Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co obecnie czytasz?


Psychoanalepsja_SS

Rekomendowane odpowiedzi

Co w danej chwili lub w najbliższej chwili poświęconej na czytanie czytacie?

Nie tylko o książki mi chodzi, a także o artykuły. Beletrystyka i literatura naukowa, ze wszystkich działów. W razie możliwości podawajcie linki.

 

Ja właśnie czytam o obezwładniających środkach wojennych:

http://www.globalsecurity.org/wmd/library/report/1997/cwbw/Ch11.pdf

 

In 1813 the inhabitants of an area being invaded by French troops received fortuitous help from local flora. A company of starving French soldiers was rendered helpless when they impulsively consumed wild berries containing belladonna alkaloids. Gaultier, the company surgeon, vividly recorded the generalized confusion and self-destruction that took place as delirious soldiers wandered half- clothed through the bog. Others, in response to their hallucinations, cried out “Aux armes!” and threw themselves into blazing campfires.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że jestem nauczycielką to aktualnie zafundowałam sobie taką lekturę, że czytam książki do zawodówki rok szkolny już tusz tusz więc miło by było się dokształcić. Często też czytam lektury szkolne-te które najbardziej lubię ale to chyba trochę zboczenie zawodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoanalepsja_SS, zawiera pewnie biochemię?

Tak, choć ja już na wstępie odpadam. Nie mogę się na tym w ogóle skupić, czytam, ale myślami jestem gdzie indziej. Gdy tylko tekst wejdzie do głowy, zostanie z niej wyrzucony. To nie ma sensu. Tak jakbyś chciał gotować zupę - podświecił palnik, ale zupę postawił na palniku nieaktywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że jestem nauczycielką to aktualnie zafundowałam sobie taką lekturę, że czytam książki do zawodówki rok szkolny już tusz tusz więc miło by było się dokształcić. Często też czytam lektury szkolne-te które najbardziej lubię ale to chyba trochę zboczenie zawodowe.

Polecam dokształcenie się w ortografii i interpunkcji, bo to bardzo ważna umiejętność jeśli się chce kogoś udawać w internecie :twisted:

 

Ci od marketingu szeptanego to chyba na prawdę myślą, że tu jest forum dla idiotów :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam " Biesy" Dostojewskiego.

Ale błysnełam :mrgreen:

Dostojewskiego wbrew pozorom bardzo łatwo się czyta, tylko ludziom kojarzy się z ciężką literaturą. Kiedyś już przeczytałam wszystkie jego książki, ale ponieważ mam dziurawą pamięc to mogę po kilku latach spokojnie wracać do już przeczytanych rzeczy.

Polecam tez polskich pisarzy, autorow kryminalow- Krajewskiego, Grina, Wolskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Messiah, a co dokładniej z tego Bukowskiego?

lucy1979, ja Dostojewskiego uwielbiam,jak się przyznałam w szkole przy omawianiu Zbrodni i Kary że lubię tą książę,to spojrzeli na mnie jak na dziwaka :D

 

No właśnie to przez to, że Dostojewski jest uważany nie wiem czemu za literaturę trudną. Tymczasem " Zbrodnię i karę " czyta się jak dobry kryminał.

Ja " odkryłam" Dostojewskiego dzięki innemu rosyjskiemu a właściwie gruzińskiemu pisarzowi Borysowi Akuninowi. Najlepiej jest wlasnie czytac w tej kolejności. Najpierw poczytać kryminały autorstwa Akunina, które są naprawdę świetne ( dzieją się w carskiej Rosji) i bardzo dowcipne a potem Dostojewski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dokształcenie się w ortografii i interpunkcji, bo to bardzo ważna umiejętność jeśli się chce kogoś udawać w internecie :twisted:

 

Ci od marketingu szeptanego to chyba na prawdę myślą, że tu jest forum dla idiotów :blabla:

Nie musi być polonistką i nie musi sztywno trzymać się zasad ortografii i interpunkcji.

W każdym razie lepsze błędy ortograficzne niż złośliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie lepsze błędy ortograficzne niż złośliwość.

Zależy. Jak ktoś przychodzi na forum z prawdziwym problemem, to nie zwracam uwagi na błędy, bo może pisać w zdenerwowaniu albo mieć dysleksję czy inne ograniczenia. Są na forum osoby, które piszą śmiesznie, a lubię z nimi gadać. Przychodzą też osoby, którym smutno i piszą posty pochyloną fioletową czcionką w formie białego wiersza z mnóstwem wielokropków. Też się nie czepiam, chociaż to jest pretensjonalne i ciężko się czyta, bo może to być nastoletnia pseudoartystka, a może ktoś autentycznie myśli o samobójstwie i nie należy go dobijać. Naprawdę staram się, wspieram kogo mogę jak mogę i rezygnuję z wielu okazji do złośliwości i pełnego strollowania.

 

Ale jak ktoś pisze "rok szkolny tusz tusz + link do księgarni internetowej" to już nie wytrzymuję.

 

Papcio Chmiel: Z tuszuś powstał, w tusz się obrócisz. Nadaję ci imię Tusz de Zoo.

A’Tomek: Kici, kici… Truś truś… Jak się woła na małpę?

Romek: Cip, cip… Ty Tusz! Zejdź z lampy, a dostaniesz banana.

A’Tomek: Nie ma imienia Tytusz, tylko Tytus. Imieniny obchodzi 6 lutego.

 

W ogóle ten temat jest dublem bez sensu, bo już jeden jest, w którym ludzie piszą, co aktualnie czytają :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×