Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myśli i rozważania o naszej POLSCE


montechristo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Myśłe że taki temat jest potrzebny. Zarówno dla nas tu w Polsce jak i naszych rodakach za granica.

Sam mieszkałem w Londynie i wiem jakie to ważne.

 

Myślę że rozmowy i wzmacnianie w nas identyfikacji z nasza ojczyzną to ważna i ponadczasowa sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bardzo proszę kulturalnie, z poszanowaniem przekonań innych osób, bez obrażania, wyzwisk :smile:

 

 

Oczywiście. Jak zawsze. Po to został założony ten watek. Właśnie w celu przestrzeni do dyskusji na tematyke zwiazaną z naszą ojczyzną.

I umacnianiem naszego patriotyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie jestem patriotką.........uwielbiam historię Polski, jest bardzo ciekawa, obfitująca w wydarzenia, najczęściej bolesna ale też i chwalebna..........ale, w obecnych czasach - gdybym otrzymała propozycję z jakiegoś państwa zachodniego, czy wschodniego - dobrej pracy, możliwości rozwoju, zaplecza finansowego szybko bym wyjechała. Pewnie brakowałoby mi rodziny i przyjaciół ....i jedzenia .....ale nie jestem zbytnio przywiązana do miejsc, bardziej do ludzi....ale z drugiej strony Polska to MY, język, kuchnia, mentalność itd itd..........ale generalnie wyobrażam sobie życie na obczyźnie bez żadnych problemów.

 

Męczy mnie zaś to jak bardzo nasz kraj dopuszcza do polityki i interesów wewnętrznych kościół i religię........nie pochwalam tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko bardzo proszę kulturalnie, z poszanowaniem przekonań innych osób, bez obrażania, wyzwisk :smile:

 

 

Oczywiście. Jak zawsze. Po to został założony ten watek. Właśnie w celu przestrzeni do dyskusji na tematyke zwiazaną z naszą ojczyzną.

I umacnianiem naszego patriotyzmu.

 

To było za siebie samego. Ale cieżko mi gwarantować z wszystkich. Ten wątek jest demokratyczny i dla wszystkich bez względu na opcję. On jest dla Polaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę podobnie jak Linka. W zasadzie jedyne co mnie trzyma w Polsce to rodzina i Bałtyk. Ale w zasadzie nad Bałtykiem mogłabym mieszkać także w Niemczech czy np w Danii, Szwecji (przynajmniej nikt by mi roweru nie ukradł spod domu :!: ).

Reasumując jedyne co mnie tu trzyma to rodzina, bo wiem że ciężko by mi było daleko od nich.

 

Kocham Polskę, ale wyobrażam sobie życie poza Polską. Kocham historię Polski, jednakże to co się obecnie dzieje w tym kraju to jakieś jaja są wg mnie. Wystarczy spojrzeć ilu młodych ludzi wyjeżdża- muszą mieć jakiś powód. Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana tego kraju. Ale to jest chyba niemożliwe... Nawet przytoczony wyżej przykład z rowerem- w takiej Danii stoją rowery luzem i nie ma problemu. Ludzie są kulturalni, uśmiechnięci... A w Polsce? Weż zostaw rower na ulicy...

 

p.s. Mnie też męczy mieszanie religii w politykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zostałam jakieś 3 lata temu okradziona na terenie Niemiec (z bardzo dużej sumy, praktycznie rocznych oszczędności), także nie podoba mi się takie generalizowanie - jak to tylko w Polsce można zostać okradzionym.

Osobiście nigdy w życiu nie wyjechałabym na stałe za granicę, zdobyłam tutaj wykształcenie, mam bardzo dobrą pracę, rodzinę, dom... Wszystko co mi potrzebne do szczęścia. Nie chciałabym żyć nigdzie indziej. Ponadto jestem przywiązana do polskiej kultury, obyczajów - nie wyobrażam sobie siebie pomiędzy ludźmi mającymi inne zwyczaje, inny język, inną tradycję i całkiem odmienne dziedzictwo kulturowe.

