Skocz do zawartości
Nerwica.com

Światopoglądowy temat o róznicach płci.


Gość kuba94

Rekomendowane odpowiedzi

Większość naukowców i geniuszy to mężczyźni.

 

Co do naukowców to jestem skłonna się zgodzić.

Ale co do geniuszy, niekoniecznie. Grupa ta mieści również artystów, wśród których jest wiele genialnych kobiet.

 

A twierdzenie, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn nie jest żadnym faktem, więc spokojnie z tymi subiektywnymi opiniami, bo nie będzie mi się chciało sprzątać bałaganu, który się narobi z tej prowokacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna_Modliszka,

W Polsce na jedną kobietę, która popełniła samobójstwo przypada 5 mężczyzn-samobójców. Osoby rozwiedzione czy owdowiałe są też częściej samobójcami, niż osoby żyjące w związkach małżeńskich, czy osoby w stanie wolnym. W tym przypadku pierwsze próby samobójcze pojawiają się szybko, do roku od momentu owdowienia czy rozwiedzenia.

 

źródło: http://www.chcesiezabic.pl/myslenie_samobojcy_pl.html

 

[Dodane po edycji:]

 

to kobiety częściej targają się na własne życie, mężczyźni jednak robią to skuteczniej.

To też potwierdza moją teorię inteligencji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn. Jak wspomniał Dean, liczby nie kłamią. Większość naukowców i geniuszy to mężczyźni.

Zgadzam się z tym ,że większość naukowców , wynalazców, odkrywców , artystów to mężczyźni. Jednak wcale nie świadczy to o tym ,że są bardziej inteligentni. Geniusze wcale nie są jakoś super inteligentni, wręcz przeciwnie, są tylko wybitni w swojej dziedzinie , natomiast często w innych dziedzinach są dość ograniczeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialam tylko przypomniec,że jednymi z mnostwa osob...moderującymi wikipedię jestem ja i moj narzeczony :lol:

I zapewne tysiące innych nastolatkow,ktorzy przyszli na nasze miejsce.

Także dystansu !

 

Rownouprawnienia nigdy nie będzie,bo kobiety rodzą dzieci-i to jest zasadnicza sprawa,w ktorej nikt nas nie wyręczy.

 

Co do inteligencji...U psów i kotów,to suki i kocice są kilkukrotnie inteligentniejsze,tak też jest w większosci gatunkow zwierząt.Nie pamietam jak bylo z czlekoksztaltnymi-a sama nie mam zdania.Na pewno rożnice biologiczne powodują, że inaczej odbieramy świat i szukamy innych rozwiązań..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w ogole to zgadzam się ze zdaniem"mężczyzni rzadzą światem,kobiety rządzą mężczyznami."

Głownie za pomocą seksu ale rządzą.

 

słabe to pocieszenie... :-|

mówimy o wybitnych jednostkach, ale spójrzmy na zwykłe życie. aż tak bardzo nas przewyższacie? no proszę was, te dyrdymały wynikają właśnie z zaściankowej propagandy. nie wolno tak dzielić ludzi, niejedna kobieta jest inteligentniejsza od niejednego mężczyzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-kobiety mają dużo większy wzgląd na to co wypada a co nie.
Też mi się tak wydaje.
generalnie chcą równać do
I to też zaobserwowałem, jednak nie zawsze tak jest.

To są fakty.

Większość naukowców i geniuszy to mężczyźni.

...a to już domysły.

Fakty są takie, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn.
Wbrew pozorom mężczyźni są bardziej wrażliwi od kobiet. Spójrzcie na statystyki samobójców: http://pl.wikipedia.org/wiki/Samob%C3%B3jstwo

Statystycznie na 1 kobietę przypada 4 mężczyzn.

A nie przeczytałeś o tym, że jednak więcej kobiet dokonuje prób samobójczych, tylko są mniej skuteczne, mężczyźni stosują środki cięższego kalibru.

 

Właściwie to zastanawia mnie, dlaczego kobiety nie interesują się zwykle dziedzinami technicznymi, matematyką, informatyką, inżynierią, nauką, itp., chociaż są wyjątki, to ogółu nie ciągnie do takich tematów, a szkoda.

I jeszcze nie rozumiem tego typu kobiet, których całym życiemi jest plotkowanie, oglądanie seriali, czy roztrząsanie się na temat swoich związków wkółko i od nowa. Wolę takie z pasjami, zainteresowaniami i ambicjami, których jest raczej mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij,

- zabici podczas wojny to w 80-90% mężczyźni. Dlaczego tak jest? Ich życie jest mniej warte?

- kobiety mają prawo do otrzymywania alimentów od byłych mężów, ale mężczyźni od byłych żon już nie

- co wywołuje większe oburzenie? Gdy kobieta uderzy mężczyznę, czy odwrotnie?

- podczas I Wojny Światowej spośród 8,5 mln ofiar kobiety stanowiły nieliczne wyjątki

- 97 proc. dzieci po rozwodzie rodziców trafia w Polsce do matek.

- kobiety dostają 20 lat dłużej emeryturę z kasy facetów (bo dłużej żyją i krócej robią)

- mężczyźnie nie mają pierwszeństwa stojąc w kolejkach, autobusach itd.

- mężczyźni żyją krócej :D

Więc zastanów się kto tu jest dyskryminowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda ale zauważ że teraz dalej niewielki procent odkryć ,wynalazków wymyślanych jest przez kobiety.Moim zdaniem to ta tendencja do średniości,kobiety wolą mniej a pewniej,meżczyźni wolą ryzykować żeby mieć więcej.Tylko ryzykiem mozna osiągnąć coś dużego.

