Filmy!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Filmy!

przez 0Rh+ 20 gru 2013, 19:30
deader napisał(a):
0Rh+ napisał(a):Chciałem sobie przypomnieć Gwiezdne Wojny . Ataku klonów na trzeźwo nie da się oglądać , a po pijaku szkoda alkoholu na to coś .

Wow, ciekawi mnie jaki stan byś potrzebował do "Mrocznego Widma" :D

Właśnie oglądam "Byliśmy Żołnierzami", nie wiem czemu zawsze myślałem że to film o II WŚ a tu - zaskoczka, Wietnam :shock:

Widmem się stały stany wszelakie po , film pozostanie w niepamięci mroku ;)

Filmy!

przez deader 20 gru 2013, 19:33
0Rh+, hehe dobra odpowiedź :D Cóż, jak Gwiezdne Wojny - to tylko "stara" trylogia, najlepiej w wersji oryginalnej, niezgwałconej dodanymi efektami CGI :yeah:
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Filmy!

przez 0Rh+ 20 gru 2013, 19:34
deader napisał(a):0Rh+, hehe dobra odpowiedź :D Cóż, jak Gwiezdne Wojny - to tylko "stara" trylogia, najlepiej w wersji oryginalnej, niezgwałconej dodanymi efektami CGI :yeah:

Amen ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Filmy!

przez aardvark3 21 gru 2013, 11:44
Czy ktos tu wspomnial "Stary Wars"?
Sentyment do tego filmu umrze wraz ze mna - i do takiego wlasnie, ze starymi efektami (ponoc robionymi przez kilka miesiecy - no coz, CG zmienilo bieg historii i dodalo fajerwerkow ale co do jakosci - mozna polemizowac).
Lubie sobie czasem obejrzec dla relaksu. Od razu mi kilkadziesiat lat ubywa (mentalnie, bo grawitacja nadal ta sama :P )

Dzisiaj zas bedzie o fest pokreconych filmach japonskich (na ktorych nie wiadomo czy sie smiac czy robic mega facepalm - czyli cos jest tak durne ze az smieszne, na pewno znacie takie kawaly) - takich jak "Tokio Gore Police" czy "Funky Forest". Momentami czeski film nie wiadomo o co biega ale nie to jest wazne tylko poziom pierd*lniecia w tych produkcjach.
Et caetera, et caetera ad mortem defecatum

Filmy!

przez deader 21 gru 2013, 18:38
aardvark3 napisał(a):Czy ktos tu wspomnial "Stary Wars"?
Sentyment do tego filmu umrze wraz ze mna

Oj, coś mi się zdaje że nie ;) Przy tak dochodowej franczyzie, z tak potężną bazą fanów... Nieprędko duch Starych Warsów umrze. Już prędzej widzę zalegalizowanie Kościoła Jedi w przyszłości :P

aardvark3 napisał(a):ze starymi efektami (ponoc robionymi przez kilka miesiecy - no coz, CG zmienilo bieg historii i dodalo fajerwerkow ale co do jakosci - mozna polemizowac).

No ba, do oryginalnych efektów w SW założono przecież studio Industrial Light and Magic, speców od budowania iluzji. Tyle że pierwotne efekty to w większości animatronika, makiety, a lasery i miecze świetlne malowano ręcznie na poszczególnych klatkach filmu. CGI jak dla mnie może nie tyle powinno zniknąć z kina, bo jednak do pewnych rzeczy jest przydatne, ale kłuje mnie nadużywanie tak wygenerowanych efektów w dzisiejszych filmach. Najgorsze są całe sceny wyrenderowane komputerowo, z nienaturalnie szalejącą kamerą - niektórych to kręci, mnie mierzi bo widzę wtedy że pokazuje mi się iluzję, zupełnie inaczej wyglądają rzeczy zrobione w komputerze a inaczej takie, które de facto znajdują się przed kamerą. Zresztą, co ja się będę wymądrzał, Doug Walker już to zrobił:

Jedyną zastanawiającą rzeczą jest że Doug mówi że ludzie rzygają już CGI, a ja mam odwrotne wrażenie - często słyszę od znajomych że wybrali się do kina na jakiś wybitnie głupi film - "dla efektów" :shock:

aardvark3 napisał(a):Dzisiaj zas bedzie o fest pokreconych filmach japonskich (na ktorych nie wiadomo czy sie smiac czy robic mega facepalm - czyli cos jest tak durne ze az smieszne, na pewno znacie takie kawaly) - takich jak "Tokio Gore Police" czy "Funky Forest". Momentami czeski film nie wiadomo o co biega ale nie to jest wazne tylko poziom pierd*lniecia w tych produkcjach.