 

Można powiedzieć że lubię moją ojczyznę, niestety jestem bardzo zawiedziona postawą moich rodaków w obecnej sytuacji - wielkiej tragedii narodowej. Ostatnie protesty (w czasie żałoby narodowej) pokazały, że nie uznajemy żadnych świętości (oczywiście nie wszyscy, ale wielu spośród nas), nie mamy szacunku dla urzędów, jesteśmy kłótliwi, małostkowi i samolubni. Nie podoba mi się to bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy numer robili moi dawni koledzy z podstawowki- wlasnie w Danii. Pojechali tam pracowac przy drzewkach ^^ , potem dojechali tam Litwini jacys. Po pewnym czasie skapli sie, ze nie w miejscowym sklepie samoobslugowym ( sporym dosyc 150-200 m2) nie ma monitoringu ani ochrony i zaczal sie proceder wynoszenia najdrozszych trunkow. Ladnie tego wyniesli ! Gdzies po 3 miechach zostal zalozony monitoring....

 

Oczywiscie generalizowanie i wrzucanie wszystkich do jednego wora jest zle - wszedzie mozna miec kiszke przetrzepana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek- ja po wizycie w Danii jestem zachwycona wręcz tamtym krajem, i wiem, że gdyby leżał bliżej PL to chciałabym tam mieszkać. A może inaczej- chciałabym, żeby Polacy tacy byli.

Nie licząc tego, że w Kopenhadze nie ma prawie wcale sklepów (zeszłam całą na pieszo i znalazłam tylko jeden spożywczak w centrum) to ulice są bardzo czyste, ludzie bardzo otwarci i pomocni, wszędzie stoją rowery, są także rowery 'państwowe'- wsiadasz, jedziesz, i zostawiasz na innym 'przystanku'. Ludzie zostawiają motory, rowery- i nikt ich nie rusza! Mają okna na wysokości wzroku, nie mają firanek- ja sobie zaglądałam i widziałam co koleś w tv ogląda! Naprawdę to jest całkiem inny świat.

 

Żałuję, że Polska tak nie wygląda. Chciałabym sobie kupić motor, nawet mam pieniądze- i co jak nie mam garażu? Postawię przed domem to mi buchną w ciągu minuty... A i z garażu zajumają zaraz...

 

Rozumiem, Agnieszko, że złodziejstwo jest wszędzie, ale skądś się wziął 'mit' o tym, że w Polsce nawet auta nie można zostawić bezpiecznie na ulicy.

Ja miałam ostatnio najlepszy na to przykład- skrzynia w aucie nam padła. No i stało auto, pod moim oknem, pod latarnią, chyba miesiąc nie ruszane - któregoś dnia mój chłopak poszedł do niego wyciągnąć coś z bagażnika- a tam wszystkie zamki rozkręcone, popsute, lakier koło nich porysowany- WSZYSTKIE! Dzięki Bogu, że co jak co ale to auto ma zamki pancerne jak czołg i nie udało im się go ukraść :evil: Kilka lat temu mojemu chłopakowi ukradli motor spod domu (domu, nie bloku!, z jego podwórka), na szczęście się potem znalazł...

 

A weż wyjdz w Polsce wieczorem na ulicę sama... Strach się bać! Mi już nożem jeden świr kiedyś na przystanku groził.

Na szczęście znalazłam wyjście z tej sytuacji całej mojej- wyprowadzę się nad morze, będę mieszkać w lesie, z daleka od tych wszystkich ludzi, w ciszy i spokoju. I wtedy wszystko będzie na miejscu- spokój, rodzina, Bałtyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle jestem zafascynowana Skandynawią, mam ciocię w Szwecji i spędziłam tam sporo czasu - na plus mogę dodać (to czego nie ma u nas):

-fenomenalne zaplecze socjalne (zasiłki, dopłaty, dla matek,na dzieci, na szkołę, do mieszkań)

-Genialna pomoc psychologiczna dla osób z problemami ( to mnie ciekawiło) cała sieć ośrodków dla osób z problemami

