Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kredyt we frankach i strach


grela1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ty jedyna. Gdzieś czytałem statystyki, że więcej było w tych dniach zawałów seraca itd. Ja już dawno przestałem się tym przejmować. Mam to w nosie. Życie jest tylko jedno - nie mam zamiaru niszczyć go sobie przez jakiegoś głupiego franka szwajcarskiego. Moje rady to czekać (kurs na pewno spadnie poniżej 4 zł, kwestia czasu) o nie podejmować nierozsądnych decyzji.

A opcji jest dużo. Ot np zawieszenie spłat rat kredytu. Tutaj więcej o tym piszą: http://www.forum-kredytowe.pl/porady/kiedy-mozna-zawiesic-splate-rat-kredytu-hipotecznego-184/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argish, kiedy ja bralam to w zlotowkach banki nie byly takie chetne do dawania. Ja tam nie narzekam ... pomimo kursu franka raty i tak sa mniejsze niz gdyby w zlotowkach brala. Tak naprawde to nie kredytobiorcy robia wokl tego szum a politycy i media...tylko nie wiem co chca tym ugrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, to prawda, raty są niższe, ale niestety zawsze jest jakieś ryzyko biorąc kredyt w innej walucie i trzeba wziąc to pod uwage kiedy się na to decyduje. Politycy robią sporo szumu, ludzie niektórzy też. Już słyszałam, że chcą pomocy od rządu w spłacaniu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie współczuję ludziom, którzy wzięli kredyt we frankach. Jest taka złota zasada, że kredyt hipoteczny bierze się w walucie, w której się zarabia. Jeśli ktoś zdecydował się na kredyt we frankach szwajcarskich, to powinien znać ryzyko. Przez lata ci ludzie płacili niskie raty kredytu i wtedy było ok, prawda? Gdy gospodarka runęła, frank mocno podskoczył, to nagle lament i prośba o pomoc od rządu - czyli od nas wszystkich, również tych, którzy oprócz podatków płacą raty kredytu hipotecznego w złotych. Wątpię, żeby frankowicze chcieli pomóc innym, gdyby frank nie poszybował z 2 zł do 4 zł, tylko spadł z 2 zł do 1 zł. Przygotowane ustawy to populizm i demagogia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się jakichkolwiek kredytów jak ognia (nawet przed wzięciem telefonu na umowę mam opory).

Moi rodzice podżyrowali komuś kredyt... Spłacili przez to (wraz odsetkami) jakieś 50 tyś półtorej dekady temu.

Wtedy właśnie matka na dobre popadła w alkoholizm (a od zawsze problem takowy miała), i spiralę kredytową. Nawet provident nie chciał jej już pożyczać.

Po prostu mam uraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewkakot11, doprawdy? Nikt mi nie pomaga

zima to oczywiste.. co prawda nie sadzilam ze mi frank podskoczy 100% ale moje ryzyko. Wtedy w zlotowach bym nie dostala bo za malo zarabialam oficjalnie. Wzielam co dawali i szczerze mowiac mam w dupie czyjakolwiek pomoc..nie potrzebue zadnych ustaw i kombinacji przedwyborczych :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to każdy kto bral we frankach wiedział,ze kursy walut sa ruchome i na przestrzeni lat to moze sie zmieniac, tylko wszyscy mieli nadzieje ze nie a teraz sie opłaca , znali ryzyko jednak, ja bym w zyciu nie wzięła w obcej walucie kredytu,

a teraz płacz ,ale nikt mi nie wmówi ,ze nie znali ryzyka, tak to jest jak sie che oszczędzic za wszelką cene to sie traci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×