Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cytaty, aforyzmy.. (i inne fajne teksty)


ewa125

Rekomendowane odpowiedzi

znacie jakies fajne cytaty?? napiszcie!!!

 

oto moje :

"w swoim nieszczesciu poznajemy przyjaciol

w nieszczesciu przyjaciol poznajemy siebie"

 

"I znowu człowiek wydaje pieniądze, których nie ma, na rzeczy, których nie potrzebuje, by imponować ludziom, których nie lubi."

 

"milosc to nie staw w ktorym zawsze ujrzysz swoje odbicie. milosc ma przyplywy i odplywy, zatopione miasta, skrzynie pelne zlota i perly... ale perly leżą gleboko"

 

"tylko krowy chodza stadem, lwy zawsze samotnie"

 

a teraz taki dla zartu: "spieszmy sie kochac kaczki, tak szybko odchodza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłam porządek z książkami i trafiłam na cos takiego :

"Do życia potrzebny jest ten tud i wysiłek, w którym cały człowiek doznaje radości panowania nad sobą oraz pokonywania przeszkód i oporów"

i jeszcze jedno :

"Zycie jest krótkie, zatem nie pozostało nam wiele czasu na to aby rozradować serca tych, którzy razem z nami podążają ciemną doliną" Wiem ze tegonie powinnam tu pisac ale szczerze powiem nie wiedziałam gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po wielu cierpieniach każde nowe przeżycie staje się łatwo kolejnym cierpieniem" Władysław Tatarkiewicz

"Gdyby nasze wysiłki zawsze kończyły się sukcesem, nie sprawiałoby to nam żadnej przyjemności" Charles Robert Darwin

"Jest tylko jedna dobra rzecz w tym wszechogarniającym smutku. Poniża cię on do takiego stopnia, iż przestajesz się opierać tej pełnej miłości, niczym nie ograniczonej mocy, która już nigdy cię ne opuści." Jack Schlatter

"Chociaż świat jest pełen cierpienia, pełen jest również nad nim zwycięstw." Helen Keller

"Życie jest sprawdzianem. Tylko sprawdzianem. Gdyby było prawdziwe , otrzymalibyśmy instrukcje, dokąd iść i co robić!" anonim

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po wielu cierpieniach każde nowe przeżycie staje się łatwo kolejnym cierpieniem" Władysław Tatarkiewicz

 

"Gdyby nasze wysiłki zawsze kończyły się sukcesem, nie sprawiałoby to nam żadnej przyjemności" Charles Robert Darwin

 

"Jest tylko jedna dobra rzecz w tym wszechogarniającym smutku. Poniża cię on do takiego stopnia, iż przestajesz się opierać tej pełnej miłości, niczym nie ograniczonej mocy, która już nigdy cię ne opuści." Jack Schlatter

 

"Chociaż świat jest pełen cierpienia, pełen jest również nad nim zwycięstw." Helen Keller

 

"Życie jest sprawdzianem. Tylko sprawdzianem. Gdyby było prawdziwe , otrzymalibyśmy instrukcje, dokąd iść i co robić!" anonim

 

Napisałam to już na innym forum, więc sorry, że się powtarzam, ale to chyba odpowiedniejsze miejsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo inspirują od dawna te trzy cytaty:

1)"Jeśli chcesz gdzieś dojść, najlepiej znajdź kogoś, kto już tam doszedł." Robert Kiyosaki

2)"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa - nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość." Buddha

3)"Wspaniałość przejawia się nie w tym, gdzie jesteśmy, ale w jakim kierunku się poruszamy. Musimy żeglować czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale żeglować, nie dryfować ani stawać na kotwicy." Oliver Wendell Holmes

Tylko dlaczego to takie trudne? :?

Pozdrawiam gusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po wielu cierpieniach każde nowe przeżycie staje się łatwo kolejnym cierpieniem" Władysław Tatarkiewicz

 

..oj, tak:(

 

"Każde życie jest przeprawą przez rzekę, a człowiek dobija do drugiego brzegu lub tonie w czasie przeprawy."/John Galsworthy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.: Gabriel Garcia Marquez - "List Pożegnalny" :.

 

 

"Jeśliby Bóg zapomniał przez chwilę, że jestem marionetką i podarował mi odrobinę życia, wykorzystałbym ten czas najlepiej jak potrafię.

Prawdopodobnie nie powiedziałbym wszystkiego, o czym myślę, ale na pewno przemyślałbym wszystko, co powiedziałem.

Oceniałbym rzeczy nie ze względu na ich wartość, ale na ich znaczenie.

Spałbym mało, śniłbym więcej, wiem, że w każdej minucie z zamkniętymi oczami tracimy 60 sekund światła.

Szedłbym, kiedy inni się zatrzymują, budziłbym się, kiedy inni śpią.

Gdyby Bóg podarował mi odrobinę życia, ubrałbym się prosto, rzuciłbym się ku słońcu,

odkrywając nie tylko me ciało, ale moją duszę.

Przekonywałbym ludzi, jak bardzo są w błędzie myśląc, że nie warto się zakochać na starość.

