Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kicz i kiepski gust


Gość Natascha

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekawa co według Was jest kwintesencją kiczu i tzw. wiochy ;)

Zacznę od siebie:

Nigdy nie rozumiałam dlaczego człowiek dobrowolnie upodabnia się do dojrzałej marchwi :P - więc na pierwszym miejscu będzie u mnie opalenizna z solarium :x .

Inny kicz przychodzący mi teraz do głowy to pastelowe mydełka w kształcie serduszek. :P

 

Co uważacie za kicz- w sensie, jaki sposób ubierania się, wystroju wnętrza, jakie gadżety, może słowa i sposoby zachowania- są według Was tandetne?

 

Czy lubicie odrobinę kiczu w życiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobiną kiczu w moim życiu jest....tam ta da dam :!: Kino BOLLYWOOD - które ubóstwiam. Ja wiem, że tam wszyscy płaczą, tańczą, śpiewają, filmy są o tym samym, fabuła przewidywalna itd itd i co z tego, skoro wolę oglądnąć to niż następny film o zabijaniu, agresji, strzelaniu i wojnie...........miłe dla oka, miłe dla ucha - głowa bierze wolne na czas oglądania tego :mrgreen: Kicz nad kicze ale mój kochany :mrgreen:

 

Co do solarium, owszem jak się z nim przegina efekt jest tragiczny - ale jak ktoś korzysta z niego "normalnie" to nawet nie da się tego zauważyć.

Co nie zmienia faktu że te pomarańczowe solarisy łażące po ulicach są straszne......ale poważnie, ja się ich boję....a co jak podam rękę a ta skóra mi zostanie w dłoni? :lol:

 

Co do tandety i kiczu nie cierpię :

- białych kozaczków....w ogóle białe obuwie to na ślub, komunie, ewentualnie białe japonki lub sandałki.....

- zestawienia skarpeta (marki SPORT) + sandał męski

- dziewczyn ufarbowanych na mega blond lub czerń z 10 centymetrowymi odrostami koloru absolutnie przeciwstawnego

- wszelakich serduszek, piesków, misiów, kotków - serwowanych nam wszędzie z okazji walentynek. Z napisem kocham cię mój misiu .......

- wklejania 25 swoich zdjęć na portale społecznościowe z chłopakiem/dziewczyną : "to ja & mój misiu"

- sukienek ślubne tzw: "na kole" ....bezy....

- żenujących przyśpiewek na oczepinach,

- Chłopaków w dresach .....a do tego z biżuteryją w stylu łańcuch

- Kiczowate jest też dla mnie ślepe podążanie za modą.....widoczne to jest teraz w związku z panującą modą na legginsy....boszz....

 

Natomiast mam problem z mamą....jest maniakiem tandetnych ozdób świątecznych, generalnie wszystko co świeci, mruga i wydaje odgłosy jej się podoba, wiecie te okrutne świecące gwiazdy ze światełek, grające kolędy....muszę jej pilnować w sklepach, żeby czegoś takiego nam nie sprawiła :lol:

A to z jej ostatnich tandeciarskich łowów :

lampa-swiatlowodowa.jpg

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, ja kiedyś o mały włos nie nabyłam takiej lampki :oops::lol:

A co do odrostów- najgorsze są te przy włosach ufarbowanych na czarno, wtedy delikwentka wygląda, jakby miała łyse placki na głowie.

 

[Dodane po edycji:]

 

Aha, jestem miłośniczką kiczowatych przycisków do papieru :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shadow_no

Ostatnie zdjecia, haha, umieram ze smiechu! Hardkor :lol: I przypomniał mi się gość co u mnie jeździł po mieście. Samochód stare uno, tłumik to najgłośniejszy na świecie i sie woził koleś na maxa, gaz full do dechy :lol:

A dla mnie kiczem jest:

 

- wieśniaki we włosach na żel i tuningowanych golfach, plaga mojego miasta z muzą techno/disco polo na głos wyrywający na to "lachony".

- pomarańczowe pedzie z solarium wcześniej wspomniane.

- zielone gumiaki z centrów handlowych. Zauważył ktoś z was może w centrach handlowych typu silesia można czasami zobaczyć osobników po solarze, włosach na żel, koszulkach w paski i dziwnych śmiesznych, wysokich butach przypominających nowoczesne gumiaki. Nie wiem skąd tacy się urwali. Normalnie wtf :P

- kolesie idący ulicą i słuchający hip hopu na komórce. Żal :D

I sławny hit - emo-murzyn:

nbn.JPG.dc49200bbd9e81b1b10fe077ab2dd895.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może coś ode mnie, zapewnie znacie: luntek - król internetu, piguła z gdyni- królowa internetu, gracjan roztocki - :?: Jola Rutowicz & Dorota Doda - królewny kiczu i tandety.

 

Gdyby ktoś nie wiedział o kogo chodzi. ;)http://www.youtube.com/user/luntek17?blend=1&ob=4#p/a/u/1/B8mj2rznO8I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo matko! paradoksy, prawie uciekłam od kompa :hide:

 

Przypomniało mi się jak ktoś nazwał piosenkę ''Suczki'' typowym gównem z dupy :lol:...śmiać mi się chciało bo sama bym tego lepiej nie nazwała.

Wkleję inne takie ''gówno z dupy'' :P.

Kiedyś włączam TV a tam :shock:http://www.youtube.com/watch?v=_if7AU9bxOY... jak słyszę takie rymy częstochowskie to nie wiem...śmiać się czy płakać :silence:

 

[Dodane po edycji:]

 

suicidesilence, teraz zobaczyłam twój załącznik... :lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALEKS to trafiłaś w samo sedno. :lol:

Puszczanie tej kaszany powinno być karalne ... to gwałt na uszach! :silence: Spuszczenie wody w toalecie brzmi lepiej.

Tej ''czikulinki'' nie znam, może to i dobrze ... już sam tytuł mnie powala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×