-Bardzo dobre drogi

-małe bezrobocie

-znajomość języka angielskiego (od małego 8 letniego kajtka po starowinkę - zawsze sie dogadasz)

 

Co na minus - jest tego troszku -

-Charakter tych mega flegmatycznych Szwedów doprowadzał mnie nerwusa do szału ;)

-Ciężko jest tam mimo wszystko obcokrajowcom, silnie zakorzeniony nacjonalizm daje o sobie znać, niestety o czym się nie pisze nie rzadkie są przypadki nielegalnych partii faszystowskich

-Oni się nie spotykają, nie przychodzą do siebie w odwiedziny - nie daj Boże nie zapowiedziani, są bardzo mili, uprzejmi - ale, jak to północ zimni ;) Tam na porządku dziennym jest to, że rodzeństwo mieszkające od siebie dajmy na to 3 km nie widuje się przez kilka lat :shock:

-Trudny język

 

 

Jest też wiele innych spraw które Szwedów w Polsce fascynują, moja ciotka ma męża rodowitego Szweda i on po kilkunastu wizytach tutaj jest zachwycony Polską (choć widzi jej wady dokładnie), zachwycony ludźmi - oświadczył, że chciałby być tu pochowany. O czymś to świadczy.

 

agnieszka.m, mówisz, że sprawia ci przykrość to co widzisz - a z czego wynikały nasze problemy w dawnej historii? Właśnie z tego, ze jesteśmy kłótliwi, w gorącej wodzie kąpani, już stare powiedzenie mówi : Gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka Polska jest taka jest, raz dobra raz zła. Mozna polemizowac i tak każdy człowiek ma inne zdanie. Ale w koncu taka uroda człowieka, istoty myslącej. Ina temat gustów sie nie dyskutuje, a juz napewno nie narzuca sie swojej opini innym na siłe.

 

Co do wyjazdu i życia w innym kraju to ja nigdy nie wyjade. Byłam kilka miesiecy w Belgii, Anglii, i za zadne skarby nie wyjade, nawet jakby mi dawali złoty zamek i kufer skarbu, ni *uja :) Juz jestem z natury takim patriotą-domatorem, mam sentyment do kraju, to tradycji, obyczajów, kuchni itd itp. Choc nie zawsze zgadzam sie z jakas sytuacja polityczna czy społeczna i wiele rzeczy mnie dobija. To chce zostać tutaj, tu życ i wychowywac w przyszłosci dzieci.

Jestem przywiązana do tego kraju, emocjonalnie , tu sie urodziłam i tu zdechne, i nikt nie przesadzi mnie na inna ziemie.

To jest tylko moje zdanie, moj opis uczuc, moze wg innych to naiwne i głupie, ale juz taka jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, to że Polacy zawsze byli narwani i konfliktowi, to ja niestety doskonale wiem (stukałam historię przez 8 lat szkoły plus 5 lat studiów :smile: ), ale nie podoba mi się to, że nie potrafią sie pohamować w czasie żałoby narodowej, którą ja np. odczuwam bardzo mocno (zwłaszcza obecną). Każdy ma prawo do własnej opinii, ale nie powinno się jej publicznie wykrzykiwać w tak wyjątkowym okresie, to jest po prostu niesmaczne. Jak dla mnie takim zachowaniem Polacy pokazują niestety że - tak jak pisałam - nie uznają żadnych świętości...

