Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nihilizm egzystencjalny


Gość Marek77

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak mam co jakiś czas. Pomaga mi po prostu "działanie", czyli praca, hobby, rzeczy na których mogę się skupić tak, żeby ciągle nie filozofować.

 

Chociaż z drugiej strony - takie dywagacje są fascynujące, bo nikt jeszcze nie znalazł jednoznacznej odpowiedzi.

Po eksperymentach z psychodelikami jest najlepiej, ale trzeba się wkręcić w ten klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znalazł sie z Was ktos w położeniu w którym niewidział sensu życia,wogóle istnienia czegokolwiek... w którym jedyne czego "doświadczał " to pustka,anhedonia,wielkie psychiczne cierpienie bez perspektyw dostrzerzenia kiedykolwiek światełka w tunelu ??
Tak
czy ktos miał takie odczucia i z tego wyszedł?
Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz cierpliwość.

Drugi raz było znacznie gorzej, chyba bym z tego nie już wyszedł, pomogła mi głęboka medytacja. Ten stan opuścił mnie w jednej chwili, ale nic na ten temat więcej nie mogę powiedzieć, miałem szczęście. Tylko raz się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77,

myślę, że wiele osób tego doświadcza. Sam też byłem w takim stanie.

Żyłem z dnia na dzień bez większego sensu. Powtarzałem pewne czynności jak z automatu, bez entuzjazmu 'byle coś robić'. Pomogło mi wtedy wejście w związek w którym kobieta pomogła mi znaleźć większe wartości i cele do których można dążyć. Do tamtej pory średnio je widziałem i wierzyłem. Związek się skończył, ale jednak zaszczepione wtedy wartości pozostały i nie wróciłem do tego co wtedy czułem. Ale czułem, chociaż nie wiem czy brak sensu w życiu można nazwać czuciem czegokolwiek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×