Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja - za czy przeciw?


puszekokruszek

Co sądzisz o usuwaniu ciąży?  

80 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o usuwaniu ciąży?

    • Jestem za
      23
    • Za tylko w przypadku gwałtu, zagrożenia życia, chorób płodu
      26
    • Jestem przeciw
      26
    • Nie mam zdania
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy.

 

Jako, że sama byłam 'niechcianym' dzieckiem to aborcja wyjątkowo mnie razi. Dla mnie 'kobieta' która dokonała aborcji nie ma prawa żyć.

Z gwałtu? A co te biedne dziecko jest winne? Nie można go oddać? Jest tylu ludzi którzy pragną dziecka !

Dlaczego tyle się mówi o prawach kobiet, a nikt nie mówi o prawach tego dziecka? Czy ono nie ma praw?!

 

Zobaczcie to, przeżyła aborcję:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wokaliste Iron Maiden (Bruce Dickinson) też matka próbowała wyskrobać ,coś sie lekarzowi nie powiodło i facet żyje ,tworzy,jest pilotem..blisko miliard ludzi mogło by żyć gdyby nie ich morderczynie -mamusie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ani za ani przeciw, jest to indywidualna sprawa każdej kobiety. Jeśli z jakiś powodów dla niej ważnych, chce to zrobić, jej sprawa, jej sumienie, jej życie.

 

[Dodane po edycji:]

 

i masz racje paradoksy, że może tu być gorąco, więc lukaj co jakis czas, by nie doszło to wrzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ważniejsze niz przerywanie ciąży jest niedoprowadzenie do niej jeśli na danym etapie nie chce się mieć dziecka...ważniejsze niż udawanie, że zakaz aborcji cokolwiek załatwia jest realna ocena problemu, zasięg podziemia i rzeczywiście dokonywanych zabiegów a także - póki prawo głosi dopuszczalność aborcji chociażby w przypadku gwałtu - monitorowanie, że jest to prawo respektowane, a nie że państwowo lekarz odmówi a prywatnie bardzo chętnie.

ponadto zwróciłabym uwagę na dwa aspekty: narodzony człowiek to nie to samo co płód w łonie matki - płód jest człowiekiem potencjalnym, ze zdefiniowanymi genetycznie wymienionymi przez śmiertelniczkę cechami, które się rozwiną bądź nie, zależnie od warunków (są też poronienia naturalne). oczywiście, nie niweluje to kwestii etycznych, czy moralne jest przerwanie rozwoju potencjalnego człowieka czy nie...mam nadzieję, że coraz mniej par będzie doświadczało tego dylematu... a po drugie (ważniejsze dla mnie) przestańcie zwalać całą winę na matki, że to morderczynie, okrutne, bezduszne, bla bla. zawsze gdzieś w tle całej sytuacji jest ojciec...dlaczego brzemieniem (nie)moralności obarcza się tylko kobiety?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjalny człowiek? :shock::?

 

Tak. A jak byś zdefiniowała człowieka? Ciężko powiedzieć gdzie zaczyna się człowiek a kończy garść komórek. Nawet Kościół nie nazywa płodu człowiekiem, ale "życiem poczętym" (o ile się nie mylę). Madseason, mówisz jakbyś był (była?) zawodowym etykiem. Ostatnio takie określenia słyszałam na zajęciach z filozofii, a wspominam je bardzo miło :)

 

Ja się wstrzymuję od oceniania kobiet, na pewno nie nazwałabym ich morderczyniami, bo to nie to samo co wbić nóż w serce komuś kto na Ciebie patrzy i widzisz przerażenie w jego/jej oczach. Za to jestem stanowczo przeciwko choremu światu w którym niektóre dziewczyny są tak zdesperowane że dokonują aborcji. Też nie zwalałabym całej winy na nie. Jestem ciekawa czy ktoś z ruchu pro-life zastanawia się dlaczego one to robią i jak im pomóc zanim to zrobią.

 

A samą aborcję uważam za złą rzecz. Mogę się założyć że większość kobiet tego żałuje i sporo ma później problemy z psychiką :(

 

A tak na marginesie - spodobało mi się to forum bo nie było tu dyskusji o religii ani polityce... A w Polsce jedno z drugim niestety się miesza i często zamienia się w agresywny bełkot którego nie znoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie za, do 12 tygodnia ciąży - na życzenie kobiety, później tylko z powodu gwałtu, chorób wrodzonych płodu lub zagrożenia życia matki.

 

Dla mnie 'kobieta' która dokonała aborcji nie ma prawa żyć.

