Skocz do zawartości
Nerwica.com

Netbook


Gość Magdaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Na przestrzeni najbliższych miesięcy będę musiała kupić netbooka. Dlatego chciałam Was zapytać- może możecie coś doradzić, jakiś konkretny model, markę?

Oczywiście zależy mi aby był jak najtańszy (będzie tylko do pracy, do normalnego użytkowania mam laptopa) ale żeby mi się nie rozleciał po miesiącu (laptop niby dobry a się rozleciał :evil: ).

Jakie mam wymagania? Ma na nim sprawnie śmigać internet. Pamięci nie musi mieć dużej- będzie na nim tylko jeden prosty program do tworzenia aukcji i trochę zdjęć. Nic prywatnego na nim nie będę przechowywać. Musi być lekki i mieć ekran w granicach 10 cali, nie mniejszy.

Ile na niego mogę wydać? Tak z biegu to 400-600zł, ale jeśli jakiś droższy wyjątkowo mi się spodoba to mogę go wziąć na raty. A, najważniejsze aby miał wgranego oryginalnego Windowsa (najlepiej XP), żadnych Linuxów itp.

Możecie coś polecić albo odradzić z własnego doświadczenia? Przyznam że nigdy nie miałam netbooka i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę a na co nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałam- ten netbook ma być tylko do obsługi jednego, prostego programu i do internetu.

Pamięć 1GB to wg mnie trochę mało, nawet jak na netbooka. Fakt, nie potrzebuję dużej pamięci, ale nawet mój pendrive ma większą pamięć ;)

Myślę, że minimum to tak ze 4GB

Że tak to łagodnie ubiore w słowa ,po co Ci do obsługi prostego programu 4Giga?

Jeśli nie będziesz go katowała siódemką albo vistą a jedynie XP-kiem to 1giga nie wykorzystasz w 20 procentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wow, piękny jest. Ale cenowo zabójczy wręcz. Na razie mnie nie stać na takowy, już jeden spłacam (jeszcze rok, a spłacany jest już dwa lata) :-| :

http://allegro.pl/listing.php/search?buy=1&category=0&from_showcat=1&sg=0&order=p&string=Sony+notebook&change_view=1

 

Piękny, ale za drogi.

 

Że tak to łagodnie ubiore w słowa ,po co Ci do obsługi prostego programu 4Giga?

Jeśli nie będziesz go katowała siódemką albo vistą a jedynie XP-kiem to 1giga nie wykorzystasz w 20 procentach

 

A myślałam nad tą wersją 7, ale coś wczoraj mój chłopak mówił że w ogóle na tych netbookach w granicach 600zł to tylko taki uproszczony windows jest, jak w nawigacji :-| Ja chcę XP mieć.

Natomiast chcę mieć więcej pamięci, ze względu na to, że w miarę z czasem i nawałem pracy mogę potrzebować większej ilości programów, bardziej rozbudowanych, zajmujących więcej pamięci, poza tym będę na kompie trzymać zdjęcia i kopie faktur. Ok, nie musi mieć dużej pamięci- ważne, aby miał wejście na kartę pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Pamięć 1GB to wg mnie trochę mało, nawet jak na netbooka. Fakt, nie potrzebuję dużej pamięci, ale nawet mój pendrive ma większą pamięć ;):pirate: Myślę, że minimum to tak ze 4GB no i koniecznie musi mieć wejście na kartę pamięci (w razie czego).

Miałaś na myśli pojemność dysku a nie pamięć. :)

1GB pamięci spokojnie Ci starczy. Dyski w notebookach mają zazwyczaj koło 120-160GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×