Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy macie jakieś tiki nerwowe? jak z nimi walczyć?


rocketx14

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat.Od dziecka mam różne, dziwne tiki nerwowe.Kiedy byłam mała, machałam rękami i w dziwny sposób ugniatałam zabawki. Teraz już nie macham rękami, ale zamiast zabawek ugniatam np. krem do rąk albo kartkę w zeszycie.Zdarza się, że ruszam przy tym nogami.Często w dość dziwny sposób bawię się końcówkami włosów.Kiedyś obgryzałam paznokcie, a teraz gryzę sobie usta od środka.Dotykam palcami różne części ciała np. kolano.Dodam, że jestem wrażliwą osobą i często się denerwuję, a te "tiki" pozwalają mi się jakby zrelaksować.Na szczęście robię je tylko wtedy, kiedy jestem sama w pokoju. Ludzie jakby to zobaczyli, to pewnie uznaliby mnie za wariatkę. Ale czy nie da się tego jakoś pozbyć? Może macie / mieliście coś podobnego? Nie chcę nikomu o tym mówić, moi rodzice myślą, że już dawno mi to przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miewam i miewałam różne tiki, bawienie się włosami, koniecznie muszą coś robić z rękami, często darłam serwetki na małe kawałeczki i wszyscy się śmieli z tego..z takich gorszych to marszczenie nosa i unoszenie brwi..wymaga ogromnej siły woli by tego nie robić..ale to z rękami jest prostsze, zawsze można sobie kupić jakąś piłkę którą się będzie ugniatać czy innego gniotka i ręce będą zajęte..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robienie supełków na włosach, ciągłe robienie czegokolwiek z papierem w dłoniach, gryzienie ust to chleb powszedni... Najbardziej mnie denerwuję, gdy robię coś z papieru, jakieś pseudoorigami, a ktoś rzuca uwagę 'takie pierdoły to w podstawówce robiłem' :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×