Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ulubione miejsca świata


Gość Anna Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy temat przypadnie do gustu,jeśli nie to proszę o usunięcie

 

 

 

Dla mnie Lwów z skąd pochodził mój tata i dziadkowie.Z skąd wywodzi się moje nazwisko.

Dla mnie niezapomniana podróż w czasie o 100 lat.Zabytki na każdym kroku,lwowiacy grający w szachy na ulicy,lwowskie przekupy oferujące ciepłe pierogi,bazarki oferujące stare książki,lwowiacy polskiego pochodzenia chętni do pomocy,pomagają zaparkować,robią zakupy,oprowadzają.Nawet ta bieda dodaje uroku choć wstrząsa.

Miasto polskiej inteligecji,kultury i sztuki-to czuć

Jeśli bym mogła wybierać gdzie mieszkać "to tylko we Lwowie"

No i Bieszczady :105: jak to mówi teks jednej z piosenek "jeśli bieszczdzki anioł muśnie cię swym skrzydłem już jesteś ich bratem" i " bieszczd się nie opuszczat się tylko wraca"

Przecudne miejca dla artystów,inspirujące

 

[Dodane po edycji:]

 

to to miało być zdj

przepraszam za błąd w temacie :oops:

jeśli by ktoś mógł proszę o porawienie

jak widać,nic nie potrafię napisać bez byka :(:oops: a tak się staram

dyslektyczka

42732122_Obraz295.thumb.jpg.e3780933351c0900f04e05e381d732ec.jpg

117526635_Obraz268.thumb.jpg.3e72f9536e56e1a76ebbca728109df01.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

• na świecie póki co Egipt. myśl o wakacjach tam nie wywołała u mnie entuzjazmu, dla mnie był to kraj mocno przereklamowany przez wyżej srających niż dupę mających Polaczków. poleciałam i były to najpiękniejsze 2 tygodnie .. do dziś na samo wspomnienie... :105:

• w Polsce Zakopane gdzie spędziłam większość dzieciństwa i ogólnie góry, bo kocham góry..

• Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie .. uwielbiam tam jeździć na rowerze, siadać sobie w jakimś spokojnym miejscu na ławeczce i wsłuchiwać w przestrzeń, to co przyniesie wiatr, łapać promienie słońca, albo uprawiać czytanie lektury "ciekawej książki" na świeżym powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione miejsca to na pewno Chorwacja (Dalmacja), Kanion verdon (Francja), Lazurowe Wybrzeze pachnace lawenda i cale Wlochy - wloskie morza, przepiekne jeziora i gory, niesamowity klimat. Bardzo kocham Wlochy, czasem mi sie wydaje, ze tam zylam w poprzednim wcieleniu ;)

Jesli chodzi o miasta to nie bede chyba oryginalna - numerem jeden jest Paryz, za urzekajace piekno. Na drugim jest Berlin - moglabym dzisiaj sie tam przeprowadzac do tego wielokulturowego, tolerancyjnego miasta, czuje sie tu jak w domu. Trzeci Zurich - niesamowicie czysto, plynaca przez centrum miasta rzeka Limmat olsniewa blekitem. Do tego przepiekne widoki na okalajace miasto gory.

W Polsce jesli chodzi o dzikie, nieskazone cywilizacja miejsca, to na pewno Roztocze i Bieszczady. Lubie tez polskie morze, zreszta lubie wlasciwie kazde morze ;) Z miast moje ukochane rodzinne miasto - Warszawa. Wielu sie nie podoba - nie wiem czy z uzasadnionych powodow, czy z przekory, ale dla mnie jest pelna uroku, szczegolnie wiosna i wczesna jesienia. Gwarna i tetniaca zyciem z jednej strony, ospala i melancholijna z drugiej.

Poza Europa nie bylam i chyba nie bede, bo boje sie latac samolotem. Krotkie europejskie loty przyplacilam straszliwymi nawrotami nerwicy, wiec nie wiem, jakbym zniosla dalsze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze gdybym podrozowala po calym swiecie to chyba Polinezja Francuska bylaby moim ulubionym mijescem:)

 

http://api.ning.com/files/Gj*xxivjJXcFAk3yPYN9eTOx8F0-LGNb0SAPxtnynEYf8zkL1NcVVB86siAhSEDsyHcyHY64z7TrBCONLNGeV*QgFnnWBsb4/JCinBoraBora_10.jpg

 

Ju widze siebie, jak leze sobie w tym hamaku :105::105::105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeszłości w Polsce zwiedziłem m.in. Kraków - to najpiękniejsze miasto w nadwiślańskim kraju. Pociągają mnie góry, których na żywo jeszcze nie widziałem.

 

Niestety nigdy nie byłem za granicą, a miałbym duże plany, co obejrzeć. Chciałbym pojechać do Tybetu, odwiedzić jeden z klasztorów buddyjskich. Jeśli jesteśmy już w Azji, to wybrałbym się do Chin i Japonii - pociąga mnie tamtejsza przyroda i architektura. Mekka - aby poczuć klimat islamu od podszewki. Następnie Rosja - ujrzeć symbole dawnej potęgi - Moskwę i Petersburg. Czechy - zachęciła mnie do nich gra komputerowa. Serbia - piękne krajobrazy z filmów, fajne domki. Poza tym w Europie Niemcy, Francja, Włochy. W USA Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Waszyngton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×