Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do kociarzy


Gość Natascha

Rekomendowane odpowiedzi

Moja kicia ostatnio nie może się najeść, cały czas miauczy przy misce. Stała się tez mało ruchliwa. Do tej pory jej ulubionym hobby był parkour i otwieranie domowych szafek ;). Teraz praktycznie tylko je i śpi. Niedawno była u weta i fizycznie jest zdrowa.

Co jej moze być? Czy mogła sobie uroić ciąze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natascha, moze ma nerwicè?? :D a tak serio.moj kot robi tak samo,i wet powiedzial mi ze raz w miesiàcu mam go odrobaczac..a poza tym moze po prostu zrobila sie lakoma??ile kicia ma latek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natascha, moze ma nerwicè?? :D

Albo wkurza się, że ma bezrobotną właścicielkę i najada sie na zapas póki jeszcze mam na karmę ;):D

A tak na serio, ma 3 lata i do tej pory nigdy się tak nie zachowywała. Dostaje zastrzyki hormonalne- wet tak zalecił. Raczej nie ma robaków bo utyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak jest w ciąży...w końcu wiesz....marzec za nami :mrgreen:

Za dziewczynami, odrobaczyć, zobacz (wiem, że to dziwnie zabrzmi) jakie robi kupy, czy są takie jak kiedyś, może ma problemy z trawieniem, czy była w ogóle kiedyś kotna?

 

W prawdziwej ciąży na pewno nie jest i nigdy nie była. Kupy robi normalne, tylko więcej.

To raczej ma psychiczne podłoże ... eh, szkoda ze nie ma psychologów dla kotów.

 

[Dodane po edycji:]

 

Słyszałam o tym ropomaciczu, ale Niunia ma skazę białkową i mogłaby nie tolerować karmy dla wysterylizowanych kotów. A co za tym idzie mieć problem z nerkami. Boję się ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kicia ostatnio nie może się najeść, cały czas miauczy przy misce. Stała się tez mało ruchliwa. Do tej pory jej ulubionym hobby był parkour i otwieranie domowych szafek ;). Teraz praktycznie tylko je i śpi. Niedawno była u weta i fizycznie jest zdrowa.

Co jej moze być? Czy mogła sobie uroić ciąze?

 

Marcowanie. A Twoja kotka ma ruję i może ją mieć nawet co dwa tygodnie, a może i co rok, zależy od kotki. Moja ma to samo. Idz do weta po zastrzyk (ok. 45zł, ale grozi ropomaciczem) a najlepiej niech ją wysterylizuje (ok 150-200zł).

 

Wiem, że ludziom wydaje się, że jak kot ma ruję to wyje i się ociera. Ale tak naprawdę każda kotka inaczej to przechodzi np moja podobnie jak Twoja. Skoro wet wykluczył choroby to znaczy że ma ruję. Na ciążę urojoną mi to nie wygląda, zwierzę wtedy inaczej się zachowuje, poza tym takie coś to mają psy, w życiu nie słyszałam żeby kotka coś takiego miała, no ale kto wie.

 

[Dodane po edycji:]

 

p.s. Twoja kotka ma 3 lata w tym wieku koty się zmieniają- już nie jest dzidzią, ale dojrzewa i więcej się leni i więcej je, zamiast biegać. TO NORMALNE :smile: Uwierz mi, miałam już wiele kotów a teraz mam dwuletnią syjamkę :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka- no właśnie doczytałam że miała zastrzyki ale już nie mogłam edytować posta :smile: Wg mnie trzeba ją wysterylizować.

A że tak się nagle zmieniła... Moja to samo ma, a jest rok młodsza. To normalne. Młody kot mało je, świruje... a potem dorasta, zaczyna żreć jak kombajn i ciągle śpi... Moja wstaje tylko po to żeby zjeść (raz na 30 minut :!: ) i żeby podrzeć pyska na cały dom za swoim samcem alfa (jej pan do pracy chodzi).

 

Ot, koty... Nie ma czym się martwić :smile: To na pewno nie żadna urojona ciąża. Mój pies, a właściwie suczka, miała kiedyś ciążę urojoną, ciągle piszczała i targała lalkę w zębach (spała z nią itd)... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mój kot miauczy o jedzenie chociaż dostaje tyle ile powinien to po prostu mu nie daję. Chyba nie ma nic gorszego niż przekarmiony gruby kot, który jest zaprzeczeniem kociej zwinności.

 

Czasem jak marudzi to zmieniam mu jedzenie, zazwyczaj to pomaga. A w ogóle staram się karmić też nie takim z puszki ale domowym - czasem surowe skrawki kurczaka, ser biały, ser żółty, jakiś kawałek kiełbasy, resztki z rosołu itd. Myślę, że mu służy :) Generalnie mój kot je prawie wszystko co ja ;)

 

Albo możesz jej zasadzić trawę / żytko w doniczce do obgryzania, bo koty to lubią i pomaga im na trawienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Albo możesz jej zasadzić trawę / żytko w doniczce do obgryzania, bo koty to lubią i pomaga im na trawienie :)

 

Weż nic nie mów :-| Nakupiłam mojej kilka worków, zasiałam... a ona nawet na to nie raczyła spojrzeć :? I dalej gryzie mi kwiatki :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mój kot miauczy o jedzenie chociaż dostaje tyle ile powinien to po prostu mu nie daję. Chyba nie ma nic gorszego niż przekarmiony gruby kot, który jest zaprzeczeniem kociej zwinności.

 

Nie zgadzam się:) Uwielbiam spasione leniwe kociska:)

 

Moje wychodzą na podwórko i podgryzają trawkę, ale znajoma ma w bloku w doniczce i kotka jest zainteresowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niunia znowu jest sobą! :D Znowu z zadziornym wzrokiem skacze po meblach i wykonuje akrobacje, jakich nie powstydziłby się Leszek Blanik. :D

Przez okres opychania się i nic nie robienia pięknie się zaokrągliła. Nie wiem co jej było. Może ludzie nie mają monopolu na dołki psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×