhuj.

Z kolei druga część będzie oparta na faktach z życia rodziny w Londynie, gdzie dziewczynki pukały gościom w ściany od drugiej strony, a mama pozowała z nimi do zdjęć jak skaczą z łóżka tzn. rzucają nimi demony w powietrze, dla katoli idealne kino grozy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władca Marionetek-polecam.

to nie horror tylko sci-fi, z fajnym pomysłem, wszak na podstawie cenionej noweli, ale realizacja heh, kicz lat 90-tych, choć jest kilka niezłych scen

 

jedyny obecnie trailer, który nie mówi mi, że film będzie kiepski to ten The Witch, w ogóle premiera na świecie miesiąc temu, w Polsce kiedy nie wiadomo, spoko za miesiąc lub dwa będzie do pobrania w 720p

[videoyoutube=iQXmlf3Sefg][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The Thing" 9/10
Jeśli oczywiście mówimy o wersji z 1982 to jest mój ulubiony horror, i drugie ulubiony film w ogóle. Niestety dla młodego pokolenia ADHD wychowanego na filmach w których ciągle coś się musi dziać jest to film nudny.

myślę że jednak jakby złapali immersję to by się zes.........li

Mcready kill it with fire 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam w telewizji współczesny horror, z 2014 r. "Oczy zła".

"Film opowiada o seryjnym mordercy, który zabija i sam zostaje zabity, po czym trafia do prosektorium.

Okazuje się, że on jednak żyje, a tylko udawał, że nie żyje i postanawia zabijać pracowników prosektorium, wstając ze stołu sekcyjnego".

 

Naprawdę, wciągnął mnie, bo jest tam trochę krwi.

Świetny też jest "Droga bez powrotu", seria, składająca się z 6 części.

Wiele horrorów było i jest niskobudżetowych, które nie trafiają do kin, tylko od razu na płyty DVD i BLUE RAY. Dobre horrory, mogą być niskobudżetowe, ale dobrze zrealizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Stanach Zjednoczonych, horrory mają taką popularność, ponieważ amerykanie to lubią. Zresztą nie tylko w Ameryce.

Dla wielu, realizowanie horrorów, to czysta głupota, ale nie dla twórców i fanów tego gatunku.

Żeby dobry horror wyprodukować, a następnie go wyreżyserować, to trzeba być świetnym znawcą i specjalistą w tej dziedzinie. A niewątpliwie, amerykańscy twórcy są specami w tym fachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×