Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wracać z Uk do Polski?


ganda42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam poważny problem.Mieszkam w Anglii ,lecz z pracą jest krucho,prace mam 2-3 dni przez agencję i ogólnie jest tak że trzeba czekać na telefon.

Jestem po szkole gimnazjalnej kiedyś miałem naukę gdzieś,byłem młody i głupi-chodziłem do niej byle zaliczyć. Dziś mam 20 lat i zastanawiam się nad powrotem do Polski,poszedłbym do szkoły zaocznej/wieczorowej.Moją pasją są komputery, między czasie może jakaś pracę bym załapał,lub zrobił jakiś kurs komputerowy.Lecz nie wiem czy to dobry pomysł,każdy mi to odradza,mówią że ta szkoła nic mi nie da i że i tak pracy nie znajdę,bym tu został na zawsze,lecz ja i tak nie chce tu siedzieć.Nawet gdybym tu został jeszcze z parę lat to i tak jak wrócę to do szkoły będę musiał iść,bo z podstawowym wykształceniem nawet na budowę się nie załapię. Co wy byście zrobili na moim miejscu? Czy w Polsce jest naprawdę tak źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził zmienić pracę w Anglii i tam zostać. Wykształcenie w Polsce jest niewiele warte chyba że skończy się jakiś dobry kierunek na politechnice chyba że masz jakieś układy. Nie wiem jak u ciebie ze znajomością angielskiego ale jeśli w miarę sobie radzisz to może tam zapisać się na jakieś kursy np. ochroniarza gdzie zarabia się minimum 10 funtów na h. Praca przez agencje to rzeczywiście zwykle lipa starcza na skromne życie tym bardziej jak pracujesz 2-3 dni w tygodniu. W Anglii bez wykształcenia można zarabiać dużo lepszą kasę niż w Polsce z wykształceniem. W Uk też możesz zrobić kurs komputerowy z moich doświadczeń wiem że tam dużo łatwiej się zdaję wszystko a moi znajomi którzy coś tam potrafią robić na kompie są tam uważani za półbogów bo tak tam słabo się ludzie na kompach znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bym maturę chociaż zdobyła,
maturę? chyba tylko po to żeby się nauczyć o wszystkim i o niczym zarazem, bo pracy fizycznej po tym nie ma, a umysłowej tym bardziej.

Wykształcenie średnie...pfff nawet do miotły nie potrzebne, bo z miotła to trzeba umieć zapierdalać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bym maturę chociaż zdobyła, bo tak to rzeczywiście, potem Ci tylko sprzątanie zostanie..

 

Basiu uwierz mi za granicà nawet z dobrym wykszalceniem siè "tylko" sprzàta. 8)

 

-- 21 lut 2012, 20:48 --

 

bym maturę chociaż zdobyła,
maturę? chyba tylko po to żeby się nauczyć o wszystkim i o niczym zarazem, bo pracy fizycznej po tym nie ma, a umysłowej tym bardziej.

Wykształcenie średnie...pfff nawet do miotły nie potrzebne, bo z miotła to trzeba umieć zapierdalać

 

oj trzeba umiec zapierdalac ,oj trzeba 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_wovacuum_, śmiejesz się, ale wielu ludzi się nawet do takiej pracy nie nadaje, miałem już wiele różnego rodzaju prac fizycznych od sezonowych, sprzątanie, prace magazynowe, produkcyjne i widziałem ludzi, którzy najprostszych czynności nie potrafią wykonać. Było wśród nich wielu studentów i maturzystów, ale nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sąsiadów jeden po zawodówce drugi podstawówce dobrze im się powodzi wybudowali domy własne, mają rodzinę i samochód, ciężko pracują, są zaradni i sobie dobrze w Polsce radzą. A znam wielu (w tym siebie ale ja to oddzielna historia) "normalnyc" psychicznie po studiach i sobie nie radzą w życiu, pracują za grosze lub w ogóle. Wykształcenie obecnie jest dużo mniej warte bardziej liczą się konkretne umiejętności, przebojowość, odwaga no i znajomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midas, ale jak wróci do Polski to nic innego mu nie zostanie, nigdzie do pracy oprócz na sprzątanie nie wezmą go bez matury, o to mje chodziło

a zagranicą to wiadomo

 

ale co by nie było to żadna praca nie hańbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ganda42, zrob sobie na poczàtek jakis porzàdny kurs zawowody w Polsce-jest taniej i sà na wysokim poziomie-certfikat europejski tez dostaniesz.np spawacz??

a potem zawsze mozesz wrocic do Polski jak juz zarobisz kasè-i podjàc konkretnà naukè:))cale zycie przed Tobà!! :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_wovacuum_, a to przepraszam, te okularki mnie zmyliły :P

paradoksy, do jakiej pracy potrzebna jest matura? Może ja w złych miejscach szukałem pracy.

ganda42, niech lepiej nauczy się zawodu tak jak carlosbueno, pisze, a jak chce robić maturę to tylko + studia. Chyba, że chce stracić kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×