Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 15 lip 2015, 16:25
platek rozy, No serducho lubi poszaleć przy stresach to fakt... Żebyś się czuła bezpiecznie, zrób sobie faktycznie EKG.
Zupa wiśniowa już się studzi. Otóż dryluję wiśnie, zalewam wodą ( ale nie za dużo, żeby esencjonalna była), dodaję cukru ( nie za mało, żeby kwas przytłumić, nie za dużo żeby smaku nie zabić), gotuję, potem robię lane kluseczki ( ok 2,5 łyżki mąki na 1 jajko ewentualnie ciut wody) i wylewam na gotującą się zupę. Czekam aż ostygnie, dodaję słodkiej śmietanki i do lodówki, żeby się dobrze przegryzło, dobrze schłodziło. Et voila, zrobione. Cukier, wodę dodaję na oko, bo to przepis z mojego domu. Pychota okrutna. :smile:

Kolejną kawkę siorbię, bo nie da rady inaczej. :bezradny: Arbuz też już przygotowany, moczy się, jutro zgodnie z przepisem będę dokańczać konfiturę.
Zostało mi w tym roku z sezonowych potraw, które muszą się pojawić - pierogi z jagodami, makaron z sosem kurkowym, makaron z sosem z mega dojrzałych pomidorów malinowych, grzybki leśne smażone z cebulką i coroczny plan zostanie zrealizowany.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Dulcynea 15 lip 2015, 16:45
Aż jeść mi się zachwiało, choć ostatnio marnie u mnie z tym

Spamowa wyspa

przez platek rozy 15 lip 2015, 16:55
kosmostrada, a to musze kiedys taka sobie zupke upichcic :) nie jadlam nigdy zupy owocowej , raz jeden w s zpitalu dostalam jako dziecko ale tylko skosztowalam i wyplulam bo ta szpitalna byla taka niedobra.

Makaron z kurkami :105: tez robie jak tylko sie kurki pojawiaja , kurki to moje ulubione grzyby.

Zjadlam obiadek i mam kawke , moze na to serducho to nie jest super mysl. Mierzylam cisnienie ale mam 110/70 a puls 85 to chyba kawa nie zaszkodzi.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Lusesita Dolores 15 lip 2015, 17:08
Zrezygnowałam z pracy z apteki. Nie bede pracowac za 5zł :evil:
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 8mg
Deprexolet 30mg
Tisercin 25mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 15 lip 2015, 17:11
platek rozy, Owocowa ze stołówki, czy szpitala... rozwodniony na maksa kompot z makaronem. fuj.
Kurki już są, widziałam dziś w warzywniaku. Ja kcę do lasu nazbierać kurek! :why:

Dulcynea, Oj ja od niedawna znów szaleję w kuchni i na dziale spożywczym, ale jeść trzeba, bo wygłodniałe, zaniedbane ciało gorzej radzi sobie z głową. Podawali mi i wciskałam na siłę, ale jadłam.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Dulcynea 15 lip 2015, 17:16
Lusesita Dolores napisał(a):Zrezygnowałam z pracy z apteki. Nie bede pracowac za 5zł :evil:

Nie gadaj że tyle w aptece daja

Spamowa wyspa

przez Lusesita Dolores 15 lip 2015, 17:25
Dulcynea, dla pomocy aptecznej tyle dostaje
chodze boso po ulicy

Ketrel 600mg
Solian 800mg
Haloperidol 8mg
Deprexolet 30mg
Tisercin 25mg
Afobam 0,5mg doraźnie

opium

riflessione.blog.pl

Spamowa wyspa

przez Dulcynea 15 lip 2015, 17:26
To farmaceuta ile ma 6?
Zenada jakąś, ją nie wiem kto te stawki wymyśla
Zamiast iść w górę, one idą w dol

Spamowa wyspa

przez platek rozy 15 lip 2015, 17:30
Dulcynea, moja kuzynka pracuje jako farmaceutka juz kilka lat i w roznych aptekach ale ma minimum 2 tysiace na reke. Tyle ze jest postudiach farmaceutycznych . I mysle ze mniej nie zarabiaja farmaceuci.

kosmostrada, a ja sama to nie umiem dobrych grzybow zebrac :D musze kupowac albo czasami dostaje w prezencie od sasiadow bo ich rodzicie to grzybiarze zapaleni :)
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Spamowa wyspa

przez Dulcynea 15 lip 2015, 17:31
To pewnie zależy jak się trafi, bo wątpienia by dodatek za studia mieli. Na pewno jako właściciel apteki to co innego.

Spamowa wyspa

przez mirunia 15 lip 2015, 17:36
Cześć Dziewczynki i Chłopaki!!! :papa:

Niedawno wróciłam od dentysty, ząbek zrobiony, jeszcze jeden mi został na następną środę. Huuura! Jestem bohaterką (ale dopiero po wyjściu z gabinetu), wysiedziałam się na fotelu z rozdziawioną gębusią, a wokół "fontanny i wodotryski", z radia spokojna muzyczka.
Jak już usiadłam, to w miarę było już spokojnie, ale co ja się w pracy ponakręcałam przed wyjściem, to tylko ja wiem ile było tych złych emocji!!!
No, ale po wszystkim, teraz kawkę piję, bo najchętniej to bym się zdrzemnęła... tylko co bym w nocy robiła?

kosmostrada, platek rozy, znowu pichcicie? Aż mi ślinka leci na te makarony z kurkami lub innymi leśnymi grzybkami. :yeah: :yeah: :yeah:
Może w tym roku uda mi się z raz pojechać do lasu na prawdziwe grzybobranie, bo w tamtym roku byłam tak rekreacyjnie z dziećmi i Bratankiem "powąchać las" i znaleźliśmy dosłownie kilka podgrzybków.
Już niedługo urlop, jeszcze przyszły tydzień do pracy i też się wezmę za wiśnie. Jagody kupiłam w sobotę chyba i zasypałam cukrem, teraz tylko przełożyć do mniejszych słoiczków i zagotować, będą na zimę jako lekarstwo.

Lusesita Dolores, tak myślałam, że z apteki będą nici.... a co z tą pracą w gab. stomatolog.???
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Spamowa wyspa

przez platek rozy 15 lip 2015, 17:37
Dulcynea, ale Ahma nie ma studiow w tym kierunku to na pewno stawka mniejsza duzo i ona wydawac lekow nie moze.Kuzynka najmniejsza stawke miala 2 tysiace a zdarzaly sie i 2600 na reke. Watpie zeby 6 zl farmaceucie placili.

Spamowa wyspa

przez Dulcynea 15 lip 2015, 17:38
Grzybki..w zeszłym roku byliśmy na grzybobrania to nie wiedziałam jak zbierać tyle tego było, podgrzybek, borowiki...mniam...
Jajecznica, grzybki smażone, w occie, smietanie....

Spamowa wyspa

przez Dulcynea 15 lip 2015, 17:40
platek rozy napisał(a):Dulcynea, ale Ahma nie ma studiow w tym kierunku to na pewno stawka mniejsza duzo i ona wydawac lekow nie moze.Kuzynka najmniejsza stawke miala 2 tysiace a zdarzaly sie i 2600 na reke. Watpie zeby 6 zl farmaceucie placili.

Nie wiem jakie są stawki godzinie dla farmaceutów. Ją też z wykształcenia branża medyczną i nam za studia więcej się nie płaciło

Sortuj wg