Skocz do zawartości
Nerwica.com

Choroba a "Papiery"


Margaryna9

Rekomendowane odpowiedzi

Choroba psychiczna nie jest niczym wstydliwym! Od 3 lat leczę sie na depresję, moi znajomi w pracy wiedzą o tym i nikogo to nie dziwi ani nie szokuje (no, może tochę szokuje, ale takie czasy :)) Nie zamierzam ukrywać swojego stanu, bo to może wpedzić w jeszcze większy dołek. Nie musisz wszem i wobec oświadczać,że masz problemy natury psychicznej, nikt nie wymaga, byś pisał o tym np. w swoim CV :) Trzeba być konsekwentnym i leczyć się. Gorzej, jeśli zaprzestasz leczenia lub w ogóle go nie podejmiesz. Dwa lata temu popoełniłam błąd i przerwałam leczenie, bo się dobrze poczułam (minęły stany lękowe, zaburzenia snu, równowagi, alergia). Teraz ponosze tego konsekwencje. natąpił nawrót choroby. Znów podjęłam leczenie i chcę pójśc na terapię grupową (szczerze polecam!). Pozdrawiam, Divinira.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabrudzone w papierach?!?! :shock: a przepraszam bardzo czy choroba psychiczna to jest zbrodnia?? zabojstwo ? kradziez? ze ma sie nabrudzone w papierach? no sorry ale nie robmy ciemnogrodu bo to śmieszne jest .

Nerwica, depresja jak kazda inna choroba, czy za grype lub zawal serca ma sie nabrudzone w papierach??

Sami robimy z tego szopke a potem sie dziwimy , ze ktos nie rozumie choroby psychicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam nawet wypis ze szpitala psychiatrycznego, opowiadałem o swoich problemach przed milionami ludzi w tv i w niczym mi to nie przeszkadza. Ani nie spotkałem się z negatywnymi opiniami ani nie miałem żadnych trudności w pracy/szkole czy gdziekolwiek.

Spokojna głowa. Mamy rok 2010 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam żółte papiery i jakos nikt mi z tego tytulu pod gorke nie robi, a nie tajniaczę sie i nie konspiruje - jak ktos ma jakies pytania to nawet potrafie wprost o szpitalu opowiadac i nei mam jakichs wiekszych zahamowan. W koncu to nie przestepstwo i nie moja wina, alkoholikiem ani narkomanem tez nie jestem i nie bylem. Chociaz z drugiej strony uwazam jednak, ze mam farta bo nie wszedzie znajdujemy takich liberalnych, tolerancyjnych szefów w pracy ktorym jest "wszystko jedno".

Tomek - w jakiej tv wystepowales? Na to to juz trzeba jednak miec odwage ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nic nie robi, ale mój kolega miał wypis z oddziału dziennego (miał zaburzenia odżywiania) i nie przyjęli do go wymarzonego technikum. Boję się, że ja też mogę mieć "takie papiery". Bo na pogotowiu przed płukaniem żołądka 2 lata temu pielęgniarka mnie straszyła, że już na zawsze będę miała to w papierach, a jak będę miała wypisy z 3 różnych oddziałów psychiatrycznych to się boję że to coś faktycznie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×