Skocz do zawartości
Nerwica.com

< Skróty i określenia stosowane na forum >


Arasha

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając różne wątki trafiałam nieraz na pewne określenia, które były skrótowcami lub jakimś rodzajem slangu i nie zawsze od razu wiedziałam, o co biega. Dlatego postanowiłam założyć temat, w którym każdy będzie mógł dorzucić jakieś słowo, z którym spotka się zarówno na forum, jak i w innej sytuacji, a odnoszące się do tematyki poruszanej na forum. Tworzę ten temat głównie z myślą o nowicjuszach, którzy wertując to miejsce mogą spotkać się z niejasnymi na pierwszy rzut oka stwierdzeniami ;)

 

Na początek podaję hasła i skrótowce, które udało mi się obczaić i które sama obecnie stosuję, bo trzeba przyznać, że skracają nieraz znacznie wypowiedź i dają poczucie wspólnoty z osobami jadącymi na tym samym wózku ;)

 

ter(-ka ) / ewent. T. - terapeuta / terapeutka

 

bdz / benzo - leki uspokajające z grupy benzodiazepin

 

sraje - inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny ( w skrócie określane jako SSRI )

 

uboki - skutki uboczne / działania niepożądane występujące zwykle na początku leczenia nową substancją

 

hipo - hipomania, mania ( jedno z zaburzeń występujące w chorobie afektywnej dwubiegunowej, cyklicznie z okresami obniżonego nastroju )

 

RC - research chemicals ( popularnie dopalacze )

 

cold turkey - radykalne odstawienie substancji psychoaktywnej, bez stopniowej redukcji dawek ani wspomagania się zastępczymi środkami medycznymi, mającymi na celu zminimalizowanie efektów odstawiennych

 

Więcej pomysłów na tę chwilę nie przychodzi mi do głowy ... jak ktoś coś sobie przypomni albo napotka się na forum, to niech uzupełni tę listę ;) Sama jestem ciekawa, ile takich perełek jest przez nas na co dzień używanych jako normalne wyrażenia bez zastanawiania się, co one znaczą ( oczywiście w przypadku osób, które ich znaczenia nie znają ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając różne wątki trafiałam nieraz na pewne określenia, które były skrótowcami lub jakimś rodzajem slangu i nie zawsze od razu wiedziałam, o co biega. Dlatego postanowiłam założyć temat, w którym każdy będzie mógł dorzucić jakieś słowo, z którym spotka się zarówno na forum, jak i w innej sytuacji, a odnoszące się do tematyki poruszanej na forum. Tworzę ten temat głównie z myślą o nowicjuszach, którzy wertując to miejsce mogą spotkać się z niejasnymi na pierwszy rzut oka stwierdzeniami ;)

 

Na początek podaję hasła i skrótowce, które udało mi się obczaić i które sama obecnie stosuję, bo trzeba przyznać, że skracają nieraz znacznie wypowiedź i dają poczucie wspólnoty z osobami jadącymi na tym samym wózku ;)

 

ter(-ka ) / ewent. T. - terapeuta / terapeutka

 

bdz / benzo - leki uspokajające z grupy benzodiazepin

 

sraje - inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny ( w skrócie określane jako SSRI )

 

uboki - skutki uboczne / działania niepożądane występujące zwykle na początku leczenia nową substancją

 

hipo - hipomania, mania ( jedno z zaburzeń występujące w chorobie afektywnej dwubiegunowej, cyklicznie z okresami obniżonego nastroju )

 

RC - research chemicals ( popularnie dopalacze )

 

cold turkey - radykalne odstawienie substancji psychoaktywnej, bez stopniowej redukcji dawek ani wspomagania się zastępczymi środkami medycznymi, mającymi na celu zminimalizowanie efektów odstawiennych

Szkoda że wszystko dotyczy leków :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze ... nie mam nic przeciwko, żeby te posty włączyć do tamtego tematu i żeby byli chętni do kontynuowania go :D

Tylko, tak jak już pisałam, nie stworzyłam tego wątku z myślą o sobie, bo prędzej czy później rozkminiłam te wszystkie akronimy, ale jako swoisty indeks słów używanych na forum ( nie tylko w odniesieniu do leków ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dr Lu'bitch - ktoś kto sam sobie dawkuje leki, wie najlepiej co mu pomoże.

Perska dziewica - ktoś kto nie brał jeszcze leków.

Francuski łącznik - taki lepszy diler, ktoś u kogo załatwisz fentynal i wszystkie odjazdowe leki na raka i inne opiaty.

Mam dałna - stan w którym ktoś ci sugeruję że jesteś opóźniony w rozwoju, a ty tego nie negujesz tylko się zastanawiasz jak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×