 

A co do opinii na temat Polski, to moja znajoma również wyszła za Szweda, który jest Polską oraz gościnnością i otwartością Polaków wręcz oczarowany i przyjężdża tutaj przy każdej nadarzającej się okazji. Wręcz chce na emeryturze się tutaj przeprowadzić, tak mu się Polska podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie mieszkanie w swoim czy nie swoim kraju nie ma bezposredniego zwiazku z patriotyzmem

jest wielu Polakow mieszkajacych na obczyznie i na pewno nie mozna zarzucic im braku patriotyzmu tylko dlatego ze nie mieszkaja w Polsce

przeciez chodzi o szacunek w ogole o postawe okreslone dzialania i o uczucia wzgledem kraju i rodakow

jaka Polska jest jacy sa Polacy kazdy wie bo widzi ale wiadomo tez ze kazda milosc bywa trudna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wam powiem tylko tyle jeszcze, że jedna osoba dość mi bliska znalazła męża w Norwegii (Polak, ale tam mieszka i pracuje) no i przeprowadziła się do niego. Pracują tam obydwoje, on przy budowie- zarabia na nasze 15tys miesięcznie (fakt, tam życie jest drogie w przeliczeniu na nasze). Ona też pracuje, jako lekarz. Mają dom na fiordach i okropnie im zazdroszczę tego, że jak rano otwierają okno w sypialni to czują zapach morza, mogą puścić psa a ten tam ma raj- tyle przestrzeni do biegania... :roll: Cisza, spokój.

Jedyny minus u nich to brak budulca jakim jest ziemia, piasek- tam są same skały, więc mają domy drewniane ale np nie mają z czego sobie kominka wybudować.

Chociaż tak się teraz głębiej zastanawiam... Też bym chyba długo bez Polski nie wytrzymała... Jednak co moja ziemia to moja.

Wstyd mi tylko za polki, które jeżdżą do UK i się tam sprzedają- coraz więcej znajomych którzy stamtąd wrócili mi o tym mówi. Że szarańcza polska zalała UK a polki oddają się Afroamerykanom i Hindusom za kasę, a potem tamci mają opinię już wyrobioną o polkach... Wstyd jak nie wiem co.

 

No, to tyle miałam do powiedzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubię Polskę. I ludzi tu mieszkających.

Polacy są bardzo ambitni, zdolni, i pracowici - mieszkałem pół roku w Londynie, wcześniej we Frankfurcie, troche w holandii i holendrzy i angole nas lubią.

Również inne nacje takie jak Brazylia nawet Ekwador.

 

Mniej za to lubią niemców i rusków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co lubię w Polsce to to, że pełno w niej jest Polaków i że nie ma gett pełnych imigrantów z Afryki, Bliskiego Wschodu i innych dziwnych miejsc.

 

Jakbym wyjechał to najprawdopodobniej bym starał się zasymilować, bo tak powinni postępować imigranci.

 

Osobiście, nie jestem patriotą, bardziej nacjonalistą.

 

Co do państwa Polskiego. Drażni mnie coś co nazywam "Syndromem Reptoida", tzn. to, że urzędnicy państwowi różnych szczebli często nie mają podstawowej ludzkiej cechy jaką jest odpowiedzialność za swoją pracę i za to co czynią innym ludziom. Mogą podejmować różne absurdalne i szkodliwe decyzje a nie ponoszą za to odpowiedzialności. Władza bez odpowiedzialności jest bardzo szkodliwa, przypuszczam że także dla psychiki.

 

rowery

Mnie zastanawia się jak to się stało, że w Polsce, gdzie do niedawna większość ludzi nie mogła sobie pozwolić na samochód, praktycznie wszystkie dróg w miastach została zarezerwowana dla samochodów. Przecież ludzie mogliby sobie dużo szybciej kupić rowery niż samochody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dowód jak uroczystość jest odbierana na całym świecie. To prawdziwy hołd poległym. Możemy być dumni.

Przedstawiciele 98 państw oficjalnie potwierdzili swój udział w niedzielnych uroczystościach pogrzebowych pary prezydenckiej - poinformowało MSZ. Oprócz tego do Krakowa przyjadą również wysocy przedstawiciele Rady Europejskiej, Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, NATO, ONZ i Rady Europy.

Oficjalnie przyjazd na uroczystości zapowiedzieli dotąd przedstawiciele 98 państw: 69 delegacji państwowych i 29 ambasadorów.

 

W uroczystościach pogrzebowych wezmą także udział m.in.: przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy, przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen i sekretarz generalny Rady Europy Thorbjorn Jagland.

