Skocz do zawartości
Nerwica.com

pobieraczek.pl - wam też grozili? :D


Michuj

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie strona dobrze znana. Dla nieświadomych informacja, żeby nie wpłacać im złamanego grosza, bo to zwykłe oszustwo (przerażające, że legalne....)

Powstają teraz klony tej strony. Np. www.dobre-programy.pl (z myślnikiem w środku, nie mylić z dobreprogramy.pl )

Za pobranie ogólnodostępnych darmowych programów, jak np flashplayer , wysyłają żadania zapłaty 98 zł. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem im, że prowadzę działalność gospodarczą i niech mi wystawią fakturę vat. Napisali na jaki adres. Odpisałem - jak to nie wiecie? Przecież zawarliśmy umowę :lol: i cisza :lol:

 

Chociaż dobre-programy bardziej mnie rozbawiły:

Oto mail od nich :lol::lol::lol:

ZAWIADOMIENIE

 

Szanowny Panie....

 

działając na podstawie art. 19 ust. 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U.2002.144.1204), w związku z § 6 ust. 2 regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, niniejszym zawiadamiamy Pana, iż:

 

w dniu 09.09.2012

 

nastąpi przekazanie dostępu do zabezpieczonych przez spółkę G&G Ltd. danych eksploatacyjnych powiązanych z Pana danymi osobowymi. Zasadność oraz celowości przekazania dostępu do wskazanych danych, specjalistom Forensics Group – jako wykwalifikowanemu podmiotowi w rozumieniu punktu 3 Załącznika nr 4 Regulaminu usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, wynika z konieczności:

 

1. ustalenia oraz udokumentowania zakresu naruszeń warunków umowy o świadczenie usługi elektronicznej,

2. weryfikacji lub ustalenia danych osobowych abonenta zamówionej usługi elektronicznej,

3. wyboru i rozpoczęcia właściwej drogi prawnej, służącej realizacji pełnego zaspokojenia roszczeń usługodawcy.

 

Informujemy, iż działania zlecone specjalistom Forensics Group obejmują umocowanie do dokonywania wszelkich czynności faktycznych oraz prawnych, niezbędnych do wykrycia oraz pociągnięcia do odpowiedzialności sądowej osób naruszających warunki umowy Członkostwa w Klubie Dobrych Programów.

 

Z poważaniem,

Klub Dobrych Programów

 

POUCZENIE

 

Niniejszym pouczamy Pana, iż:

 

a) zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego, koszty ponoszone przez wierzyciela w celu dochodzenia przysługujących mu wymagalnych wierzytelności, obciążają w całości dłużnika pozostającego w zwłoce,

b) w przypadku opłacenia usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów należy niezwłocznie przesłać potwierdzenie dokonania płatności na adres: bok@dobre-programy.pl - dodatkowe koszty powstałe z powodu braku poinformowania wierzyciela o całkowitym uregulowaniu zadłużenia, obciążają dłużnika.

c) administratorem udostępnianych danych zabezpieczonych w toku realizacji usługi Członkostwa w Klubie Dobrych Programów, zgodnie z ustawą z 9 września 2002 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U.2009.201.1540 ) pozostaje wyłącznie spółka G&G Ltd., gwarantująca przestrzeganie prawnych zasad przetwarzania danych osobowych i eksploatacyjnych,

d) informacje dotyczące Forensics Group dostępne są pod adresem witryny internetowej: http://www.forensics-group.com

 

 

Strona http://www.forensics-group.com to w ogóle nie jest żadną firmą zarejestrowaną, tylko jakiś straszak. Przyznam że pomysłowe. :lol:

 

-- 09 wrz 2012, 13:43 --

 

oczywiście nie podawałem prawdziwych danych osobowych. W sumie szkoda. Było by więcej papieru toaletowego z przedsądowych wezwań do zapłaty :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ja też. Nawet mam maila

 

Szanowna Pani mnodnfgod, (musiałem płeć kobieta zaznaczyć :lol: )

 

Ze względu na nie wywiązanie się przez Panią do dzisiaj z zawartej z nami umowyz dnia 17.03.2012 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Pani na drogę sądową wcelu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Napodstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogąelektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obiestrony umowy.

 

Pozew przeciwko Pani zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przezwspółpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Panią podczaszawierania umowy adres:

 

srikufjn mnodnfgod

45-123 okdsmnfdn

,mnkjno 3

 

Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celuwprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwazagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczasrejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedyzwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimywłaściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z któregonastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcyinternetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porzekorzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstwlub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

 

Pani adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 17.03.2012to 95.41.7.47. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo dowykorzystania zgromadzonych o Pani danych w celu wyegzekwowania należnościwynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwymorganom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

 

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Pani ostateczny terminna dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanieopłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczaszainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Paniz dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podaniafałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniemzwiązanych z tym konsekwencji.

 

Raz jeszcze przypominamy, iż zgodnie z zawartą Umową, przysługuje nam karaumowna w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość100 dolarów amerykańskich wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopyprocentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego – jako naprawienieszkody wyrządzonej wskutek nieuzasadnionego obciążenia infrastruktury i zasobówwykorzystywanych do świadczenia Usługi Usenet.

 

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dniaotrzymania niniejszej wiadomości.

 

Należność opłacić można poprzez przelew bankowy na następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.

Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811

Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - .....

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresemhttp://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=iJ9zliHpYcdwLr7EhWnsZz8GDZlqFA%3D%3D

 

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

 

Z poważaniem,

Zespół Pobieraczek.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodziło mi o to, żeby ustrzec co niektórych, gdy dostaną jakieś wezwania do zapłat, ze szemranych stron.

Nigdy nie płacić oszustom!

Ja mam inną propozycję. Nie klikać na pałę wszystkiego co się pojawia na ekranie. Już najbardziej irytujące są kliknięcia w niejaką stronę plcm na facebooku.

Mam wrażenie, że czasem mam niepełnosprytnych znajomych :(

 

Dopisują się do każdej aplikacji, przekazując tym samym swoje dane i zdjęcia, a później pretensje, że to i tamto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahah. Ja dostałam ponaglenie listownie nawet. Rodzice oczywiście zaczęli posądzać mnie o nie wiadomo co, a ja wiedziałam swoje, więc wpadłam na pomysł, by tam zadzwonić. Mój tata nawrzeszczał na nich troszkę i ukorzyli się, dranie :lol:

 

U mnie to już chodziło o niebagatelną sumkę trzystu złotych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×