Nie wiedzą bowiem, że starzeją się właśnie dlatego, iż unikają miłości!

Dziecku przyprawiłbym skrzydła, ale zabrałbym mu je, gdy tylko nauczy się latać samodzielnie.

Osobom w podeszłym wieku powiedziałbym, że śmierć nie przychodzi wraz ze starością lecz z zapomnieniem (opuszczeniem).

Tylu rzeczy nauczyłem się od was, ludzi...

Nauczyłem się, że wszyscy chcą żyć na wierzchołku góry, zapominając, że prawdziwe szczęście kryje się w samym sposobie wspinania się na górę.

Nauczyłem się, że kiedy nowo narodzone dziecko chwyta swoją maleńką dłonią, po raz pierwszy, palec swego ojca, trzyma się go już zawsze.

Nauczyłem się, że człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł.

Jest tyle rzeczy, których mogłem się od was nauczyć, ale w rzeczywistości na niewiele się one przydadzą, gdyż, kiedy mnie włożą do trumny, nie będę już żył.

Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.

Gdybym wiedział, że dzisiaj po raz ostatni zobaczę cię śpiącego, objąłbym cię mocno i modliłbym się do Pana, by pozwolił mi być twoim aniołem stróżem. Gdybym wiedział, że są to ostatnie minuty, kiedy cię widzę, powiedziałbym "kocham cię", a nie zakładałbym głupio, że przecież o tym wiesz.

Zawsze jest jakieś jutro i życie daje nam możliwość zrobienia dobrego uczynku, ale jeśli się mylę, i dzisiaj jest wszystkim, co mi pozostaje, chciałbym ci powiedzieć jak bardzo cię kocham i że nigdy cię nie zapomnę.

Jutro nie jest zagwarantowane nikomu, ani młodemu, ani staremu. Być może, że dzisiaj patrzysz po raz ostatni na tych, których kochasz. Dlatego nie zwlekaj, uczyń to dzisiaj, bo jeśli się okaże, że nie doczekasz jutra, będziesz żałował dnia, w którym zabrakło ci czasu na jeden uśmiech, na jeden pocałunek, że byłeś zbyt zajęty, by przekazać im ostatnie życzenie.

Bądź zawsze blisko tych, których kochasz, mów im głośno, jak bardzo ich potrzebujesz, jak ich kochasz i bądź dla nich dobry, miej czas, aby im powiedzieć "jak mi przykro", "przepraszam", "proszę", "dziękuję" i wszystkie inne słowa miłości, jakie tylko znasz.

Nikt cię nie będzie pamiętał za twoje myśli sekretne.

Proś więc Pana o siłę i mądrość, abyś mógł je wyrazić.

Okaż swym przyjaciołom i bliskim, jak bardzo są ci potrzebni. Prześlij te słowa komu zechcesz.

Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj, jutro będzie takie samo jak wczoraj.

I jeśli tego nie zrobisz nigdy, nic się nie stanie.

Teraz jest czas.

Pozdrawiam i życzę szczęścia!"

 

Gabriel Garcia Marquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to na temat, ale zamieszcze tu 2 historyjki które dają do myślenia :D

 

Motyl - autor nieznany

 

 

 

 

 

 

 

Jednego dnia, mały motyl zaczął wykluwać się z kokonu; mężczyzna usiadł i przyglądał się jak motyl przeciska swoje ciało przez ten malutki otwór. I wtedy motyl jakby się zatrzymał. Tak jakby zaszedł tak daleko jak mógł i dalej już nie miał sił.

 

 

 

Więc mężczyzna postanowił mu pomóc: wziął nożyczki i rozciął kokon. Motyl wyszedł dalej bez problemu. Miał za to wątłe ciało i bardzo pomarszczone skrzydła. Mężczyzna kontynuował obserwacje, ponieważ spodziewał się, że w każdej chwili skrzydła motyle zaczną grubieć, powiększać się dzięki czemu motyl będzie mógł odlecieć i zacząć żyć.

 

 

 

Tak się nie stało! Motyl spędził resztę życia czołgając się po ziemi z mizernym ciałem i pomarszczonymi skrzydłami. Do końca życia nie był w stanie latać. Człowiek w całej swej życzliwości i dobroci nie wiedział, że walka motyla z kokonem była bodźcem dla jego skrzydeł i dzięki temu motyl był w stanie latać, gdy tylko pokona opór kokonu.

 

 

 

Czasem walka to coś, czego nam w życiu potrzeba. Jeśli Bóg pozwala nam iść przez życie bez jakichkolwiek problemów to może zrobić z nas słabeuszy. Nie bylibyśmy tak silni jak moglibyśmy. Nie bylibyśmy zdolni do latania.

 

 

 

Prosiłem o siłę...

 

Bóg dał mi przeciwności losu, aby uczynić mnie silnym.

 

Prosiłem o mądrość...

 

Bóg dał mi problemy do rozwiązania.

 

Prosiłem o dobrobyt...

 

Bóg dał mi mózg i krzepę.

 

Prosiłem o odwagę...