 

Poniżej podajemy (w kolejności alfabetycznej) za MSZ najnowszą listę najważniejszych przedstawicieli delegacji, którzy drogą oficjalnych not potwierdzili przyjazd do Krakowa:

 

AFGANISTAN

 

Prezydent Hamid Karzaj

 

ARMENIA

 

Przewodniczący parlamentu Howik Abrahamian

 

ALBANIA

 

Prezydent Republiki Albanii Bamir Topi

 

ALGIERIA

 

Sekretarz stanu Abdelaziz Belkhadem

 

AUSTRALIA

 

Gubernator Generalna Quentin Bryce z małżonkiem

 

AUSTRIA

 

Prezydent Heinz Fischer z małżonką

 

AZERBEJDŻAN

 

Premier Artur Rasizade

 

BELGIA

 

Książę Filip z małżonką

 

BIAŁORUŚ

 

Przewodniczący Parlamentu Boris Batura

 

BOŚNIA I HERCEGOWINA

 

Przewodniczący Prezydium BiH Haris Silajdić

 

BUŁGARIA

 

Prezydent Georgi Pyrwanow

 

CHORWACJA

 

Prezydent Ivo Josipović

 

CHINY

 

Specjalny Wysłannik Rządowy, minister transportu LI Shenglin

 

CYPR

 

Prezydent Demetris Christofias

 

CZARNOGÓRA

 

Prezydent Filip Vujnovic z małżonką

 

Minister spraw zagranicznych Milan Rocen

 

CZECHY

 

Prezydent Vaclav Klaus z małżonką

 

DANIA

 

Królowa Małgorzata

 

Minister spraw zagranicznych Lene Espersen

 

EGIPT

 

Minister współpracy międzynarodowej Aboulanga Fayza

 

ESTONIA

 

Prezydent Toomas Hendrik Ilves z małżonką

 

Premier Andrus Ansip

 

FINLANDIA

 

Prezydent Tarja Halonen

 

FRANCJA

 

Prezydent Nicolas Sarkozy

 

Minister spraw zagranicznych Bernard Kouchner

 

GRECJA

 

Premier Jeorjos Papandreu

 

GRUZJA

 

Prezydent Micheil Saakaszwili z małżonką

 

HISZPANIA

 

Król Juan Carlos z małżonką

 

Premier Jose Luis Zapatero

 

HOLANDIA

 

Premier Jan Peter Balkenende

 

Książę Willem-Alexander

 

IRAK

 

Minister Przemysłu Fawzi Fransa Toma

 

IRAN

 

Wiceminister Republiki Islamu ds. Europejskich Ali Ahani

 

IRLANDIA

 

Prezydent Mary McAleese z małżonkiem

 

ISLANDIA

 

Prezydent Olafur Ragnar Grimsson

 

IZRAEL

 

Minister spraw zagranicznych Avigdor Lieberman

 

KANADA

 

Premier Stephen Harper

 

KAZACHSTAN

 

Przewodniczący Parlamentu Urał Muchamedżnanow

 

KATAR

 

Emir Kataru Hamad Bin Khalifa Al Khani z małżonką

 

KOLUMBIA

 

Wiceprezydent Francisco Santos z małżonką

 

KOREA POŁUDNIOWA

 

Premier Chung Unchan

 

KOSOWO

 

Prezydent Fatmir Sedjiu

 

KUWEJT

 

Wysłannik Jego Wysokości Emira Państwa Kuwejt

 

LICHTENSTEIN

 

Książę Alois

 

LITWA

 

Prezydent Dalia Grybauskaite

 

LUKSEMBURG

 

Wielki Książę Luksemburga Henryk

 

ŁOTWA

 

Prezydent Valdis Zatlers z małżonką

 

MACEDONIA

 

Prezydent Gjorge Iwanow

 

MAROKO

 

Premier Abbas El Fassi

 

MEKSYK

 

Minister spraw zagranicznych Patricia Espinoza Cantellano

 

MOŁDAWIA

 

