Skocz do zawartości
Nerwica.com

Malowanie jajek :)


Pinkii

Rekomendowane odpowiedzi

Malujecie jajka na jutro?

Może napiszecie jak? I czy dziś czy jutro?

 

Ja właśnie się za to zabrałam, robię trzy partie- jedne gotowane w soku z jagód, drugie i trzecie w barwnikach spożywczych (naturalnych)-zielone i niebieskie. Chciałam jeszcze pobawić się z cebulą ale nie mam jej w domu. Nie wiem też jak się obsługuje woskiem, macie może jakieś sprawdzone techniki? Potem mam plan obkleić jajka brokatem, materiałem, pomalować je itd... Chyba się nie zepsują do jutra jak je będę trzymać w lodówce, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też jem :mrgreen: Tyle chemii cały rok człowiek wkłada w siebie, że te jajko już nie zrobi różnicy ;)

Mam jeszcze pytanie- wyjęłam jajka i są piękne, fioletowe. Sęk w tym że są matowe. Czytałam że trzeba je natłuścić masłem lub oliwą. Ale kiedy? Teraz czy jak już je ozdobię? Bo na tłuszcz to chyba klej i farba nie złapią, ale potem ten tłuszcz nie rozwali mi zdobienia? No i materiału nie natłuszczę :? Jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty. Ja maluję jajka, potem je poświęcę i wpierniczę z majonezikiem jutro :twisted:

 

-- 22 kwi 2011, 13:05 --

 

Może do wody trzeba było dodać troszkę oliwy czy jakiegoś tłuszczu? Nie wiem.. Bo faktycznie jak teraz zaczniesz je malować to klej może za dobrze nie łapać na tłuszczu. Spróbuj lepiej po

 

 

Tylko będzie ciężko mi omijać zdobienia :? Ech... Może pędzelkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×