No to masz wybiórcze sądy ... pisałaś, ze zażyłaś escapelle - czyli tabletkę PO stosunku tak? Do tego, uważasz, że życie zaczyna się przy poczęciu tak? Zdajesz sobie sprawę, że jej działanie (oprócz tego, że ma nie dopuścić do zapłodnienia - co nie zawsze się udaje) to uniemożliwienie zagnieżdżenia się zapłodnionej już komórce w macicy......więc teoretycznie istnieje taka szansa, ze doprowadziłaś do usunięcia zapłodnionej komórki jajowej....co teraz o tym sądzisz??

Z gwałtu? A co te biedne dziecko jest winne? Nie można go oddać? Jest tylu ludzi którzy pragną dziecka !

Noo klawo i przez 9 miesięcy patrząc na siebie i nosząc to dziecko w brzuchu będzie przezywać gwałt.......świetnie.....

Dlaczego tyle się mówi o prawach kobiet, a nikt nie mówi o prawach tego dziecka? Czy ono nie ma praw?!

Stawianie na równi dorosłej kobiety po tak traumatycznym przeżyciu jak gwałt i 2-3 tygodniową(bo wtedy już można wiedzieć o ciąży) zapłodnioną komórkę jajową, bez uczuć, emocji, umysłu itd.

Naprawdę świetnie - brawo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie.dlaczego by nie porozmawiac o takiej sprawie??jestem za aborcjà!!zdecydowanie.Mimo,ze jestem mamà wspanialej corki :D Kobiety same powinny decydowac o poczèciu dziecka,a jesli sà w zwiàzku,to razem z osobà odpowiedzialnà za to co siè stalo.Mieszkam w kraju gdzie aborcja jest dozwolona,i nikt nie robi z tego wiekszego''halo''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie 'kobieta' która dokonała aborcji nie ma prawa żyć.

No to masz wybiórcze sądy ... pisałaś, ze zażyłaś escapelle - czyli tabletkę PO stosunku tak? Do tego, uważasz, że życie zaczyna się przy poczęciu tak? Zdajesz sobie sprawę, że jej działanie (oprócz tego, że ma nie dopuścić do zapłodnienia - co nie zawsze się udaje) to uniemożliwienie zagnieżdżenia się zapłodnionej już komórce w macicy......więc teoretycznie istnieje taka szansa, ze doprowadziłaś do usunięcia zapłodnionej komórki jajowej....co teraz o tym sądzisz??

 

 

Escapelle nie jest tabletką poronną ! Zapłodnienie następuje około 5 dni po stosunku a tabletkę się bierze max 72 h PO. Ja zjadłam 9h PO. Tabletka ma za zadanie zagęścić śluz w macicy aby zarodek się nie zagnieżdził jeśli już się połączył (co jest wątpliwe, nawet mi to ginekolog powiedział - zapłodnienie następuje dużo póżniej) a jeśli już doszło do ciąży to Escapelle nie usuwa ciąży tylko ją podtrzymuje bo ma progesteron. A życie zaczyna się tak jak opisuje to biologia- kiedy zarodek zagnieżdzi się w macicy. A jeszcze nawiązując do jej działania - tabletki antykoncepcyjne mają takie same działanie jak tabletka PO, a je także jadłam. Jednakże i tabletki anty i tabletka PO są dopuszczone do obrotu w kraju -a jak wiadomo tabletki poronne NIE są. To o tym sądzę.

 

 

 

Z gwałtu? A co te biedne dziecko jest winne? Nie można go oddać? Jest tylu ludzi którzy pragną dziecka !
Noo klawo i przez 9 miesięcy patrząc na siebie i nosząc to dziecko w brzuchu będzie przezywać gwałt.......świetnie.....

 

 

A czy TO DZIECKO ma zapłacić swoim życiem za to że ktoś ją zgwałcił ?! A co one jest winne? Byłam zgwałcona jeśli chcecie to wiedzieć (proszę bardzo) i wiem że nawet gdybym zaszła w ciążę to nie usunęłabym tego dziecka! A tamte chwile i tak przeżywam !!! To smutne że życie tak mało dla Ciebie znaczy :-|

 

 

Dlaczego tyle się mówi o prawach kobiet, a nikt nie mówi o prawach tego dziecka? Czy ono nie ma praw?!
Stawianie na równi dorosłej kobiety po tak traumatycznym przeżyciu jak gwałt i 2-3 tygodniową(bo wtedy już można wiedzieć o ciąży) zapłodnioną komórkę jajową, bez uczuć, emocji, umysłu itd.

Naprawdę świetnie - brawo :roll:

 

Jako zgwałcona kobieta powiem Ci że moje życie jest tyle samo warte co tej 'bezwartościowej komórki bez uczuć'. Bo ta 'komórka' to człowiek. CZŁOWIEK.

 

Co do sondy- przykro czytać że aż 60 % z Was jest ZA aborcją. Smutne jak mało znaczy życie w dzisiejszych czasach.

