Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez mirunia 16 kwi 2015, 20:55
kosmostrada, oj biedne były jelitka po tych orzechach na noc, żurawinie i daktylach :hide: :bezradny:
Kosmo, toż to idealna szczoteczka dla leniwych jelit i kłopotach z wypróżnieniem! Poza tym orzechy są ciężkostrawne i tłuste i stąd ta nasiadówka z rana !
Na kolację z owoców to banan, czarne jagody, tarte jabłuszko - super owoce przy biegunkach, ale jabłka wyłącznie tarte... one nawet leczą biegunki!

Super zdrowe są te smakołyki co jadłaś, ale nigdy na kolację, tylko w ciągu dnia jako przegryzka, najlepiej na II śniadanie. (to tyle mojego wymądrzania się w ramach wspierania :D )

platek rozy, nareszcie!.... nie boli sk...el bosy! :great: będzie dobrze :D
a muffinki bym zjadła, :yeah: ale zaczynam ograniczać żarełko...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 20:57
Davin, :P zarloku TY :P

kosmostrada, Juz Ci podesle kilka to pokoipuj sobie:*

Omlet z warzywami

Omlet z warzywami jest bardzo zdrowy, a co najważniejsze dla osób pozostających na diecie niskokaloryczny – około 250 kcal.

Składniki: ½ cebuli, 1/2 czerwonej papryki, 1 pomidor, 3 białka z jajek, 1 żółtko, 2 łyżki świeżego szczypiorku, 1 łyżeczka oliwy z oliwek, opcjonalnie garść rukoli, przyprawy do smaku: sól, pieprz, kurkuma

Sposób przygotowania: Cebulę, pomidora i paprykę pokroić w średniej wielkości kostkę. Szczypiorek drobno posiekać. Na łyżce oliwy zeszklić cebulę. Jajo i białka lekko ubić, wymieszać z pomidorem, papryką i szczypiorkiem, a na końcu przyprawić. Tak powstałą masę wylać na patelnię i smażyć na małym ogniu, aż spód się lekko przypiecze. Odwrócić na drugą stronę najlepiej za pomocą talerza i smażyć aż do osiągnięcia rumianych kolorów. Jeśli lubimy to posypać rukolą.

Warzywa z patelni

Jak wiadomo warzywa są bardzo zdrowe i co istotne niskokaloryczne. Bardzo dobrym pomysłem na smaczna kolację są warzywa z patelni. Najlepiej jeśli będą to świeże sezonowe warzywa, jeśli jednak nie będziemy mieli do nich dostępu to można wybrać mrożonki.

Składniki: 1 marchew, 1/2 cukinii, posiekana kapusta pekińska, 1 mała cebula,ząbek czosnku, 30 dag ulubionej wędliny, 2 łyżki oliwy i przyprawy do smaku: sól, pieprz, zioła prowansalskie.

Sposób wykonania: Wszystkie warzywa drobno pokroić. Na patelnie najpierw wrzucić marchew, a potem stopniowo dodawać kolejne warzywa. Dusimy tak długo, aż warzywa będą miękkie. Dodać czosnek przeciśnięty przez praskę, przyprawić do smaku pieprzem, solą i ulubionymi ziołami.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 20:58
mirunia, Kochana one sa lekkie na kolacje :) z samych bialek i jednego zoltka plus warzywka :)
Wlasnie specjalnie na kolacje sie je je :)

Nooo mam nadzieje ze zab mnie juz nie bedzie tak bolal zebym na noc sie musiala faszerowac tabsami.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:00
kosmostrada, Lekka sałatka BASIC

Składniki: miks sałat,1 pierś z kurczaka, pomidorki koktajlowe, 0,5 ogórka szklarniowego, oliwa z oliwek, sól, pieprz, opcjonalnie jogurt naturalny

Sposób przygotowania: Sałatę myjemy, odsączamy i wkładamy do dużej salaterki. Kurczaka kroimy na kawałki i podsmażamy na 2 łyżkach oliwy z oliwek. Warzywa kroimy w kosteczkę. Wszystkie składniki łączymy zeszybka i zdrowa kolacjasobą, doprawiamy i polewamy jogurtem naturalnym.

bakłazan
* cały bakłażan - ok. 50 kcal
* pół cebuli - ok. 15 kcal
* pół papryki - ok. 30 kcal
* ząbek czosnku
* puszka pomidorów krojonych bez skórki - ok. 92 kcal
* sól, słodka papryka, pieprz ziołowy,
* łyżka oliwy - ok. 80 kcal
* natka pietruszki
* jeden wafel ryżowy - ok. 40 kcal

Na oliwie podsmażamy pokrojone w kostkę, cebulę i paprykę. Smażymy 2-3 minuty, po czym dodajemy pokrojonego w pół talarki bakłażana i smażymy kolejne 2 minuty. Dodajemy wyciśnięty ząbek czosnku, przyprawy i pomidory. Dusimy ok. 10 minut. Posypujemy natką pietruszki .