Pełniący obowiązki prezydenta Mihai Ghimpu

 

MONAKO

 

Książę Albert II

 

MONGOLIA

 

Wiceprzewodniczący Wielkiego Churału Państwowego Nyamaa Enkhbold

 

NIEMCY

 

Prezydent Horst Koehler z małżonką

 

Kanclerz Angela Merkel z małżonkiem

 

NIGERIA

 

Minister spraw zagranicznych Odein Ajumogowia

 

NORWEGIA

 

Król Harald V

 

Minister spraw zagranicznych Jonas Gahr Store

 

NOWA ZELANDIA

 

Gubernator Generalny Anand Satyand

 

PAKISTAN

 

Minister obrony narodowej Chaudhry Ahmad Mukhtar

 

PALESTYNA

 

Specjalny Przedstawiciel Prezydenta Mahmouda Abbasa Nabil Shaath

 

PORTUGALIA

 

Minister spraw zagranicznych Luis Amado

 

ROSJA

 

Prezydent Dmitrij Miedwiediew

 

RUMUNIA

 

Prezydent Traian Basescu

 

SERBIA

 

Prezydent Boris Tadic

 

SŁOWACJA

 

Prezydent Ivan Gaszparovicz z małżonką

 

Premier Robert Fico

 

Przewodniczący Parlamentu Pavol Paska

 

SŁOWENIA

 

Prezydent Danilo Turk

 

STANY ZJEDNOCZONE

 

Prezydent Barack Obama

 

Sekretarz Stanu Hillary Clinton

 

SZWAJCARIA

 

Prezydent Konfederacji Doris Leuthard

 

SZWECJA

 

Król Karol XVI Gustaw

 

Minister spraw zagranicznych Carl Bildt

 

TURCJA

 

Prezydent Abdullah Gul

 

UKRAINA

 

Prezydent Wiktor Janukowycz

 

Minister spraw zagranicznych Kostiantyn Hryszczenko

 

WATYKAN

 

Kardynał Angelo Sodano

 

WŁOCHY

 

Premier Silvio Berlusconi

 

Przewodniczący Senatu Renato Schifani

 

WĘGRY

 

Prezydent Laszlo Solyom

 

Premier Gordon Bajnai

 

WIELKA BRYTANIA

 

Książę Walii Karol

 

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

 

Minister kultury Abdul Rahman Mohammed bin Nasser Al. Owaais

 

W uroczystościach swoje państwa reprezentować będą ambasadorzy: ANGOLI, ARABII SAUDYJSKIEJ, ARGENTYNY, BRAZYLII, CHILE, EKWADORU, FILIPIN, INDONEZJI, JAMAJKI, JEMENU, KAMBODŻY, KENII, LESOTHO, LIBANU, MALEZJI, MALI, NAMIBII, PANAMY, PERU, RPA, SRILANKI, SYRII, TAJLANDII, TANZANII, TUNEZJI, URUGWAJU, WIETNAMU, WYBRZEŻE KOŚCI SŁONIOWEJ, WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA.

 

 

RADA EUROPEJSKA

 

Przewodniczący Herman Van Rompuy

 

KOMISJA EUROPEJSKA

 

Przewodniczący Komisji Jose Manuel Barroso z małżonką

 

Komisarz Janusz Lewandowski

 

NATO

 

Sekretarz generalny Anders Fogh Rasmussen

 

PARLAMENT EUROPEJSKI

 

Przewodniczący Jerzy Buzek

 

Wiceprzewodnicząca Rodi Kratsa-Tsagaropulu

 

ONZ

 

Dyrektor Generalny Biura ONZ w Genewie Siergiej Ordżonikidze

 

RADA EUROPY

 

Sekretarz Generalny Thorbjorn Jagland z małżonką

 

ZAKON MALTAŃSKI

 

Wielki Kanclerz Zakonu Jean Pierre Mazery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowery

Mnie zastanawia się jak to się stało, że w Polsce, gdzie do niedawna większość ludzi nie mogła sobie pozwolić na samochód, praktycznie wszystkie dróg w miastach została zarezerwowana dla samochodów. Przecież ludzie mogliby sobie dużo szybciej kupić rowery niż samochody.