 

Bóg dał mi przeszkody do pokonania.

 

Prosiłem o miłość...

 

Bóg dał mi ludzi w kłopocie, aby im pomóc.

 

Prosiłem o przychylność...

 

Bóg dał mi okazje do wykazania się.

 

 

 

 

 

?Dostałem nie to, co chciałem...

 

Ale dostałem wszystko, czego było mi trzeba.?

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Dawno, dawno temu w górach Tybetu zebrali się mędrcy tego świata znający tajemnice mocy człowieka. Wiedzieli, że czasem ludzie robią rzeczy straszne i wykorzystują ową potęgę przeciwko sobie. Postanowili więc ukryć moc człowieka przed nim samym. Długo medytowali, dyskutowali, szukając najlepszego miejsca na świecie. Jeden z mędrców powiedział: " Ukryjmy tę moc w najgłębszej kopalni świata, zasypmy ją kamieniami i ogromnymi głazami- człowiek tam jej nie znajdzie" ale inni kręcili głowami mówiąc:" człowiek to arcyciekawe stworzenie, lubi badać głębokie pieczary-z pewnością ją znajdzie"

 

Drugi mędrzec powiedział: " Ukryjmy moc człowieka na dnie najgłębszego oceanu, postawmy na straży żarłoczne ryby i niebezpieczne prądy- nie znajdzie jej". Ale inni twierdzili:"I tam zagoni człowieka ciekawość i chęć przeżycia przygody- znajdzie ją".

 

Następny radził, aby moc człowieka umieścić na szczycie najwyższej góry, zasypać ją śniegiem, zakuć w wiecznym lodzie, na straży postawić wicher i mróz- ale i te przeszkody zdawały się być za małym wyzwaniem dla nieposkromionej żądzy zdobywania, od wieków mieszkającej w ludziach.

 

I kiedy zdawało się, że nie ma już takiego miejsca, gdzie można by ukryć ludzką moc, najstarszy z mędrców powiedział:" Ukryjcie tę moc w samym człowieku, tam na pewno nie będzie jej szukał. Do głowy mu nie przyjdzie, że wszystko co najwspanialsze na świecie ma właśnie w sobie!" Tak też uczynili.

 

 

 

"Żyj z pasją" B. Figarska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze o tych tak prostych sprawach my wiemy najwiecej.Potrafimy cieszyc sie kazda chwila i kazdym malem kroczkiem do przodu. A gdy to zycie odzyskamy na nowo , chcemy te chwile wykorzystac tak jak nikt na swiecie. Potrafimy cieszyc sie z drobiazgow , ktorych inni nawet nie zauwaza.Po prostu my jestesmy bogatsi,.Zauwazcie ze nerwica dopada ludzi wrazliwych. My jestesmy wybrancami. I tylko my wiemy co to znaczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykręcił 360 w grobie i dalej leży :P

Każdy człowiek powinien umieć zachować w sobie troche dziecka; śmiać się często i żartować, cieszyć się z rzeczy pozornie mało ważnych, błahych. Wtedy ma szanse być szczęśliwym. Jeśli zaś wciąż będzie od życia oczekiwał czegoś wyjątkowego i wielkiego, to może się tak zdarzyć, że nigdy tego nie doczeka. Że zgnuśnieje i zgorzknieje; zamiast uśmiechem będzie witał ludzi złym grymasem - twarzą wykrzywioną, nieprzyjazną, niespełnioną - a wszyscy jak trucizne, będą go omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek niesie w sobie zupełnie odmienny świat, niezrozumiały do końca dla kogoś drugiego.

autor: Mikołaj Bierdiajew

Byłbyś wiele szczęśliwszy, gdybyś potrafił akceptować rzeczy takimi, jakie są, i starał się korzystać z nich do maksimum.

 

autor: William Wharton

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka nie jest spójnym ciągiem dźwięków, który słyszymy. Muzyką jest to, co wywołuje w nas silną i uderzającą impresję, która to impresja jest spowodowana doszczętną i wyczerpującą ekspresją artysty wykonującego. To jest muzyka. Muzyka to odbicie w tafli wody tego, co gra człowiekowi w duszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prądem płyną tylko zdechłe ryby.

 

Albo znajdziemy drogę, albo ją wybudujemy - Hannibal

 

Ja nie poniosłem 2000 razy porażki. Po prostu wynalazłem 2000 sposobów jak nie skonstruować żarówki.

 

Z asterixa i Obelixa (świetna postawa, radzę zrobić projekcje na własne życie):

 

- Ojejku jejku, rzucą nas ktokodylom.

- Ciekawe, czy krokodyle są smaczne

 

Jeśli nie potrafisz mówić nie, to ile warte jest twoje tak

 

Problemy to wyzwania, a wyzwania to rozwiązania, których jeszcze nie widzimy

 

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, a znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to robi. - Einstein

 

Our greatest glory is not in never falling but in rising everytime we fall.

 

Ja nie jestem zielony dolar, żebym się wszystkim podobał.

 

I dosadnie:

 

CZAS NA MAŁĄ, KURWA, ZMIANĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×