Tokyo Gore Police było zakręcone jak ruski termos, ale chyba o jeszcze większy mindfuck przyprawił mnie film (tego samego zresztą zdaje się reżysera) Robo-Geisha:

Choćby dla samych scen takich jak 0:38:15 czy 1:10:30 warto obejrzeć :D

Filmy!

przez Adam Smith 21 gru 2013, 22:38
Ostatnio obejrzałem:
Więzień Nienawiści- świetny film z ważnym przesłaniem. Edwart Norton w roli głównej :105:
12 gniewnych ludzi- akcja przez cały film toczy się w jednym pokoju, gdzie 12 panów dyskutuje nad sprawą młodocianego przestępcy. Nie nudziłem sie nawet przez moment ;)
Jestem Bogiem- nic specjalnego, ale nie uważam, żebym zmarnował czas przy tym filmie. Na nudny wieczór w sam raz.
John Carter- to samo co powyżej.
Adam Smith

Filmy!

przez Śmiercionauta 21 gru 2013, 22:41
Tomcio Nerwica, jak podobało Ci się 12 gniewnych... to polecam "12"
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Filmy!

przez aardvark3 22 gru 2013, 00:01
Śmiercionauta napisał(a):Tomcio Nerwica, jak podobało Ci się 12 gniewnych... to polecam "12"

Jak najbardziej! Nazwisko Nikity Michalkowa powinno przekonac.
A jesli juz jestesmy przy cyfrach i kinie rosyjskim, to "4"
http://www.imdb.com/title/tt0445161/?ref_=fn_al_tt_2
kinie rosyjskim? A wspominalam o "Travelling with Pets"?
http://www.imdb.com/title/tt1047845/?ref_=fn_al_tt_1

"Robo-Geishe" mam gdzies na zewnetrznej pamieci, kiedys pewnie obejrze w wolnym czasie. Dzieki za przypomnienie :D

-- 21 gru 2013, 23:06 --

deader napisał(a):

Oj, coś mi się zdaje że nie ;) Przy tak dochodowej franczyzie, z tak potężną bazą fanów... Nieprędko duch Starych Warsów umrze. Już prędzej widzę zalegalizowanie Kościoła Jedi w przyszłości :P

Mialam na mysli moj sentyment do SW ;)

Filmy!

przez Pieprz 22 gru 2013, 00:44
deader napisał(a):

Tym bardziej ze teraz wlascicielem calej marki jest disney i juz szykuja 6 kolejnych filmow w swiecie GW. A disney nie ma w zwyczaju robic kiepskich/niedochodowych filmów.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

Filmy!

przez PannaNatalia 22 gru 2013, 02:09
Ja rzadko oglądam filmy ale z racji mojego ukochanego zespołu mam sentyment do Skazanego na bluesa. Historia bohatera Sali samobójców trochę przypomina moją historię. Lubię też filmy Oskar i Pani Róża,Słodki listopad,Pearl Harbor a niezmiennie od wielu lat wzrusza mnie film Tato.
Urodzona w1992r. Od 2006r z przerwami przerobiłam Relanium, Citabax, Arketis, Anafranil, Afobam, Fluanxol, Hydroxyzynę, Setaloft, Propranolol,Pramolan i Trittico. Po 9 latach walki radzę sobie sama, bez leków.

Filmy!

przez aardvark3 22 gru 2013, 11:31
The Man From Earth

Filmy!

przez Nortt 22 gru 2013, 11:49

Tyle w temacie.
Nortt

Filmy!

przez deader 22 gru 2013, 12:52
"Hamburger Hill" - coś mnie ostatnio na filmy wojenne wzięło i kolejny (po "Paltoon") który świetnie przetrzymał próbę czasu.

Filmy!

przez 0Rh+ 22 gru 2013, 13:58
deader napisał(a):"Hamburger Hill" - coś mnie ostatnio na filmy wojenne wzięło i kolejny (po "Paltoon") który świetnie przetrzymał próbę czasu.

Dobry film wojenny zawsze się ...obroni ;)

Sortuj wg