 

Bo Polski naród jest leniwy, a niestety rower wymaga trochę wysiłku :?

Właśnie, Sorrow, Twojego zdania w tym temacie byłam wyjątkowo ciekawa, bo widziałam Twoje zdjęcia i zauważyłam, że masz ciemniejszy odcień skóry (dla mnie na plus :smile: ). Nie masz z tym problemu w naszym kraju? Nie spotkałeś się nigdy z jakimiś debilnymi docinkami? I jeśli jeszcze mogłabym spytać- od urodzenia mieszkasz w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Polski naród jest leniwy, a niestety rower wymaga trochę wysiłku :?

Bardziej kwestia tego, że rower nie daje poczucia bezpieczeństwa na drodze przeznaczonej dla samochodów.

 

Nie masz z tym problemu w naszym kraju? Nie spotkałeś się nigdy z jakimiś debilnymi docinkami?

No, zdarza się - jak spotykam debili/trolli. Choć w sumie to dość rzadko.

 

I jeśli jeszcze mogłabym spytać- od urodzenia mieszkasz w Polsce?

Od urodzenia. Zresztą mój były ojciec (Nigeryjczyk) mnie porzucił zanim się urodziłem, więc nawet nie miałem zbytniego kontaktu z obcą kulturą jego kraju.

 

To dowód jak uroczystość jest odbierana na całym świecie. To prawdziwy hołd poległym. Możemy być dumni.

No, jaszczury się zbierają by pochować jednego ze swoich. Tak swoją drogą, to...

Egipt? Nigeria? Azerbejdżan? Chiny? Iran? Katar? Kuwejt? Mongolia? Palestyna? Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Równie dobrze mogliby przylecielecieć z kosmosu. O co tu biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiersz.

 

Prawdę mając na ustach, a kłamstwo w kieszeni,

będąc zgodni ze stadem, z rozumem w konflikcie,

dzisiaj lekko pobledli i trochę stropieni,

jeśli chcecie coś zrobić, to przynajmniej milczcie!

 

Nie potrzeba łez waszych , komplementów spóźnionych

Waszej czerni, powagi, szkoda słów, nie ma co,

dzisiaj chcemy zapomnieć wszystkie wasze androny

wasze żarty i kpiny, wylewane przez szkło.

 

Bo pamięta poeta, zapamięta też naród

wasze jady sączone, bez ustanku dzien w dzień.

Bez szacunku dla funkcji, dla symbolu, sztandaru...

Karlejecie pętaki, rośnie zaś Jego cień!

 

Od Okęcia przez centrum, tętnicami Warszawy.

Alejami, Miodową i Krakowskim Przedmieściem

jedzie kondukt żałobny, taki skromny choć krwawy.

A kraj czuje - prezydent znowu jest w swoim mieście

 

Jego wielkość doceni lud w mądrości zbiorowej.

Nie potrzeba milczenia mącić fałszu mdłą nutą

Na kolana łajdaki, sypać popiół na głowę

Dziś możecie Go uczcić tylko wstydu minutą!

 

Marcin Wolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jaszczury się zbierają by pochować jednego ze swoich. Tak swoją drogą, to...

Egipt? Nigeria? Azerbejdżan? Chiny? Iran? Katar? Kuwejt? Mongolia? Palestyna? Zjednoczone Emiraty Arabskie?

Równie dobrze mogliby przylecielecieć z kosmosu. O co tu biega?

Jakie znowu jaszczury i o co chodzi z kosmosem, bo nie rozumiem :shock::roll: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka i Magdalenabmw urobiłyście sobie jakis mit Skandynawii. Gdyby tam bylo tak dobrze nie mieliby jednego z największych odsetków samobójstw na świecie. Zresztą moja siostra po pobycie w Szwecji stwierdziła, że w zyciu nie była w nudniejszym miejscu a najeździła się sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×