Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLOWY OFF TOPIC "ekipa z wenlafaksyny i nasze zryte banie


Gość emilk

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem do kosza z ciekawości... I, kolejny już raz, nie rozumiem dlaczego taki ktoś jest tolerowany na forum. Regulamin łamał już wielokrotnie (przeklinanie, nieustanne offtopy seksualne - taki mój termin ;), brak elementarnej umiejętności posługiwania się językiem polskim, nakłanianie użytkowników do odstawienia leków - tego pewnie nie ma w dokumencie, ale powinno być itp.). Niezależnie od poziomu reprezentowanego chamstwa i prostactwa, zawsze usprawiedliwienie jest jedno: "wybaczcie mi, to takie żarty". Kloaczny ton jego wypowiedzi bardzo razi i nic się w tej materii nie zmienia, mimo obietnic.

 

Tak, nie jestem moderatorem, więc moja opinia jest nieistotna, ale byłem świadkiem zbanowania Arashy, która w porównaniu do opisywanego była wzorem kultury, a jednak spotkało ją to, co spotkało (nie wnikam, bo nie znam szczegółów). Nie podobają mi czasy, w których łaskawym okiem patrzy się na moralne i intelektualne dna, a ostre kary stosuje się wobec osób, które z jakichś przyczyn są kontrowersyjne, ale zachowują jednak poziom debaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjda przyjda :D to wezwala bys karetke do rowerzysty tak ? a co z udzieleniem mu pomocy gdyby przypuscmy nie byl przytomny i doznal licznych obrazen ciala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielasz pomocy- bo po pierwsze jest to ludzka reakcja wpisana w nasze człowieczeństwo, po drugie nieudzielenie pomocy jest przestępstwem.

 

art. 162 § 1 k.k., kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Nieumiejętne udzielenie pierwszej pomocy- czyli jak starasz się komuś uratować życie, a jeszcze bardziej spier.dolisz sprawę- nie jest przestępstwem z punktu widzenia kodeksu karnego. Ktoś może Ci co najwyżej wytoczyć proces cywilny, ale to się rzadko zdarza, a poza tym jak ktoś będzie chciał pozwać to pozwie nawet za to, że kot mu sra na trawniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udzielasz pomocy- bo po pierwsze jest to ludzka reakcja wpisana w nasze człowieczeństwo, po drugie nieudzielenie pomocy jest przestępstwem.

 

art. 162 § 1 k.k., kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

Nieumiejętne udzielenie pierwszej pomocy- czyli jak starasz się komuś uratować życie, a jeszcze bardziej spier.dolisz sprawę- nie jest przestępstwem z punktu widzenia kodeksu karnego. Ktoś może Ci co najwyżej wytoczyć proces cywilny, ale to się rzadko zdarza, a poza tym jak ktoś będzie chciał pozwać to pozwie nawet za to, że kot mu sra na trawniku.

 

Tak zgadza sie,lepiej udzielic pomocy nawet jesli sie nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i tak chyba większość ludzi jest po kursie BLS (szkoła, studia, prawo jazdy itp.), a niektórzy po ALS, więc każdy powinien udzielić tak jak umie.

 

Ostatnio natknąłem się w Łodzi na faceta z hipoglikemią (cukrzyca), a w Warszawie na gościa z krwotokiem wewnętrznym. No w obu przypadkach nie obyło się bez pogotowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i tak chyba większość ludzi jest po kursie BLS (szkoła, studia, prawo jazdy itp.), a niektórzy po ALS, więc każdy powinien udzielić tak jak umie.

 

Ostatnio natknąłem się w Łodzi na faceta z hipoglikemią (cukrzyca), a w Warszawie na gościa z krwotokiem wewnętrznym. No w obu przypadkach nie obyło się bez pogotowia.

 

Ja interesuje sie medycyna ratunkowa i medycyna ogolnie tak ze poradzil bym sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×