 

Coś w tym jest, jednak..... Weźmy za przykład kierowców. Generalnie mężczyźni są lepszymi kierowcami, powiedziałabym, że są po prostu dobrymi. Kobiety...., cóż sama psioczę na drodzę "no tak, baba za kierownicą". Natomiast jeśli kobieta jest dobrym kierowcą, to jest naprawdę świetnym kierowcą.

Uważam więc, że są kobiety, których nie satysfakcjonuje średniość. I takie kobiety potrafią zajść naprawdę daleko, dalej niż niejeden mężczyzna. Tylko takich kobiet jest po prostu mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuba94, a Ty sie naucz czytac ze zrozumieniem-gdzie napisalam o dyskryminacji?

 

Dzieci zostają z matką-nie wiem czy to na plus dla kobiety...psychologicznie matka jest dla dziecka najważniejsza i ja nieraz sobie myslalam..

Jak tatuś zniknie,albo widuje sie z dzieckiem raz na ruski rok to jest norma,ale jak mamusia-to już będzie wyrodna,okrutna,bez serca i napiętnowana spolecznie.

Jak facet ma 3 panienki naraz-to jest kozak,niech tak samo zachowuje się kobieta-to już będzie dziwka.

Faceci giną na wojnach-kto te wojny rozpętuje?Bo chyba nie matki polki siedzące w domu z dzidziusiami i gotujące przetwory?

Testosteron-agresja,testosteron-chec walki,rywalizacji.Wywolujecie wojny,na ktorych sami giniecie osieracając swoje dzieci,żony,matki,siostry,ktore zostają z bólem na wiele lat.

Co do przemocy....ile jest kobiet na świecie,ktore tłuką i gwałcą swoich mężów?

A ile jest mężczyzn,ktorzy robią to samo ze swoimi kobietami..hmm?

 

Żeby operowac statystykami (z sensownych zrodel) trzeba je najpierw rozumieć.

Ja nie twierdzę,że ktokolwiek ma "lepiej" bądz "łatwiej",a z biologią się nie wygra.Kobiety są (nie)stety zaprogramowane na rodzenie i wychowywanie potomstwa i dopoki to sie nie zmieni-rownouprawnienia nie będzie,no bo jak?Za dużo różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom mężczyźni są bardziej wrażliwi od kobiet.

 

ja powiedziałabym, że są słabsi i mniej wytrzymali.

 

Są. I to jest wykazywane w większości BADAŃ NAUKOWYCH a nie na wikipedii. Ja do tego tematu nie zaglądam już, bo mnie trzęsie jak widzę jako podstawę wnioskowania wikipedię albo inny tego rodzaju portal. Argumenty = wnioski = dowody naukowe = podstawa do dyskusji. W innym przypadku na podstawie domysłów i zdań stworzonych na podstawie swoich żali i kompleksów nie ma co dyskutować, także ja stąd znikam.

 

 

Haha, rozwaliłaś mnie dziewczyno. Na podstawie JAKICH badań naukowych? Możesz podać jakieś nazwiska, publikacje? Ta, już to widzę. Ale może jednak mnie zaskoczysz.

 

I Korba, możesz wyjaśnić, na podstawie jakich obserwacji wnioskujesz, że są słabsi i mniej wytrzymali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO slabosc i niewytrzymalosc to nie kwestia plci, a osoby. rownie dobrze moga zrobic badanie, z ktorego wyniknie, ze 80% nerwicowcow to kobiety. i to niby bedzie swiadczyc o tym, ze kobiety sa bardziej znerwicowane? bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korba, możesz wyjaśnić, na podstawie jakich obserwacji wnioskujesz, że są słabsi i mniej wytrzymali?

 

wystarczy zajrzeć na poprzednią stronę, gdzie napisano, że na 1 samobójstwo kobiety przypadają 4 samobójstwa mężczyzn.

człowiek chce się zabić, gdy nie jest w stanie znieść bólu i cierpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło tutaj sformułowanie, że wśród mężczyzn znajduje się większość odkrywców, naukowców, polityków etc. Tylko ktoś chyba zapomniał, że ta nadreprezentacja mężczyzn w tej grupie jest spowodowana tym, że przez wieki kobiety nie miały dostępu do edukacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło tutaj sformułowanie, że wśród mężczyzn znajduje się większość odkrywców, naukowców, polityków etc. Tylko ktoś chyba zapomniał, że ta nadreprezentacja mężczyzn w tej grupie jest spowodowana tym, że przez wieki kobiety nie miały dostępu do edukacji :)
Ciekawe, czy podobny wniosek można wysnuć w kwestii rodzicielstwa ? :P Czy dlatego matka bywa postrzegana jako "najważniejsza dla rozwoju dziecka" z powodu tego, że przez wieki mężczyźni nie mieli zbyt wielkiej pieczy nad wychowywaniem potomstwa ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemądry, słyszałeś o tym, że kobiety w większości krajów świata dopiero w XX wieku otrzymały prawa spadkowe ? Wcześniej majątkiem (w tym i posagiem) dysponowali mężczyźni. Więc jednak kobiety długo były zamknięte w "stalowych klatkach". :roll:

 

Z resztą nawet do dziś istnieje pokłosie takiego traktowania, gdy o sprawach dotyczących w największej mierze kobiet (np. aborcji), najwięcej pienią się nie posłanki, tylko posłowie. :shock:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×