 

Pozdrawiam- TA, którą chcieli usunąć i ta, którą zgwałcono. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escapelle nie jest tabletką poronną ! Zapłodnienie następuje około 5 dni po stosunku a tabletkę się bierze max 72 h PO. Ja zjadłam 9h PO. Tabletka ma za zadanie zagęścić śluz w macicy aby zarodek się nie zagnieżdził jeśli już się połączył (co jest wątpliwe, nawet mi to ginekolog powiedział - zapłodnienie następuje dużo póżniej) a jeśli już doszło do ciąży to Escapelle nie usuwa ciąży tylko ją podtrzymuje bo ma progesteron. A życie zaczyna się tak jak opisuje to biologia- kiedy zarodek zagnieżdzi się w macicy. A jeszcze nawiązując do jej działania - tabletki antykoncepcyjne mają takie same działanie jak tabletka PO, a je także jadłam. Jednakże i tabletki anty i tabletka PO są dopuszczone do obrotu w kraju -a jak wiadomo tabletki poronne NIE są. To o tym sądzę.

 

Najpierw się dziewczyno doucz a później się bulwersuj......

Od stosunku do do zapłodnienia może minąć 1 godzina albo 4 dni. To raz, zapłodnienie to połączenie plemnika z komórką jajową. Taka zapłodniona komórka (twoim zdaniem już dziecko) wędruje sobie z jajowodu do macicy i wtedy dopiero można mówić o ciąży gdy komórka jest ZAGNIEŻDŻONA. Więc owszem escapelle ciąży nie usuwa, usuwa tylko ewentualnie zapłodnioną, niezagnieżdżoną komórkę jajową - rozumiesz?? Więc medycznie - nie jest to usunięcie ciąży, a etycznie - moim zdaniem jak najbardziej.

Więc poza tym co piszesz, poczytaj co to zagnieżdżenie, co to zapłodnienie, jakie działanie (oprócz niedopuszczenia do owulacji, zagęszczenia śluzu) mają takie tabletki (tak samo jak antykoncepcyjne) NIE DOPUSZCZAJĄ DO ZAGNIEŻDŻENIA ZAPŁODNIONEJ KOMÓRKI JAJOWEJ .......więc jak piszę, dla mnie to czysta hipokryzja i nic więcej.

 

 

 

Z gwałtu? A co te biedne dziecko jest winne? Nie można go oddać? Jest tylu ludzi którzy pragną dziecka !
Noo klawo i przez 9 miesięcy patrząc na siebie i nosząc to dziecko w brzuchu będzie przezywać gwałt.......świetnie.....

 

A czy TO DZIECKO ma zapłacić swoim życiem za to że ktoś ją zgwałcił ?! A co one jest winne? Byłam zgwałcona jeśli chcecie to wiedzieć (proszę bardzo) i wiem że nawet gdybym zaszła w ciążę to nie usunęłabym tego dziecka! A tamte chwile i tak przeżywam !!! To smutne że życie tak mało dla Ciebie znaczy :-|

 

Ty byś nie usunęła i to twoje prawo,nikt cię nie zmusza - ale Ty jednocześnie zmuszasz inne kobiety,żądasz żeby ponosiły konsekwencje tego czemu nie były winne.

Czy dużo znaczy dla mnie życie - bardzo dużo - ale życie istniejące, życie matki - i dlatego uważam, że zapłodniona, kilkutygodniowa komórka jajowa nie jest dla mnie dzieckiem ani życiem...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mamy po prostu inne zdanie. A douczać się nie muszę- z biologii miałam celujący na świadectwie maturalnym (to nie chwalenie się, tylko informacja). Najwidoczniej żle coś zrozumiałaś. Działanie Escapelle opisałam z ulotki- a ulotka nie kłamie. Co do zagnieżdżenia zarodka czyli rozpoczęcia się życia wg biologii (widzę że napisałam w moim poprzednim poście 'zapłodnienie następuje po ok 5 dniach'-miałam na myśli zagnieżdżenie, dla sprostowania):

''Implantacja, zagnieżdżenie, nidacja – pierwszy etap rozwijającej się ciąży u ssaków (z wyjątkiem stekowców) polegający na ścisłym kontakcie blastocysty ze ścianą macicy.

 

U człowieka termin oznaczający zagnieżdżenie się w ścianie macicy kilkudziesięciokomórkowego zarodka. Następuje około 5–7 dnia po zapłodnieniu. ''

 

Tabletka PO nie dopuszcza do ciąży tak samo jak tabletki antykoncepcyjne, a jeśli do ciąży już doszło to ją podtrzymuje.

Może dla Ciebie to hipokryzja- dla ludzi którzy dopuścili Escapelle jak i tabletki anty na nasz rynek najwidoczniej nie. One NIE usuwają ciąży.

