weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez bezsilna_22 16 sie 2015, 22:18
abstrakcyjna napisał(a):bezsilna_22, Mięsa nie jem z wyboru. Na diecie bezglutenowej jestem dopiero ze 2 tygodnie. Mam prawdopodobnie celiakię. :roll:

Dasz radę ;)

przez abstrakcyjna 16 sie 2015, 22:37
bezsilna_22, dzięki, gdzie kupujesz najczęściej produkty bezglutenowe? ;) pomaga Ci dieta na Twoje dolegliwości?
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez bezsilna_22 16 sie 2015, 22:40
abstrakcyjna napisał(a):bezsilna_22, dzięki, gdzie kupujesz najczęściej produkty bezglutenowe? ;) pomaga Ci dieta na Twoje dolegliwości?

ja robię zakupy w sklepie ekologicznym, wtedy jest pewność, że nie ma śladowych ilości glutenu.

niezbyt, bo w ogóle żadnych zbóż nie powinnam :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abstrakcyjna 16 sie 2015, 22:57
bezsilna_22, szkoda tylko, że wszystko ekologiczne jest takie drogie. :?
Czyli prawie wszystkiego nie możesz. I co tu wtedy jeść :/
"Samotność to chyba jeden z najgorszych rodzajów cierpienia. I to jest uniwersalne dla całego świata. W Nowym Jorku, tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem."
Jedyną, stabilną rzeczą w moim życiu jest moja niestabilność.

przez bezsilna_22 17 sie 2015, 00:01
abstrakcyjna napisał(a):bezsilna_22, szkoda tylko, że wszystko ekologiczne jest takie drogie. :?
Czyli prawie wszystkiego nie możesz. I co tu wtedy jeść :/

No niestety na jedzenie wydaję kupę kasy.
No dokładnie...... dlatego już staram się nie przesadzać.... sama sobie ustalam, co jem i testuję, jak się czuję. :)

przez EnidAddiena 04 kwi 2017, 20:01
jestem, jestem.

przez Piotrek1996 06 kwi 2017, 18:50
EnidAddiena napisał(a):jestem, jestem.

Wegetarianką czy weganką?

przez Lilith 21 kwi 2017, 18:05
Kiedyś, dawno temu próbowałam. Jednak niestety, ale jestem z gatunku mięsożernych :bezradny:
Podziwiam tych, którzy mają tyle samozaparcia, żeby jednak przejść na wegetarianizm.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.[/i]
Administrator

przez Motocyklista 22 kwi 2017, 18:29
Chyba będę pierwszym Facetem na forum, który mięsa(ssaków, ptaków, płazów, gadów, bezkręgowców)nie spożywa. Zbrzydło mi dawno temu. Nie lubię i nie chce jeść.
Parę razy w miesiącu zjem jakaś morską rybę: Makrela, Dorsz, Flądra. Rzadziej Tuńczyk, Łosoś. Zresztą ryby w sklepach są chyba najbardziej napompowane antybiotykami, ale jakoś jeszcze to przełknę.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me

przez Piotrek1996 23 kwi 2017, 12:16
Lilith napisał(a):Kiedyś, dawno temu próbowałam. Jednak niestety, ale jestem z gatunku mięsożernych :bezradny:
Podziwiam tych, którzy mają tyle samozaparcia, żeby jednak przejść na wegetarianizm.

Nie jest to aż takie trudne wbrew pozorom, chociaż faktycznie na początku żywienie bez mięsa żadnego może być problemem dla niektórych, bo całe życie tak jedli, trudno im się odzwyczaić czy poszukać zamienników. No i dodatkowo są różni ludzie i różne organizmy. Plus każdy ma inne podejście do jedzenia oraz zwierząt :) Ja osobiście nie jem żadnego mięsa(ryby to też mięso, bo niestety ludzie często o tym nie wiedzą, więc dlatego z nich też zrezygnowałem) od 4 lat i radzę sobie bardzo dobrze ;) Plus na początku tamtego roku zrezygnowałem z jajek, nabiału i reszty produktów zwierzęcych(znaczy jeszcze mi się zdarzyło zjeść coś co miało jajko lub coś z nabiału, ale znaczną większość roku byłem na wegańskim żywieniu). Tyle świetnych nowych produktów, smaków poznałem, że aż sam się dziwię. Wyniki badań też super, z organizmem nic się strasznego nie dzieje itp.

przez oblivion 25 cze 2017, 12:42
Drodzy weganie i wegetarianie, macie żal do rodziców o to, że karmili was w dzieciństwie mięsem?
oblivion

przez Piotrek1996 28 cze 2017, 10:04
Oczywiście, że nie. Jest bardzo mało ludzi, którzy od urodzenia nie jedli mięsa czy innego zwierzęcego produktu. Oczywiście, że są wegańskie czy wegetariańskie matki które są w ciąży na takich dietach i to jest ich prywatny wybór, bo to też nie jest tak, że zaraz dziecko umrze czy będą jakieś problemy z urodzeniem. Jeśli się wszystko przemyśli, będzie jadło różnorodnie, porozmawia się na ten temat z swoim lekarzem to dziecko urodzi się zdrowe :)

przez forget-me-not 05 lip 2017, 22:35
oblivion napisał(a):Drodzy weganie i wegetarianie, macie żal do rodziców o to, że karmili was w dzieciństwie mięsem?

Nie, uważam, że dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje mięsa. Albo bardzo dobrze zbilansowanej diety wegetariańskiej, ale nie wiem, czy istnieją specjaliści, którzy czegoś takiego mogliby się podjąć; czy istnieją w ogóle badania naukowe na ten temat. Z drugiej strony Zespół Stresu Postschaboszczakowego był u mnie czynnikiem istotnie wpływającym na moją decyzję o przejściu na wegetarianizm, bo jako dziecko generalnie brzydziłem się nieprzetworzonego mięsa - chrząstek, żyłek, kostek, ścięgien, galaretowych "słoninek", a także twardych jak dętka kotletów z tłuszczo-tryskiem.
Także względy estetyczne oprócz względów etycznych.

przez Piotrek1996 18 lip 2017, 21:53
forget-me-not napisał(a):
oblivion napisał(a):Drodzy weganie i wegetarianie, macie żal do rodziców o to, że karmili was w dzieciństwie mięsem?

Nie, uważam, że dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje mięsa. Albo bardzo dobrze zbilansowanej diety wegetariańskiej, ale nie wiem, czy istnieją specjaliści, którzy czegoś takiego mogliby się podjąć; czy istnieją w ogóle badania naukowe na ten temat. Z drugiej strony Zespół Stresu Postschaboszczakowego był u mnie czynnikiem istotnie wpływającym na moją decyzję o przejściu na wegetarianizm, bo jako dziecko generalnie brzydziłem się nieprzetworzonego mięsa - chrząstek, żyłek, kostek, ścięgien, galaretowych "słoninek", a także twardych jak dętka kotletów z tłuszczo-tryskiem.
Także względy estetyczne oprócz względów etycznych.

Z całym szacunkiem, bo Ciebie nie znam, ale się mylisz. Istnieją specjaliści, którzy jak najbardziej polecają stosowanie zarówno wegetarianizmu jak i weganizmu, badania też istnieją, jeśli pamiętam, choć akurat na temat wegetariańskich i wegańskich matek dawno informacji nie czytałem. Tak czy siak masz nawet kanały na youtube z takimi matkami. Bardziej poszukaj jak Cię ten temat interesuje a znajdziesz :smile:

Sortuj wg