Skocz do zawartości
Nerwica.com

Motyw szukania siebie w filmie "Nic Wielkiego"


Planet Belbax

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy!

 

Mamy przyjemność poinformować, że studio filmowe Planet Belbax kręci w Łodzi pełnometrażowy film fabularny pt. "Nic Wielkiego".

 

Film w reżyserii i ze zdjęciami Jana Gazickiego opowiada historię Zosi i Stasia, rodzeństwa, które poznajemy wieku 10 lat, a następnie obserwujemy ich wejście w pełnoletniość.

 

Skupiamy się głównie na młodym Stasiu, jego relacjach z siostrą, rodzicami i otaczającym światem. Osią fabuły jest chyba najważniejszy proces w życiu człowieka, a mianowicie powolne wejście w dorosłość, dojrzewanie, jakby banalnie to nie brzmiało - zaczęcie poszukiwań samego siebie. Dopiero po latach jesteśmy w stanie w ogóle zauważyć przebieg tego procesu, ocenić nasze zachowanie, zastanowić się dlaczego nasze życie się tak potoczyło.

 

Mając te 17 czy 18 lat ja odczuwałem, że COŚ się zaczyna, nie wiedziałem co, ale każda droga była jeszcze otwarta, wyścig jeszcze się nie zaczął... W tym punkcie znajduje się bohater, który nie zdaje sobie do końca sprawę z konsekwencji swoich czynów, jego podróż w głąb siebie przybiera zaskakująca formę i chyba nie jest do końca gotowy na to, co może odkryć...

 

Tytuł nawiązuje do prostych, niby nic nie znaczących spraw w życiu każdego człowieka [jak np. relacje z rodzicami], które to sprawy jednak zawsze okazują się najważniejsze i prędzej czy później do każdego dociera ich znaczenie.

 

Temat zakładamy akurat na takim forum, gdyż w filmie kładziemy nacisk na realizm i psychologiczną wiarygodność. Mamy nadzieję, że film zachęci do dyskusji o tematach w nim poruszanych.

 

"Nic Wielkiego" będzie miało premierę kinową w październiku.

 

Zapraszamy na fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/NicWielkiego gdzie można znaleźć wstępne fragmenty filmu oraz inne materiały.

 

Wkrótce oficjalny zwiastun.

 

-- 29 cze 2013, 13:47 --

 

Wkradł się mały błąd: rodzeństwo poznajemy gdy mają 7 lat. Niemożność edycji zmusiła mnie do kolejnego posta, gdyż młodzi aktorzy mogli by poczuć się nieswojo będąc postarzeni;]

 

-- 19 lip 2013, 09:56 --

 

ZWIASTUN:

 

-- 02 wrz 2013, 22:19 --

 

Fragment filmu, scena w LO:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×