 

Ja się cieszę że mnie nikt nie usunął pomimo tego iż chciał. I niech mnie nikt tutaj nie poucza co czuje zgwałcona kobieta skoro sam tego nie przeżył !!!

 

Z mojej strony to koniec dyskusji. Zdanie wyraziłam i tyle.

 

Dobranoc.

 

p.s. A co do tego że zarodek nic nie czuję więc można go zabić- człowiek będący w śpiączce też nic nie czuje i nie ma świadomości - więc można go zabić? Niech każdy sam sobie odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc - dla ciebie zapłodniona komórka przed implantacja to komórka a po implantacji to już dziecko, życie człowiek. Bardzo wygodne podejście.

Co do ocen na świadectwie itd., brawo, że się chwalisz, dla mnie mogłaś mieć nawet i ósemkę na świadectwie - co w ogóle nie oddaje tego, czy czegoś się nauczyłaś.

 

Ps. co do eutanazji - tak, też też jestem za.

Po raz kolejny proszę, nie porównuj kilkutygodniowej komórki jajowej, zlepka tkanek do dorosłego człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za.

A gadanie, że dziecko przecież można oddać do adopcji jest beznadziejne... Oddałabyś magdalena swoje dziecko które nosiłaś pod sercem 9 miesięcy?? Ja nie!!! :evil:

Każda kobieta ma prawo decydować o swoim życiu. Te które są tak zaciekle przeciwko aborcji, nigdy przed takim faktem nie stanęły w życiu(niechcianej ciąży). Nie życzę Ci tego magda ale są różne przypadki, są kobiety które zaszły w ciążę mimo antykoncepcji, mimo łykania tabletek i zaszły w ciążę. Co w takiej sytuacji?? To już wybór kobiety, to jej życie i nikt nie ma prawa się wtrącać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw, zabijanie dzieci to zabójstwo!

Tylko w przypadku gwałtu i napadu się zgadzam.

Jeśli ktoś nie umie wziąść odpowiedzialności za czyny to niech nie uprawia sexu, są zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za.

A gadanie, że dziecko przecież można oddać do adopcji jest beznadziejne... Oddałabyś magdalena swoje dziecko które nosiłaś pod sercem 9 miesięcy?? Ja nie!!! :evil:

 

Przecież i tak bym go nie chciała. Wolałabym oddać niż zabić.

 

Każda kobieta ma prawo decydować o swoim życiu. Te które są tak zaciekle przeciwko aborcji, nigdy przed takim faktem nie stanęły w życiu(niechcianej ciąży).

 

I znowu piszecie coś nie wiedząc o mnie za wiele w tym temacie. Stanęłam przed takim problemem (uwaga, poleci prywata skoro muszę) - miałam 16 lat a test ciążowy wyszedł pozytywny. Jak nie trudno się domyślić- ciąża nie była wtedy mile widziana. Mój chłopak który był wtedy ze mną od pół roku stwierdził że jest zbyt młody (21) i że nie teraz. Załatwił mi tabletki poronne RU-486. Już je miałam wziąć ale zastanowiłam się - CO TY ROBISZ?! Powiedziałam mu że nie usunę tego dziecka. Zostawił mnie. Poszłam do ginekologa

, zrobił mi badania i okazało się że mam ogromne skoki hormonalne a test coś żle wykazał- to nie ciąża. Ale tak, stanęłam przed takim wyborem.

 

Nie życzę Ci tego magda ale są różne przypadki, są kobiety które zaszły w ciążę mimo antykoncepcji, mimo łykania tabletek i zaszły w ciążę. Co w takiej sytuacji?? To już wybór kobiety, to jej życie i nikt nie ma prawa się wtrącać!

 

Co w takiej sytuacji? Uprawiając seks trzeba się liczyć z konsekwencjami. Jak ktoś dorósł do tego aby uprawiać seks to niech dorośnie do jego konsekwencji.

 

Nie chcę się więcej tutaj wypowiadać bo nie chcę ostrzeżenia dostać, dlatego proszę Was uprzejmie- nie nawiązujcie do mnie w swoich postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za.

Dlatego, że każdy człowiek ma prawo decydować o sobie samym.

O sobie samym - tak, jak najbardziej. Ale w trakcie aborcji decydujesz o innej istocie, nie o sobie. O jej życiu lub nie.

Magda, zgadzam się z tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za.

Dlatego, że każdy człowiek ma prawo decydować o sobie samym.

O sobie samym - tak, jak najbardziej. Ale w trakcie aborcji decydujesz o innej istocie, nie o sobie. O jej życiu lub nie.

Magda, zgadzam się z tobą.

Dokładnie!! Ma prawo decydować czy uprawia seks, ale nie czy usunie ciążę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×