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:04
Dorsz
* 200 gramów fileta z dorsza - ok. 156 kcal
* 200 gramów warzyw na patelnię z brokułami, papryką, fasolką szparagową - ok. 84 kcal
* pieprz cytrynowy, koperek, sól, sok z limonki
* łyżka oliwy

Dorsza oprószamy solą, koperkiem, pieprzem cytrynowym i skrapiamy sokiem z limonki. Zawijamy w folię aluminiową. Pieczemy 15 minut w temp. 180 st.
Warzywa podsmażamy na łyżce oliwy. Oprószamy solą i posypujemy koperkiem.

Spamowa wyspa

przez Davin 16 kwi 2015, 21:04
platek rozy, Anetka taką pyszną robi. :mrgreen:
Davin

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:06
Davin, a ja dzis rozmawialam z adelka i wymyslila ze fajnie gy bylo Was odwiedzic :mhm:
na pizze tez wezme przepis :D

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:07
kosmostrada, Faszerowana papryka
Składniki:
* 6 czerwonych papryk
* 200 gram ryżu
* pół cebuli
* 2 ząbki czosnku
* 250 gram mięsa z udźca indyka
* 2 łyżki słodkiej papryki
* pół papryczki chili (bez pestek) lub łyżeczka ostrej papryki
* pół średniej cukinii
* 100 - 150 gram sera mozzarella
* sól
* 2 łyżki oliwy

Pieczona faszerowana papryka na sposób hiszpański
1. Na oliwie podsmażamy cebulę. Dodajemy zmielone mięso z indyka, czosnek, sól i obydwie papryki. Podsmażamy aż wszystkie składniki dokładnie się ze sobą połączą a mięso nie będzie surowe.
Na koniec dodajemy pokrojoną w małą kosteczkę cukinię, ugotowany ryż i pokrojony w kawałki ser mozzarella.
2. Przygotowanym farszem wypełniamy paprykę. Można ją pokroić w łódeczki tak jak ja to zrobiłam lub wypełnić całą odkrajając górą charakterystyczną "czapeczkę" .
3. Zapiekamy w temperaturze 180 stopni 30 - 35 minut ustawiając piekarnik na grzanie góra - dół.

to wszytsko mozesz na koalcje zajadac:)

Spamowa wyspa

przez cyklopka 16 kwi 2015, 21:08
Jutro albo po jutrze wrzucę zdjęcie, bo jak wróciłam od fryzjera to miałam mocno różową buzię, bo mnie tak zgrzali suszarką.
Zaraz sobie zrobię maseczkę i będę udawać, że się uczę :)

Kolejna osobliwość, kolega (ten co ma takie subtelne poczucie humoru i wygląda jak znany aktor) podzielił się na fejsbuniu swoim snem, w którym tańczył ze znaną aktorką (którą ja nota bene też bardzo lubię). I po raz kolejny zadałam sobie pytanie, czy on ma jeszcze większe skłonności do odlatywania w filmową/książkową rzeczywistość niż ja. Bo ja, proszę państwa, ja się uczę odróżniać relacje, które są w głowie, od tych, które są w życiu. Więc ciekawe co by było, jakbyśmy złapali kontakt i na jakiej płaszczyźnie. A może to jednak sen proroczy, który mu pokazuje, że jednak lubi blondynki.

A mnie się ostatnio często śnią aktorki i piosenkarki. Mam od nich wirtualne wsparcie ;D

#domwariatów
II Miss Forum

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:11
cyklopka, :mrgreen: :D ja nieraz tez mam niezle projekcje w glowie , i zadna zazwyczaj sie nie spelnia ale oczywiscie wszytskie je przezywam w duszy.

Spamowa wyspa

przez Davin 16 kwi 2015, 21:11
platek rozy, Ona, Ty czy razem? ;)
Davin

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:12
Davin, chciala mnie wyciagnac do Was , jakos tak we wakacje :mhm:

Spamowa wyspa

przez platek rozy 16 kwi 2015, 21:12
Davin, a ja ja okrzyczalam ze mi nie dala fotki :pirate:

Spamowa wyspa

przez cyklopka 16 kwi 2015, 21:16
To nie projekcja, to wszystko święta prawda.

Jutro robię muffinki bezglutenowe i bezmleczne, pomieszam różne dziwne mąki, jabłka, miód, mleko kokosowe, mało cukru, to będą fajne do skonsumowania przy piwie. Cóż, porozpieszczam kolegów, niech będzie moja strata, albo zysk, bo przez żołądek do serca ;)
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
II Miss Forum

Sortuj wg